Počítačový pirát vyhoštěn z Číny

Po odpykání části trestu byl Američan Randolph Hobson Guthrie vyhoštěn z Číny a hned po příletu do USA znovu zatčen.

V dubnu minulého roku stanuli před šanghajským soudem Randolph Hobson Guthrie, jeho společník Abram Cody Thrush a jejich čínští pomocníci Wu Dong a Wu Shibiao. Byli souzeni pro nelegální prodej pirátských kopií DVD prostřednictvím sítě Internet. Guthrie byl jako organizátor odsouzen ke třiceti měsícům ve vazbě a pokutě jeden a půl milionu korun v přepočtu. Měl být společně s Thrushem na konci tresty vyhoštěn, ale stalo se tak dříve a bez jediného vysvětlení.

Guthrie prodával pomocí ruských stránek a dražby eBay po deset let převážně filmy s Jamesem Bondem v hlavní roli. Právníci MGM se o nich dozvěděli a nahlásili vše do Šanghaje. Při policejním zátahu na trojici skladišť bylo zabaveno 210 tisíc padělaných DVD. Nyní je Guthrie ve vazbě, protože většina padělků byla vyvážena do USA.

Doupě komentuje: Největší ironií na celé záležitosti je, že Čína je jednou ze zemí s největším procentem pirátských kopií, které je možno si normálně pořídit v obchodě na ulici. Není tak žádného divu, že Guthrie mohl celých deset let vesele prosperovat.

Zdroj: Worthplaying

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A