Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Nový Playstation přijde příští rok a o připravované konzoli už leccos prozradily i oficiální zdroje. Hráči dostanou výkonnější hardware a vývojáři nové možnosti.

Chystá se Playstation 5, ale zatím mu tak neříkejte

Herní konzole Sony Playstation 4 je tu s námi už 6 let a pomalu se chýlí ke konci svého životního cyklu. Ten přinesl nejen spoustu atraktivních her, ale také hraní ve virtuální realitě prostřednictvím dokoupitelného příslušenství v podobě brýlí PS VR. Ačkoliv se Playstation 4 jevil jako revoluční krok mezi herními konzolemi, další generace bude mnohem, mnohem důležitější.

Nejlepší hry pro Playstation 4: zahrajte si skvělé exkluzivity

Nejlepší hry pro Playstation 4: zahrajte si skvělé exkluzivity

Sony si je důležitosti následné verze Playstationu vědomé, a proto teprve letos začíná opatrně upouštět oficiální informace. Nejvíce jsme se o připravované novince dozvěděli především z rozhovoru s vedoucím architektem konzole, Markem Cernym. Playstation 5 se tak pomalu odhaluje a vypadá to, že přinese opravdu důležité inovace a změny. Žádné pozlátko marketingu, ale praktické a věcné novinky, které pomohou vývojářům vyvíjet novou generaci videoher. 

PS5-Price-mark-cerny-PlayStation-5-price.jpg

Nový PlayStation na pulty obchodů nedorazí v letošním roce. Tato informace nezazněla přímo od Sony, ale napovídá tomu více indicií. Mimo jiné fakt, že je ve vývoji spousta her pro současnou generaci. Studia už ale vývojářské kity příští konzole mají a pracují s nimi poměrně dlouhou dobu, na tvorbu nových projektů by tedy studia měla mít stále dost času. A her by mělo být dost, Sony se totiž v poslední době snaží prostředky pro vývoj her na novou generaci konzole poskytovat většímu množství vývojářů. 

Připravovaný Playstation přirozeně označujeme jako Playstation 5, ale nejedná se o oficiální název, který by například již používali sami zástupci Sony. Je možné, že se konzole bude při uvedení na trh nakonec jmenovat úplně jinak, ale název Playstation 5 je nejpravděpodobnější a pro zjednodušení proto budeme takto konzoli nadále označovat.