PlayStation Studios vítají další přírůstek. Savage Game Studios vyvíjí hry pro mobilní platformy

Sony tentokrát mezi svá dvorní studia přidává vývojáře mobilních her sídlící v Berlíně a Helsinkách.

Válka o vytvoření velkého týmu vývojářských studií bude mezi Sony a Microsoftem nejspíš trvat ještě několik let. Zatímco Microsoft si uzmul hned několik velkých jmen, PlayStation poslední dobou sahá spíše po méně známých týmech. Mezi ně se nově zařadí Savage Game Studios, které se zaměřuje na vývoj akčních her pro mobilní platformy. PlayStation touto akvizicí chce oslovit nové publikum.

Tým je složený z vývojářů, kteří už za sebou mají nejeden mobilní hit. Jejich cílem s neoznámeným AAA live-service projektem je přijít s něčím neokoukaným a inovativním. Michail Katkoff (dříve studia Rovio, Zynga, Fun Plus), který stojí v čele studia, nevylučuje, že se jim v budoucnu dostane do rukou některá z velkých značek PlayStationu. 

Savage Game Studios se stanou součástí nově vytvořené divize PlayStation Studios Mobile, která bude fungovat odděleně od konzolových projektů. Je tedy dost pravděpodobné, že má Sony v plánu akvizici dalších studií, které se zaměřují na tvorbu mobilních her, aby svoji novou divizi pořádně rozšířili. 

Zdroj: PS.Blog

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Váš názor Další článek: Harley Quinn ukazuje svůj arzenál schopností v nových záběrech z akce Gotham Knights

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,