Po Robinu Hoodovi jsou tu Melvin a Talis

Věkový horizont hrdinů počítačových her se většinou pohybuje ve zcela nespecifikovatelných kategoriích, vzpomeňme například na nejednoho muže či ženu v nejlepších letech, malé děti či naopak starce. I teenagerů tu bylo již několik – vzhledem k tomu jsou Melvin a Talis jen zlatým středem – dva dvacetiletí na pouti světem dobrodružství v německé adventuře Technomage.
Po Robinu Hoodovi jsou tu Melvin a Talis
Věkový horizont hrdinů počítačových her se většinou pohybuje ve zcela nespecifikovatelných kategoriích, vzpomeňme například na nejednoho muže či ženu v nejlepších letech, malé děti či naopak starce. I teenagerů tu bylo již několik – vzhledem k tomu jsou Melvin a Talis jen zlatým středem – dva dvacetiletí na pouti světem dobrodružství v německé adventuře Technomage.

Akční adventura – pod tímto pojmem se většině z nás vybaví hry ve stylu Alone in the Dark (pro neznalé – pohled většinou třetí postavy na hlavního aktéra hry slouží k ovládání jakož i interakci postavy s okolím; náplní je tradiční sbírání předmětů a jejich více či méně smysluplné používání na okolní předměty) či podobných dalších herních titulů. Technomage bude dalším v řadě, vše se bude odehrávat ve 3D světě na bázi RPG her. Rozplétání složitého příběhu plného nečekaných zvratů a intrikujících zápletek bude hlavní náplní plahočení za jediným cílem – hru dokončit, odinstalovat a uložit do police pokořených.

Postavy obou dvacetiletých budete pozorovat tu za jednoho, tu za druhého. Poznáte s nimi osm roztodivných světů, s jinými zákonitostmi počasí a obecně změn prostředí podle času či ročního období, až nakonec projdete všemi padesáti úrovněmi, abyste se zastavili a přemýšleli. Proč vlastně? Proč jsou ve hře všechna ta kouzla a zbraně, proč se vaše postava zdokonaluje v mnoha ohledech? Pro vás? Myslíte?

Hra nebude nijaký žrout výkonu vašeho počítače – a obrázky tomu jenom napovídají. Bude stačit (snad) pouhé Pentium 133 se 16 MB RAM (o komkoliv mi ukáže tento počítač a prohlásí o něm, že na něm hraje hry, si budu zřejmě myslet své – ale rád se nechám tvůrci Technomage vyvést z omylu). K pobavení je skutečnost, že hra je současně vyvíjena i pod Playstation.

Pro ukrácení volných chvil doporučuji shlédnout několik motivů pracovní plochy (jinými slovy pozadí do Windows). První, druhé, třetí a čtvrté podání, všechny v rozlišení 1024*768 pěkně zabalené. Nechutná-li vám info o hře zde na Doupěti, zavítejte na stránku výrobců, společnosti Sunflower.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A