Podrobnosti o datadisku SimCity 4 Rush Hour

Před pár dny jsme vás informovali o chystaném pokračování The Sims. Dnes jsme tu s další novinkou pocházející od proslulého herního designéra Willa Wrighta, autora většiny SimCokoliv her - především pak sérií SimCity a The Sims. Právě SimCity 4 se týká datadisk s názvem SimCity 4 Rush Hour, který dá hráčům naprostou kontrolu nad dopravním systémem města. Bližší detaily se dozvíte v dnešním článku.
Podrobnosti o datadisku SimCity 4 Rush Hour

Studio Maxis se základnou v americkém městečku Walnut Creek představuje jednu z nejznámějších herních společností poslední doby. Jméno si kdysi vybudovala především na jedné hře - nezapomenutelném SimCity, které si stejně jako pozdější The Sims stihlo získat nebývalou popularitu na celém světě. Pozdější pokračování SimCity 2000 (1993), SimCity 3000 (1999) a SimCity 4 (2003) už jen využívala zažitého schématu.

   

Hromadná doprava na vašem triku

Budování metropole získá s Rush Hour zcela nový nádech. Nový datadisk vám totiž umožní detailněji se zabývat dopravní situací uvnitř a v okolí města. Převezmete tedy kompletní kontrolu nad silnicemi, kolejemi, vodními, vzdušnými i podzemními trasami, stejně jako nad všemi dopravními prostředky. Mezi nové možnosti bude patřit budování nadzemních kolejnic, širokých dopravních tříd i klikatých jednosměrných ulic. Navíc budete mít pod palcem také celý systém hromadné přepravy osob, včetně vlaků a podzemky.

Abyste mohli propojit své dopravní systémy do větších celků, poslouží vám nové nástroje jako pojmenovávání ulic či čtvrtí, nové náhledy na mapu a plynulost dopravní situace, vyhledávání nejvýhodnějších tras a podobně. Tak budou moct vaši Simáci cestovat městem co možná nejrychleji za co možná nejnižší cenu. A když náhodou zakysnou v zácpě? Není nic jednoduššího než se zmocnit jejich vozidla a "hodit" je tam kam potřebují.

Rush Hour vám totiž poprvé dává možnost přímo ovládat i jednotlivá vozidla. Můžete tak zachránit nejen hořící dům díky vysvobození požárnické cisterny ze zácpy, ale také chytat bankovní lupiče nebo zloděje aut. Mezi nové dopravní prostředky patří trajekty, helikoptéry a vzducholodě. Objeví se samozřejmě také některé nové modely automobilů.

Katastrofy? Jen houšť!

Co se týká budování samotného města, naleznete zde nové možnosti stavby mostů a vytváření metropolí v evropském stylu. Nechybějí ani různé populární budovy jako historické železniční stanice či známé evropské turistické atrakce. Co v žádném případě nemůže v datadisku k SimCity 4 chybět, to jsou zbrusu nové katastrofy. Dopravní nehody už nejsou žádná výjimka, vlak může vykolejit kdykoliv a kdekoliv. A když zastavíte nějaké auto uprostřed křižovatky? Schválně sledujte, co se stane.

Zájemce o nadpřirozené jevy jistě zaujme možnost povolání intergalaktické armády, po jejímž náletu z vašeho města mnoho nezbude. Vývojáři se zřejmě nechali inspirovat filmem Den Nezávislosti, když dají hráčům také možnost přímo ovládat některý z létajících talířů. Je však otázka, nač jej vlastně hráči použijí...

Kolik jich bude?

Z výše uvedeného se zdá, jakoby vpravdě megalomanští programátoři z Maxisu chtěli ze SimCity 4 udělat skutečně komplexní simulaci velkoměsta se vším, co k tomu patří. A popravdě, ani bych se nedivil, vždyť spojit legendárního Transport Tycoona a SimCity v jeden celek je odedávna sen všech pravověrných stratégů-budovatelů!

Je však klidně možné, že se Maxis nezastaví pouze u dopravy. V tiskové zprávě ohlašující Rush Hour se o tomto datadisku výslovně píše jako o "prvním", což může mimo jiné značit i to, že v plánu jsou další přídavky. Každý z nich by se pak mohl zaměřovat na jednu z "oblastí" vývoje města, po dopravě by mohl přijít na řadu například průmysl, architektura budoucnosti, a podobně. V podstatě by se tím využil podobný koncept jako v případě The Sims, kdy každý další datadisk přináší do světa Simů nové předměty a možnosti rozvoje postaviček.

Datum vydání datadisku SimCity 4 Rush Hour vydavatelská společnost Electronic Arts zatím blíže neupřesnila, snad se dočkáme na nadcházejícím veletrhu E3.

Oficiální stránky: http://simcity4.ea.com/
Výrobce: Maxis (http://www.maxis.com/)
Vydavatel: Eletronic Arts (http://www.ea.com/)
Distribuce v ČR: Cenega (http://www.cenega.cz/)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A