Podrobnosti o datadisku SimCity 4 Rush Hour

Před pár dny jsme vás informovali o chystaném pokračování The Sims. Dnes jsme tu s další novinkou pocházející od proslulého herního designéra Willa Wrighta, autora většiny SimCokoliv her - především pak sérií SimCity a The Sims. Právě SimCity 4 se týká datadisk s názvem SimCity 4 Rush Hour, který dá hráčům naprostou kontrolu nad dopravním systémem města. Bližší detaily se dozvíte v dnešním článku.
Podrobnosti o datadisku SimCity 4 Rush Hour

Studio Maxis se základnou v americkém městečku Walnut Creek představuje jednu z nejznámějších herních společností poslední doby. Jméno si kdysi vybudovala především na jedné hře - nezapomenutelném SimCity, které si stejně jako pozdější The Sims stihlo získat nebývalou popularitu na celém světě. Pozdější pokračování SimCity 2000 (1993), SimCity 3000 (1999) a SimCity 4 (2003) už jen využívala zažitého schématu.

   

Hromadná doprava na vašem triku

Budování metropole získá s Rush Hour zcela nový nádech. Nový datadisk vám totiž umožní detailněji se zabývat dopravní situací uvnitř a v okolí města. Převezmete tedy kompletní kontrolu nad silnicemi, kolejemi, vodními, vzdušnými i podzemními trasami, stejně jako nad všemi dopravními prostředky. Mezi nové možnosti bude patřit budování nadzemních kolejnic, širokých dopravních tříd i klikatých jednosměrných ulic. Navíc budete mít pod palcem také celý systém hromadné přepravy osob, včetně vlaků a podzemky.

Abyste mohli propojit své dopravní systémy do větších celků, poslouží vám nové nástroje jako pojmenovávání ulic či čtvrtí, nové náhledy na mapu a plynulost dopravní situace, vyhledávání nejvýhodnějších tras a podobně. Tak budou moct vaši Simáci cestovat městem co možná nejrychleji za co možná nejnižší cenu. A když náhodou zakysnou v zácpě? Není nic jednoduššího než se zmocnit jejich vozidla a "hodit" je tam kam potřebují.

Rush Hour vám totiž poprvé dává možnost přímo ovládat i jednotlivá vozidla. Můžete tak zachránit nejen hořící dům díky vysvobození požárnické cisterny ze zácpy, ale také chytat bankovní lupiče nebo zloděje aut. Mezi nové dopravní prostředky patří trajekty, helikoptéry a vzducholodě. Objeví se samozřejmě také některé nové modely automobilů.

Katastrofy? Jen houšť!

Co se týká budování samotného města, naleznete zde nové možnosti stavby mostů a vytváření metropolí v evropském stylu. Nechybějí ani různé populární budovy jako historické železniční stanice či známé evropské turistické atrakce. Co v žádném případě nemůže v datadisku k SimCity 4 chybět, to jsou zbrusu nové katastrofy. Dopravní nehody už nejsou žádná výjimka, vlak může vykolejit kdykoliv a kdekoliv. A když zastavíte nějaké auto uprostřed křižovatky? Schválně sledujte, co se stane.

Zájemce o nadpřirozené jevy jistě zaujme možnost povolání intergalaktické armády, po jejímž náletu z vašeho města mnoho nezbude. Vývojáři se zřejmě nechali inspirovat filmem Den Nezávislosti, když dají hráčům také možnost přímo ovládat některý z létajících talířů. Je však otázka, nač jej vlastně hráči použijí...

Kolik jich bude?

Z výše uvedeného se zdá, jakoby vpravdě megalomanští programátoři z Maxisu chtěli ze SimCity 4 udělat skutečně komplexní simulaci velkoměsta se vším, co k tomu patří. A popravdě, ani bych se nedivil, vždyť spojit legendárního Transport Tycoona a SimCity v jeden celek je odedávna sen všech pravověrných stratégů-budovatelů!

Je však klidně možné, že se Maxis nezastaví pouze u dopravy. V tiskové zprávě ohlašující Rush Hour se o tomto datadisku výslovně píše jako o "prvním", což může mimo jiné značit i to, že v plánu jsou další přídavky. Každý z nich by se pak mohl zaměřovat na jednu z "oblastí" vývoje města, po dopravě by mohl přijít na řadu například průmysl, architektura budoucnosti, a podobně. V podstatě by se tím využil podobný koncept jako v případě The Sims, kdy každý další datadisk přináší do světa Simů nové předměty a možnosti rozvoje postaviček.

Datum vydání datadisku SimCity 4 Rush Hour vydavatelská společnost Electronic Arts zatím blíže neupřesnila, snad se dočkáme na nadcházejícím veletrhu E3.

Oficiální stránky: http://simcity4.ea.com/
Výrobce: Maxis (http://www.maxis.com/)
Vydavatel: Eletronic Arts (http://www.ea.com/)
Distribuce v ČR: Cenega (http://www.cenega.cz/)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
Evropský PS Store láká na skvělé slevy, nechybí Detroit a God of War

Evropský PS Store láká na skvělé slevy…

Nejsou to jen malé hry, co dostanou slevy na Playstationu. Tentokrát jde o hity.

4.  10.  2018 | | 7 N/A