Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Nový Playstation přijde příští rok a o připravované konzoli už leccos prozradily i oficiální zdroje. Hráči dostanou výkonnější hardware a vývojáři nové možnosti.

Future of Gaming předvedlo podobu samotné konzole

11. června 2020

Letos se veletrh E3 neuskutečnil kvůli epidemii koronaviru, ale studia a vydavatelé stejně představují hry ve velkém. Sony si připravilo vlastní prezentaci Future of Gaming a kromě spousty skvěle vypadajících her konečně ukázala i vzhled konzole. 

771f8313-ecc8-4c71-a5ee-59e3845cd32a

Je to něco úplně něco jiného, než předchozí generace, ale skvěle se hodí už ke dříve představenému ovladači. Design působí futuristicky. Dalším rozdílem od ostatních generací je, že na základní revizi dominuje bílá barva. 

Sony PlayStation 5 prezentuje na výšku. Podobně to dělá i Microsoft s novým Xboxem. PS5 si ale budete moci položit i na bok, jak je vidět na jednom z dodatečných obrázků.

Byly představeny hned dvě varianty konzole. Kromě klasické, která se drží zvyků jejích předchůdců, si budete moci pořídit i Digital edici, která nebude mít mechaniku. V dnešní době není nic neobvyklého, že si hráči už hry nekupují fyzicky, takže tento krok rozhodně dává smysl. Na cenu a přesné datum uvedení na trh si ještě budeme muset počkat.

Diskuze (66) Další článek: Kosmonaut a holčička: podívejte se na trailer unikátní sci-fi Pragmata

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Sony možná pracuje na způsobu, jak kultovní PS3 hry dostat nativně na Playstation 5

Sony možná pracuje na způsobu, jak kultovní PS3 hry dostat nativně na Playstation 5

Streamování starších herních pecek na novějších konzolích je sice fajn, ale přímé hraní je lepší.

Michal Maliarov
SonyKonzole