Podrobnosti o Resident Evil na NDS

Resident Evil: Deadly Silence zní celý název nového pokračování oblíbené survival série. Tvůrci si tentokrát vzali na mušku nový handheld Nintendo DS a hru připravují s ohledem na jeho přednosti. I když se bude jednat o předělávku prvního dílu, přibudou speciální scény, které v PSX verzi nenajdete. Hra pochopitelně využije obou displejů přístroje, na horním uvidíte momentálně odkrytou mapu, počet nábojů a stav zdraví hlavní postavy. Ten nebude určen žádným ukazatelem, ale podbarvením právě horní obrazovky. Je červená? Tak to si dlouhou budoucnost neplánujte.

  

Hlavní herní výhled uvidítena spodním dotykovém displeji. Ve většině hádanek dojde k pořádnému upotřebení stylusu, spekuluje se i o využití mikrofonu, ale to uvidíme až v plné verzi hry. Proslýchá se cosi o utírání krve z displeje pomocí stylusu a dýchání z úst do úst za pomocí mikrofonu, ovšem to nikdo zatím nepotvrdil. O čem se ví, jsou speciální bojové scény s nožem. Na určitých místech se přepne pohled do první osoby a kreslením čar budete sekat do zombíků. Po naporcování všeho živého, ehm, mrtvého se kamera vrátí do standardního pohledu. Slibně zní informace o wi-fi multiplayeru až pro čtyři hráče, ovšem žádné další podrobnosti Capcom neohlásil. Ani datum vydání, které se však odhaduje na den výročí série, brzy z počátku příštího roku.

Doupě komentuje: Mnozí hráči sice považují první díl za vůbec nejlepší v sérii, ale osobně bych přivítal nějaký zbrusu nový příběh zasazený do známého prostředí. Pokud se však tvůrcům podaří pořádně využít unikátních vlastností platformy a zachovají vysoku hratelnost původní série, rádi jim určitě všichni odpustíme už druhý remake prvního dílu.

Související informace (Resident Evil: Deadly Silence):
Platforma: Nintendo DS
Žánr: akce
Výrobce: Capcom (
www.capcom.com)
Vydavatel: Capcom (
www.capcom.com)
Homepage: nemá
Předpokládané datum vydání: Bude ohlášeno

Zdroj: IGN

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A