Po Robinu Hoodovi jsou tu Melvin a Talis

Věkový horizont hrdinů počítačových her se většinou pohybuje ve zcela nespecifikovatelných kategoriích, vzpomeňme například na nejednoho muže či ženu v nejlepších letech, malé děti či naopak starce. I teenagerů tu bylo již několik – vzhledem k tomu jsou Melvin a Talis jen zlatým středem – dva dvacetiletí na pouti světem dobrodružství v německé adventuře Technomage.
Po Robinu Hoodovi jsou tu Melvin a Talis
Věkový horizont hrdinů počítačových her se většinou pohybuje ve zcela nespecifikovatelných kategoriích, vzpomeňme například na nejednoho muže či ženu v nejlepších letech, malé děti či naopak starce. I teenagerů tu bylo již několik – vzhledem k tomu jsou Melvin a Talis jen zlatým středem – dva dvacetiletí na pouti světem dobrodružství v německé adventuře Technomage.

Akční adventura – pod tímto pojmem se většině z nás vybaví hry ve stylu Alone in the Dark (pro neznalé – pohled většinou třetí postavy na hlavního aktéra hry slouží k ovládání jakož i interakci postavy s okolím; náplní je tradiční sbírání předmětů a jejich více či méně smysluplné používání na okolní předměty) či podobných dalších herních titulů. Technomage bude dalším v řadě, vše se bude odehrávat ve 3D světě na bázi RPG her. Rozplétání složitého příběhu plného nečekaných zvratů a intrikujících zápletek bude hlavní náplní plahočení za jediným cílem – hru dokončit, odinstalovat a uložit do police pokořených.

Postavy obou dvacetiletých budete pozorovat tu za jednoho, tu za druhého. Poznáte s nimi osm roztodivných světů, s jinými zákonitostmi počasí a obecně změn prostředí podle času či ročního období, až nakonec projdete všemi padesáti úrovněmi, abyste se zastavili a přemýšleli. Proč vlastně? Proč jsou ve hře všechna ta kouzla a zbraně, proč se vaše postava zdokonaluje v mnoha ohledech? Pro vás? Myslíte?

Hra nebude nijaký žrout výkonu vašeho počítače – a obrázky tomu jenom napovídají. Bude stačit (snad) pouhé Pentium 133 se 16 MB RAM (o komkoliv mi ukáže tento počítač a prohlásí o něm, že na něm hraje hry, si budu zřejmě myslet své – ale rád se nechám tvůrci Technomage vyvést z omylu). K pobavení je skutečnost, že hra je současně vyvíjena i pod Playstation.

Pro ukrácení volných chvil doporučuji shlédnout několik motivů pracovní plochy (jinými slovy pozadí do Windows). První, druhé, třetí a čtvrté podání, všechny v rozlišení 1024*768 pěkně zabalené. Nechutná-li vám info o hře zde na Doupěti, zavítejte na stránku výrobců, společnosti Sunflower.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |