Podrobnosti o datadisku SimCity 4 Rush Hour

Před pár dny jsme vás informovali o chystaném pokračování The Sims. Dnes jsme tu s další novinkou pocházející od proslulého herního designéra Willa Wrighta, autora většiny SimCokoliv her - především pak sérií SimCity a The Sims. Právě SimCity 4 se týká datadisk s názvem SimCity 4 Rush Hour, který dá hráčům naprostou kontrolu nad dopravním systémem města. Bližší detaily se dozvíte v dnešním článku.
Podrobnosti o datadisku SimCity 4 Rush Hour

Studio Maxis se základnou v americkém městečku Walnut Creek představuje jednu z nejznámějších herních společností poslední doby. Jméno si kdysi vybudovala především na jedné hře - nezapomenutelném SimCity, které si stejně jako pozdější The Sims stihlo získat nebývalou popularitu na celém světě. Pozdější pokračování SimCity 2000 (1993), SimCity 3000 (1999) a SimCity 4 (2003) už jen využívala zažitého schématu.

   

Hromadná doprava na vašem triku

Budování metropole získá s Rush Hour zcela nový nádech. Nový datadisk vám totiž umožní detailněji se zabývat dopravní situací uvnitř a v okolí města. Převezmete tedy kompletní kontrolu nad silnicemi, kolejemi, vodními, vzdušnými i podzemními trasami, stejně jako nad všemi dopravními prostředky. Mezi nové možnosti bude patřit budování nadzemních kolejnic, širokých dopravních tříd i klikatých jednosměrných ulic. Navíc budete mít pod palcem také celý systém hromadné přepravy osob, včetně vlaků a podzemky.

Abyste mohli propojit své dopravní systémy do větších celků, poslouží vám nové nástroje jako pojmenovávání ulic či čtvrtí, nové náhledy na mapu a plynulost dopravní situace, vyhledávání nejvýhodnějších tras a podobně. Tak budou moct vaši Simáci cestovat městem co možná nejrychleji za co možná nejnižší cenu. A když náhodou zakysnou v zácpě? Není nic jednoduššího než se zmocnit jejich vozidla a "hodit" je tam kam potřebují.

Rush Hour vám totiž poprvé dává možnost přímo ovládat i jednotlivá vozidla. Můžete tak zachránit nejen hořící dům díky vysvobození požárnické cisterny ze zácpy, ale také chytat bankovní lupiče nebo zloděje aut. Mezi nové dopravní prostředky patří trajekty, helikoptéry a vzducholodě. Objeví se samozřejmě také některé nové modely automobilů.

Katastrofy? Jen houšť!

Co se týká budování samotného města, naleznete zde nové možnosti stavby mostů a vytváření metropolí v evropském stylu. Nechybějí ani různé populární budovy jako historické železniční stanice či známé evropské turistické atrakce. Co v žádném případě nemůže v datadisku k SimCity 4 chybět, to jsou zbrusu nové katastrofy. Dopravní nehody už nejsou žádná výjimka, vlak může vykolejit kdykoliv a kdekoliv. A když zastavíte nějaké auto uprostřed křižovatky? Schválně sledujte, co se stane.

Zájemce o nadpřirozené jevy jistě zaujme možnost povolání intergalaktické armády, po jejímž náletu z vašeho města mnoho nezbude. Vývojáři se zřejmě nechali inspirovat filmem Den Nezávislosti, když dají hráčům také možnost přímo ovládat některý z létajících talířů. Je však otázka, nač jej vlastně hráči použijí...

Kolik jich bude?

Z výše uvedeného se zdá, jakoby vpravdě megalomanští programátoři z Maxisu chtěli ze SimCity 4 udělat skutečně komplexní simulaci velkoměsta se vším, co k tomu patří. A popravdě, ani bych se nedivil, vždyť spojit legendárního Transport Tycoona a SimCity v jeden celek je odedávna sen všech pravověrných stratégů-budovatelů!

Je však klidně možné, že se Maxis nezastaví pouze u dopravy. V tiskové zprávě ohlašující Rush Hour se o tomto datadisku výslovně píše jako o "prvním", což může mimo jiné značit i to, že v plánu jsou další přídavky. Každý z nich by se pak mohl zaměřovat na jednu z "oblastí" vývoje města, po dopravě by mohl přijít na řadu například průmysl, architektura budoucnosti, a podobně. V podstatě by se tím využil podobný koncept jako v případě The Sims, kdy každý další datadisk přináší do světa Simů nové předměty a možnosti rozvoje postaviček.

Datum vydání datadisku SimCity 4 Rush Hour vydavatelská společnost Electronic Arts zatím blíže neupřesnila, snad se dočkáme na nadcházejícím veletrhu E3.

Oficiální stránky: http://simcity4.ea.com/
Výrobce: Maxis (http://www.maxis.com/)
Vydavatel: Eletronic Arts (http://www.ea.com/)
Distribuce v ČR: Cenega (http://www.cenega.cz/)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

včera | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Hrajeme Battlefield 5: zasněžená válečná vřava je pastvou pro oči

Hrajeme Battlefield 5: zasněžená váleč…

Ještě, než k vám dorazí naše plnohodnotné dojmy, se můžete podívat na osobní pohlednice našich vojáků z bitevní vřavy.

1.  7.  2018 | | 7 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A