Po SWATu je tu další URNa - M.O.U.T. 2025

Útvarů rychlého nasazení je všude až přehršel. Nebudu-li počítat ty fešácky zakuklené policisty, kteří tu a tam vyrazí do ulic na zátahy po želatinových medvídcích, největší sláva těmto jednotkám jednoznačně plyne ze západu, odkud spolu s jejich slávou přišlo i několik her. A právě M.O.U.T. je další specializovaná jednotka rychlého nasazení proti terorismu.
Po SWATu je tu další URNa - M.O.U.T. 2025
Útvarů rychlého nasazení je všude až přehršel. Nebudu-li počítat ty fešácky zakuklené policisty, kteří tu a tam vyrazí do ulic na zátahy po želatinových medvídcích, největší sláva těmto jednotkám jednoznačně plyne ze západu, odkud spolu s jejich slávou přišlo i několik her. A právě M.O.U.T. je další specializovaná jednotka rychlého nasazení proti terorismu.

Celým názvem se jmenují M.O.U.T. Force a jsou tím nejúčinnějším, s čím se vláda a armáda vytahují v opravdu nepřehledných situacích a stavech, kdy si okolnosti žádají důrazný zásah někoho, jehož schopnosti sahají dále než k pojídání koláčků a baštění hamburgerů na předním sedadle policejního šestilitrového korábu. Jistou náplast této bezprostřednosti většiny policistů poskytují SWAT jednotky, které jsou vysílány na speciální mise za účelem jasným – zabít/zachránit/unést/zničit (nehodící se škrtněte). Však i v několika herních titulech již představovaly tyto jednotky nejednou první housle.

V boji proti skutečnému terorismu ale může obstát jen jeden celek. Celek, kde každý jedná spolu s celým týmem jako jeden muž. Celek, kde v detailech leží těžiště celé strategie. Ano, tušíte správně – těmito jednotkami jsou ony zmíněné M.O.U.T. týmy, jejichž úkol je již na první pohled zřejmý – boj proti terorismu tou nejměné vybíravou cestou plnou násilí, ale i hrdosti a pořádného kusu taktiky.

M.O.U.T. 2025M.O.U.T. 2025

M.O.U.T. 2025

Přejděme od teorie k praxi. M.O.U.T. 2025 je zároveň i hrou, která se snaží představit hráčům, jaké to je být součástí elitních jednotek. Jedná se o klasickou first person shooter, kde však již se skutečnou prácí člena zásahového komanda nenajdete mnoho společných prvků. Tím, že se hra přesune do pohledu hlavní postavy mizí možnosti taktizování a dalších strategických manévrů. Více se tak hra přiblíží módům CounterStrike do Half Life nebo například Soldier of Fortune, který si rovněž hraje na podobný simulátor.

Zajímavostí na hře by měly být animované textury, pomocí kterých by mělo prostředí získat nový nádech a hlavně kus života. O dynamických světelných efektech a průběžně se měnící hudbě podle okolností není třeba příliš mnoho povídat, jsou již samozřejmostí. Samozřejmostí, která vždy potěší. Mise budou probíhat ve dne i v noci, na pošti, v lese, ve městech a vesnicích, zkrátka všude tam, kde jen mohl terorismus zapustit své ošklivé kořeny zla a postupně se zabydlovat. Proti krtkovi se musí dédétéčkem, na teroristy platí olovo. Nevěříte? Vyzkoušejte.

Je možné hru hrát po sítí, a to až ve 32 lidech, což je myslím si mnoho – a to nejen po síti, ale i přes TCP/IP protokol. Hotová hra bude, až bude opravdu hotová – stručné, hloupé, ale jasné.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A