Podrobnosti o datadisku SimCity 4 Rush Hour

Před pár dny jsme vás informovali o chystaném pokračování The Sims. Dnes jsme tu s další novinkou pocházející od proslulého herního designéra Willa Wrighta, autora většiny SimCokoliv her - především pak sérií SimCity a The Sims. Právě SimCity 4 se týká datadisk s názvem SimCity 4 Rush Hour, který dá hráčům naprostou kontrolu nad dopravním systémem města. Bližší detaily se dozvíte v dnešním článku.
Podrobnosti o datadisku SimCity 4 Rush Hour

Studio Maxis se základnou v americkém městečku Walnut Creek představuje jednu z nejznámějších herních společností poslední doby. Jméno si kdysi vybudovala především na jedné hře - nezapomenutelném SimCity, které si stejně jako pozdější The Sims stihlo získat nebývalou popularitu na celém světě. Pozdější pokračování SimCity 2000 (1993), SimCity 3000 (1999) a SimCity 4 (2003) už jen využívala zažitého schématu.

   

Hromadná doprava na vašem triku

Budování metropole získá s Rush Hour zcela nový nádech. Nový datadisk vám totiž umožní detailněji se zabývat dopravní situací uvnitř a v okolí města. Převezmete tedy kompletní kontrolu nad silnicemi, kolejemi, vodními, vzdušnými i podzemními trasami, stejně jako nad všemi dopravními prostředky. Mezi nové možnosti bude patřit budování nadzemních kolejnic, širokých dopravních tříd i klikatých jednosměrných ulic. Navíc budete mít pod palcem také celý systém hromadné přepravy osob, včetně vlaků a podzemky.

Abyste mohli propojit své dopravní systémy do větších celků, poslouží vám nové nástroje jako pojmenovávání ulic či čtvrtí, nové náhledy na mapu a plynulost dopravní situace, vyhledávání nejvýhodnějších tras a podobně. Tak budou moct vaši Simáci cestovat městem co možná nejrychleji za co možná nejnižší cenu. A když náhodou zakysnou v zácpě? Není nic jednoduššího než se zmocnit jejich vozidla a "hodit" je tam kam potřebují.

Rush Hour vám totiž poprvé dává možnost přímo ovládat i jednotlivá vozidla. Můžete tak zachránit nejen hořící dům díky vysvobození požárnické cisterny ze zácpy, ale také chytat bankovní lupiče nebo zloděje aut. Mezi nové dopravní prostředky patří trajekty, helikoptéry a vzducholodě. Objeví se samozřejmě také některé nové modely automobilů.

Katastrofy? Jen houšť!

Co se týká budování samotného města, naleznete zde nové možnosti stavby mostů a vytváření metropolí v evropském stylu. Nechybějí ani různé populární budovy jako historické železniční stanice či známé evropské turistické atrakce. Co v žádném případě nemůže v datadisku k SimCity 4 chybět, to jsou zbrusu nové katastrofy. Dopravní nehody už nejsou žádná výjimka, vlak může vykolejit kdykoliv a kdekoliv. A když zastavíte nějaké auto uprostřed křižovatky? Schválně sledujte, co se stane.

Zájemce o nadpřirozené jevy jistě zaujme možnost povolání intergalaktické armády, po jejímž náletu z vašeho města mnoho nezbude. Vývojáři se zřejmě nechali inspirovat filmem Den Nezávislosti, když dají hráčům také možnost přímo ovládat některý z létajících talířů. Je však otázka, nač jej vlastně hráči použijí...

Kolik jich bude?

Z výše uvedeného se zdá, jakoby vpravdě megalomanští programátoři z Maxisu chtěli ze SimCity 4 udělat skutečně komplexní simulaci velkoměsta se vším, co k tomu patří. A popravdě, ani bych se nedivil, vždyť spojit legendárního Transport Tycoona a SimCity v jeden celek je odedávna sen všech pravověrných stratégů-budovatelů!

Je však klidně možné, že se Maxis nezastaví pouze u dopravy. V tiskové zprávě ohlašující Rush Hour se o tomto datadisku výslovně píše jako o "prvním", což může mimo jiné značit i to, že v plánu jsou další přídavky. Každý z nich by se pak mohl zaměřovat na jednu z "oblastí" vývoje města, po dopravě by mohl přijít na řadu například průmysl, architektura budoucnosti, a podobně. V podstatě by se tím využil podobný koncept jako v případě The Sims, kdy každý další datadisk přináší do světa Simů nové předměty a možnosti rozvoje postaviček.

Datum vydání datadisku SimCity 4 Rush Hour vydavatelská společnost Electronic Arts zatím blíže neupřesnila, snad se dočkáme na nadcházejícím veletrhu E3.

Oficiální stránky: http://simcity4.ea.com/
Výrobce: Maxis (http://www.maxis.com/)
Vydavatel: Eletronic Arts (http://www.ea.com/)
Distribuce v ČR: Cenega (http://www.cenega.cz/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A