Podívejte se na změny v nejnovější aktualizaci UI pro Xbox One

Diskuze čtenářů k článku

Ell  |  08. 08. 2017 20:30

Tohle že je nový rozhraní? Hnus velebnosti, hnus fialovej. Proč nevidím svoje pozadí pořádně? Proč je přes půl pozadí v Home nějaká debilní šedá clona na spodku? Proč je to pozadí tak nevýrazné, bledé a odbarvené oproti zbytku uživatelského rozhraní? Prý si budeme moci libovolně měnit obrazovku podle svých představ. . nuže?
Co takhle mít možnost zbavit se všech těch zbytečných kravin, ikonek a přebytečných symbolů v hlavní obrazovce Home, tak abych si nastavil jen holé pozadí bez čehokoliv co by mě zbytečně omezovalo nebo rádoby předhazovalo nějakou svoji vele-užitečnou funkci? Bože, nejlepší menu jaké kdy Xbox One měl bylo to první, a to jen když nebudu počítat to aktuální, které stojí za prd též. PS4 Má mnohem, mnohem lepší menu, uživatelské rozhraní u PS4 má styl a bere ohled na krásnou prezentaci her, jejich motivů i témat. . oproti tomu Xbox One všude sere samé černé nebo šedé rámečky ve kterých je absolutně zbytečný, nicneříkající text jehož význam bych přirovnal snad tak akorát k projevu té nejnechutnější tchýně které táhne z huby. . ne, tohle opravdu není možné, vždyť se podívejte jak to vypadá. . to menu Xboxu vypadá jako když malé dítě dostane omalovánky s obrázky a písmenky, prostě totální hnus. . to ani Win95 neměly tak vyblitý vizuální projev jako tenhle rádoby Xbox paskvil. Jen pro pořádek, jsem majitelem obou Xbox konzolí, a tahle novinka mě upřímně sere!

 |   |  Odpovědět
Adam  |  08. 08. 2017 22:24

Sice zase novej dashboard, ale + spousta novejch funkcí :) Pořád lepší dostávat takovéto updaty než žádné jako konkurence :D

 |   |  Odpovědět
Ell  |  09. 08. 2017 13:49

No, možná že konkurence nedostává žádné podobné Updaty, ale ona konkurence (PS4) má také pořád daleko přehlednější a sympatičtější menu, a za tím si stojím.
On totiž jeden z předchozích Updatů pro Xbox One totálně ztmavil veškeré obrázky použité jako pozadí ve vašem Dashboardu.
Když chcete použít nějakou fotku, obrázek nebo i Achievement jako téma na vaše pozadí, uvidíte. . že ať už použijete cokoliv, vždy je ten daný obrázek tmavší než normálně. Jako by přes pozadí byla použita nějaká šedá clona, která pozadí zbytečně ztmavuje a zakopává kamsi do rohu.
To dříve nebylo, když jsem dříve použil fotku na své pozadí. . viděl jsem tu fotku na pozadí tak jak jsem měl, v plných barvách bez nějakého ztmavení či co. Proto mě tedy nezajímají nové funkce, aplikace a zkratky. Jestli se budu na zádech drbat levačkou nebo pravačkou by mělo být Microsoftu snad jedno. . já chci především svobodu ve formě rozsáhlých možností jak si nastavit Dashboard naprosto podle sebe.
A tím nemyslím, že si jen nastavím kde se co bude zobrazovat. . tím myslím, že bychom měli mít možnost si upravit zobrazení dle sebe tak abychom některé věci například úplně vypnuli, nebo alespoň zamezili jejich opětovnému vyskakování.
Xbox One menu je totální katastrofa, černé rámečky s bílým textem nebudou nikdy to pravé, ne když si nemůže ani pořádně užít své pozadí na které není vlastně ani pořádně vidět, protože pozadí je zaprvé zbytečně nelogicky přitmavené, a za druhé. . všude v Dashboardu vyskakují spousty černých okýnek a rámečků, které vám vaše pozadí ani nedovolí pořádně vidět. Až budu mít možnost upravit černé rámečky, tak aby byli daleko více průhlednější, nebo změnili svůj design tak abych si nepřipadal jako v pr*eli nějakého černocha, tak teprve potom budu s nějakým slavným Dashboardem alespoň částečně spokojený.
Do té doby ale Microsoft určitě přijde s dalšími, novými a naprosto zbytečnými možnostmi jak efektivně zkrátit pohyb v menu, jako bych se snad v tom současném menu nějak výrazně ztrácel a bralo mi to snad můj volný čas nebo co.
Oceňuji snahu, to sice ano. . ale ne snahu která na jedné straně přidá nové možnosti a na druhé straně odebere již ty stávající, a o nesmyslnosti téměř zbytečného pozadí, které je v Xbox One jen tak aby se neřeklo se snad ani nemá smysl více bavit. . to je kapitola sama o sobě a navíc někteří hráči své přitmavené pozadí navíc ani neřeší, takže světe div se.
Jen pro příklad, menu PS4 je světlejší, používá i témata konkrétních her které mají své vizuální a dokonce i zvukové provedení. Nikde v menu PS4 vám na obrazovce nic nezavazí a nezaclání, vše je přehledné. . je zde kladen důraz na hry a jejich motivy, mezitím co Xbox One je spíše o tmavých rámečkách a tabulkách které všude zaclání a (alespoň vizuálně) překáží.

Já si dobře pamatuji původní Xbox One menu, které mělo schopnost hru minimalizovat do malého okénka, v tomto okénku hra běžela buď jako minimalizovaná aplikace s obrázkem na pozadí nebo jako pozastavená hra v pauze, přičemž některé hry zůstávali aktivní a hratelné i když byla hra takto minimalizována. Když byla hra vypnuta, na pozadí v místě poslední použité aplikace se zobrazoval krásný obrázek doprovázející hru, onen obrázek který vidíme jako hráči vždy po každém spuštění. . to je nyní také pryč, teď vidíte hru minimalizovanou jen jako nějakou malou ikonku, celý ten velký HD obrázek kterým se každá hra může chlubit je tedy tímto způsobem nevyužit a vidíte jej jen když hru spustíte a to je škoda.
Navíc předchozí způsob minimalizace dovoloval např. spustit hudbu z Youtube v prohlížeči, přičemž vy jste mohli tento prohlížeč dokonce i minimalizovat a i když jste se pohybovali kdekoliv v Dashboardu, stále jste slyšeli spuštěnou hudbu v pozadí. . třeba i když jste psali zprávu nebo koukali na videa vašich přátel v sekci Community.
Obávám se, že vše z toho co zde popisuji je ale zbytečné protože většina hráčů už na tohle menu buď dávno zapomněla, nebo se smířila se stávajícím menu tak jako já. . ostatně co jiného komu zbývá.

 |   |  Odpovědět
JK  |  12. 08. 2017 00:05

Vypadá to, že váš štve hlavně to ztmavené pozadí a pak už je tedy vše špatné :)
Ale souhlasím s vámi, že Xbox One rozhraní je velmi nepřehledné, zmatené a postrádající logiku. Řada důležitých funkcí, jako např. hledání ve Store nebo přehled vámi nahraných videí či screenshotů, je někde schovaná nebo nelogicky zařazená. Naproti tomu je mi neustále podsouvána spousta věcí, které mě nezajímají (jako jsou friends, community, groups, mixer atd. - já chci hrát hry a ne se na herní konzoli socializovat) a zabírají většinu místa. Úplný zma/etek. Nové horizontální rozhraní hubu vůbec neodpovídá stylu moderních aplikací ve Windows atd. Nějaké drobné zlepšení vidím, ale bohužel už jsem se vzdal naděje, že Xbox One UI bude někdy přehledné a logické, tak jako bylo např. u Xbox 360. Microsoft zkrátka neustále vymýšlí hlouposti, místo aby pořádně vyřešil to základní a podstatné - přehledné rozhraní pro HRÁČE na HERNÍ konzoli.

 |   |  Odpovědět
Ell  |  12. 08. 2017 11:18

Nejen to ztmavené pozadí. Ostatně vše ostatní jste zde již vypsal i vy sám, a jak je vidno máte na věc dokonce i podobný názor, takže se dá říci že s vámi vlastně plně souhlasím. To pozadí je už jen třešnička na dortu, těch věcí které mě na rozhraní Xbox One vadí je hned celá řada. Dívám se na to stejně jako vy, tu naději že Xbox bude zase někdy v budoucnu mít přehledné menu už jsem dávno vzdal. Xbox 360 má oproti Xbox One pořád ještě daleko lepší Dashboard. A o podsouvání všemožných reklam, nabídek a služeb ani nemluvím, to je taky kapitola sama o sobě. Zkrátka a jednoduše, Xbox One nebude nikdy takový jako dříve, a to přitom na začátku to menu ještě ušlo. Zlatá 360ka, zlatá.

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

8.  1.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
Playstation 5 by měl umět spustit hry ze všech starších generací konzole

Playstation 5 by měl umět spustit hry ze všech sta…

Sony podle všeho nasypalo spoustu zdrojů do tzv. Remastering Enginu, který spojí všechny generace do jedné.

4.  1.  2020 | | 7 N/A
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
Zadarmo nebo se slevou: Rozdávání Epicu nekončí a novoroční akce

Zadarmo nebo se slevou: Rozdávání Epicu nekončí a …

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

3.  1.  2020 | | 4 N/A