PlayStation zatím válcuje Xbox i v této generaci konzolí, ukazují čísla prodejů

PlayStationů 5 se prodalo o polovinu více než Xboxů Series S|X

Brzy to bude rok, co na trh přišla nová generace konzolí od Sony i Microsoftu. Kvůli čipové krizi je stále velký problém je sehnat, tedy s výjimkou levnějšího Xboxu Series S. Lépe vybavený Xbox Series X i konkurenční PlayStation 5 se na skladech ani neohřejí a čekají doby trvají i několik měsíců.

Podle prvních odhadů ale ani dostupné „esko“ nepomohlo Microsoftu k lepším prodejním výsledkům. Sony podle čerstvě finanční zprávy ke konci září distribuovalo 13,4 milionu PS5. Microsoft konkrétní čísla nezveřejňuje, avšak podle odhadů analytika Daniela Ahmada se do obchodů dostalo přes 8 milionů Xboxů Series S|X. Stejně tipuje také William D'Angelo z VGChartz.

Sony se mimochodem v uplynulém kvartálu povedlo expedovat dalších 200 tisíc konzolí starší generace, bilance PlayStationu 4 tak činí 116,6 milionu kusů. Za Game Boyem, historicky třetí nejúspěšnější konzolí, tak zaostává už jen o dva miliony. Ještě pořád je šance, že přes Vánoce by PS4 mohla rivala dohnat. S mizernou dostupností PS5 a zároveň přislíbenou podporou spousty nových her i pro starší generaci to pro čtyřku není nereálný cíl.

Tento týden zveřejnilo výsledky také Nintendo. Japonci prodali již 92,9 milionu Switchů, jen za poslední čtvrtletí to bylo 3,8 milionu. Velké žně mají přijít ještě během svátků, protože na trh přišel nový model s OLED panelem, lepším stojánkem a novým dokem. V silách Switche, jehož nástupce je navíc v nedohlednu, je během roku dohnat Wii s bezmála 102 miliony dodaných kusů.

Diskuze (70) Další článek: Nový deníček z Dying Light 2: Stay Human se zaměřuje na postavu Lawan

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Elektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

Elektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

** Ukrajinské síly používají několik typů lehkých protidronových pušek ** Na fotografiích z bojů se nejčastěji vyskytují EDM4S a KVS G-56 ** Malý dron „sestřelí“ na vzdálenost až několika kilometrů

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněUAVDrony
The Callisto Protocol: Dali jsme dohromady vše, co potřebujete vědět o nejočekávanějším hororu roku

The Callisto Protocol: Dali jsme dohromady vše, co potřebujete vědět o nejočekávanějším hororu roku

Vývojáři ze Striking Distance Studios v čele se slavným Glenem Schofieldem, autorem úspěšné série Dead Space, si pro nás nachystali strašidelnou jízdu, se kterou zamíříme opět do vesmíru.

Michal Polok
The Callisto ProtocolPreview
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

17:19 | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách