Podrobnosti o datadisku SimCity 4 Rush Hour

Před pár dny jsme vás informovali o chystaném pokračování The Sims. Dnes jsme tu s další novinkou pocházející od proslulého herního designéra Willa Wrighta, autora většiny SimCokoliv her - především pak sérií SimCity a The Sims. Právě SimCity 4 se týká datadisk s názvem SimCity 4 Rush Hour, který dá hráčům naprostou kontrolu nad dopravním systémem města. Bližší detaily se dozvíte v dnešním článku.
Podrobnosti o datadisku SimCity 4 Rush Hour

Studio Maxis se základnou v americkém městečku Walnut Creek představuje jednu z nejznámějších herních společností poslední doby. Jméno si kdysi vybudovala především na jedné hře - nezapomenutelném SimCity, které si stejně jako pozdější The Sims stihlo získat nebývalou popularitu na celém světě. Pozdější pokračování SimCity 2000 (1993), SimCity 3000 (1999) a SimCity 4 (2003) už jen využívala zažitého schématu.

   

Hromadná doprava na vašem triku

Budování metropole získá s Rush Hour zcela nový nádech. Nový datadisk vám totiž umožní detailněji se zabývat dopravní situací uvnitř a v okolí města. Převezmete tedy kompletní kontrolu nad silnicemi, kolejemi, vodními, vzdušnými i podzemními trasami, stejně jako nad všemi dopravními prostředky. Mezi nové možnosti bude patřit budování nadzemních kolejnic, širokých dopravních tříd i klikatých jednosměrných ulic. Navíc budete mít pod palcem také celý systém hromadné přepravy osob, včetně vlaků a podzemky.

Abyste mohli propojit své dopravní systémy do větších celků, poslouží vám nové nástroje jako pojmenovávání ulic či čtvrtí, nové náhledy na mapu a plynulost dopravní situace, vyhledávání nejvýhodnějších tras a podobně. Tak budou moct vaši Simáci cestovat městem co možná nejrychleji za co možná nejnižší cenu. A když náhodou zakysnou v zácpě? Není nic jednoduššího než se zmocnit jejich vozidla a "hodit" je tam kam potřebují.

Rush Hour vám totiž poprvé dává možnost přímo ovládat i jednotlivá vozidla. Můžete tak zachránit nejen hořící dům díky vysvobození požárnické cisterny ze zácpy, ale také chytat bankovní lupiče nebo zloděje aut. Mezi nové dopravní prostředky patří trajekty, helikoptéry a vzducholodě. Objeví se samozřejmě také některé nové modely automobilů.

Katastrofy? Jen houšť!

Co se týká budování samotného města, naleznete zde nové možnosti stavby mostů a vytváření metropolí v evropském stylu. Nechybějí ani různé populární budovy jako historické železniční stanice či známé evropské turistické atrakce. Co v žádném případě nemůže v datadisku k SimCity 4 chybět, to jsou zbrusu nové katastrofy. Dopravní nehody už nejsou žádná výjimka, vlak může vykolejit kdykoliv a kdekoliv. A když zastavíte nějaké auto uprostřed křižovatky? Schválně sledujte, co se stane.

Zájemce o nadpřirozené jevy jistě zaujme možnost povolání intergalaktické armády, po jejímž náletu z vašeho města mnoho nezbude. Vývojáři se zřejmě nechali inspirovat filmem Den Nezávislosti, když dají hráčům také možnost přímo ovládat některý z létajících talířů. Je však otázka, nač jej vlastně hráči použijí...

Kolik jich bude?

Z výše uvedeného se zdá, jakoby vpravdě megalomanští programátoři z Maxisu chtěli ze SimCity 4 udělat skutečně komplexní simulaci velkoměsta se vším, co k tomu patří. A popravdě, ani bych se nedivil, vždyť spojit legendárního Transport Tycoona a SimCity v jeden celek je odedávna sen všech pravověrných stratégů-budovatelů!

Je však klidně možné, že se Maxis nezastaví pouze u dopravy. V tiskové zprávě ohlašující Rush Hour se o tomto datadisku výslovně píše jako o "prvním", což může mimo jiné značit i to, že v plánu jsou další přídavky. Každý z nich by se pak mohl zaměřovat na jednu z "oblastí" vývoje města, po dopravě by mohl přijít na řadu například průmysl, architektura budoucnosti, a podobně. V podstatě by se tím využil podobný koncept jako v případě The Sims, kdy každý další datadisk přináší do světa Simů nové předměty a možnosti rozvoje postaviček.

Datum vydání datadisku SimCity 4 Rush Hour vydavatelská společnost Electronic Arts zatím blíže neupřesnila, snad se dočkáme na nadcházejícím veletrhu E3.

Oficiální stránky: http://simcity4.ea.com/
Výrobce: Maxis (http://www.maxis.com/)
Vydavatel: Eletronic Arts (http://www.ea.com/)
Distribuce v ČR: Cenega (http://www.cenega.cz/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

dnes | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A