Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Nový Playstation přijde příští rok a o připravované konzoli už leccos prozradily i oficiální zdroje. Hráči dostanou výkonnější hardware a vývojáři nové možnosti.

Future of Gaming předvedlo podobu samotné konzole

11. června 2020

Letos se veletrh E3 neuskutečnil kvůli epidemii koronaviru, ale studia a vydavatelé stejně představují hry ve velkém. Sony si připravilo vlastní prezentaci Future of Gaming a kromě spousty skvěle vypadajících her konečně ukázala i vzhled konzole. 

771f8313-ecc8-4c71-a5ee-59e3845cd32a

Je to něco úplně něco jiného, než předchozí generace, ale skvěle se hodí už ke dříve představenému ovladači. Design působí futuristicky. Dalším rozdílem od ostatních generací je, že na základní revizi dominuje bílá barva. 

Sony představuje hry pro Playstation 5: sledujte, co si zahrajete na nové generaci

Sony představuje hry pro Playstation 5: sledujte, co si zahrajete na nové generaci

Sony PlayStation 5 prezentuje na výšku. Podobně to dělá i Microsoft s novým Xboxem. PS5 si ale budete moci položit i na bok, jak je vidět na jednom z dodatečných obrázků.

Byly představeny hned dvě varianty konzole. Kromě klasické, která se drží zvyků jejích předchůdců, si budete moci pořídit i Digital edici, která nebude mít mechaniku. V dnešní době není nic neobvyklého, že si hráči už hry nekupují fyzicky, takže tento krok rozhodně dává smysl. Na cenu a přesné datum uvedení na trh si ještě budeme muset počkat.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |