Po Robinu Hoodovi jsou tu Melvin a Talis

Věkový horizont hrdinů počítačových her se většinou pohybuje ve zcela nespecifikovatelných kategoriích, vzpomeňme například na nejednoho muže či ženu v nejlepších letech, malé děti či naopak starce. I teenagerů tu bylo již několik – vzhledem k tomu jsou Melvin a Talis jen zlatým středem – dva dvacetiletí na pouti světem dobrodružství v německé adventuře Technomage.
Po Robinu Hoodovi jsou tu Melvin a Talis
Věkový horizont hrdinů počítačových her se většinou pohybuje ve zcela nespecifikovatelných kategoriích, vzpomeňme například na nejednoho muže či ženu v nejlepších letech, malé děti či naopak starce. I teenagerů tu bylo již několik – vzhledem k tomu jsou Melvin a Talis jen zlatým středem – dva dvacetiletí na pouti světem dobrodružství v německé adventuře Technomage.

Akční adventura – pod tímto pojmem se většině z nás vybaví hry ve stylu Alone in the Dark (pro neznalé – pohled většinou třetí postavy na hlavního aktéra hry slouží k ovládání jakož i interakci postavy s okolím; náplní je tradiční sbírání předmětů a jejich více či méně smysluplné používání na okolní předměty) či podobných dalších herních titulů. Technomage bude dalším v řadě, vše se bude odehrávat ve 3D světě na bázi RPG her. Rozplétání složitého příběhu plného nečekaných zvratů a intrikujících zápletek bude hlavní náplní plahočení za jediným cílem – hru dokončit, odinstalovat a uložit do police pokořených.

Postavy obou dvacetiletých budete pozorovat tu za jednoho, tu za druhého. Poznáte s nimi osm roztodivných světů, s jinými zákonitostmi počasí a obecně změn prostředí podle času či ročního období, až nakonec projdete všemi padesáti úrovněmi, abyste se zastavili a přemýšleli. Proč vlastně? Proč jsou ve hře všechna ta kouzla a zbraně, proč se vaše postava zdokonaluje v mnoha ohledech? Pro vás? Myslíte?

Hra nebude nijaký žrout výkonu vašeho počítače – a obrázky tomu jenom napovídají. Bude stačit (snad) pouhé Pentium 133 se 16 MB RAM (o komkoliv mi ukáže tento počítač a prohlásí o něm, že na něm hraje hry, si budu zřejmě myslet své – ale rád se nechám tvůrci Technomage vyvést z omylu). K pobavení je skutečnost, že hra je současně vyvíjena i pod Playstation.

Pro ukrácení volných chvil doporučuji shlédnout několik motivů pracovní plochy (jinými slovy pozadí do Windows). První, druhé, třetí a čtvrté podání, všechny v rozlišení 1024*768 pěkně zabalené. Nechutná-li vám info o hře zde na Doupěti, zavítejte na stránku výrobců, společnosti Sunflower.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |