Počet prodaných PS přesáhl... 100 miliónovou hranici!

Sony a její konzole PlayStation zažily významný milník v historii nejen své, ale i v historii konzolového trhu jako takového. Počátkem tohoto týdne, téměř deset let po  svém uvedení na trh, se totiž prodal stomilióntý kus této konzole.

Čísla v sobě zahrnují jednak prodané kusy originální PS, který spatřila světlo světa (potažmo trhu) v roce 1994, a jednak její mutace PSone, která na trh přišla v roce 2000 - současně s novou PS2. Té se prozatím prodalo 70 miliónů kusů a očekává se, že stomiliónovou hranici překročí v průběhu příštího roku.

Podle tiskové zprávy SONY se PS prodává ve 120 zemích světa a existuje pro něj přes herních 7.300 titulů. Prodejnost v severní Americe dosáhla 39.670.000 kusů, v Evropě 39.610.000 kusů a v Japonsku 30.720.000 kusů.

Zdorj: Eurogamer

Diskuze (1) Další článek: Warhammer Online - válečné obrázky

Témata článku: , , , , , , , ,Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Recenze českého počítače Āsome Studio PRO MiniPC R7. Pro hraní i práci v kompaktním těle

Recenze českého počítače Āsome Studio PRO MiniPC R7. Pro hraní i práci v kompaktním těle

**Počítač zaujme kompaktními rozměry **O grafický i procesorový výkon se postará osmijádrový Ryzen 7 **Nová česká značka překvapí cenou i kvalitou

Jan Pánek
Testy

Aktuality

18:10 | Na PlayStationu 5 si můžete zdarma vyzkoušet demo akční adventury Forspoken od tvůrců Final Fantasy XV. Hra pak 24. ledna vyjde vedle PS5 i na PC. 
15:36 | Začátkem příštího roku vyjde pokračování prvoválečné příběhovky Valiant Hearts. Tentokrát si ho zahrajeme jen na mobilech v rámci předplatného služby Netflix. 
13:15 | Bandai Namco oznamuje herní adaptaci mangy The Sand Land. Jejím autorem je Akira Torijama, kterého můžete znát jako stvořitele univerza Dragon Ball. 
12:54 | Among Us dnes přivítá nový herní mód v rámci updatu zdarma. V Hide & Seek budete hrát na schovávanou s krvelačným monstrem. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách