Podrobte si galaxie – vše je přeci jen otázkou času!

Nějak takhle by se možná dal formulovat slogan hry Stars! Supernova, druhého pokračování poměrně úspěšné turn-based vesmírné strategie Stars!, která zažívala své nejlepší časy před pěti lety. A to přesto, že neoplývala ani nádhernou grafikou ani propracovaným příběhem, ale prostě proto, že to byla výborná vesmírná strategie, která z mého pohledu mohla hravě konkurovat i takovému velikánu, jakým byl právě v té době vycházející Master of Orion 2.
Podrobte si galaxie – vše je přeci jen otázkou času!
Nějak takhle by se možná dal formulovat slogan hry Stars! Supernova, druhého pokračování poměrně úspěšné turn-based vesmírné strategie Stars!, která zažívala své nejlepší časy před pěti lety. A to přesto, že neoplývala ani nádhernou grafikou ani propracovaným příběhem, ale prostě proto, že to byla výborná vesmírná strategie, která z mého pohledu mohla hravě konkurovat i takovému velikánu, jakým byl právě v té době vycházející Master of Orion 2. Její propracovaný strom vynálezů, ohromné množství různých planet, lodí (které jste si mohli sami navrhovat), vybavení, dokonalá detailnost, to vše z ní dělalo hru, která se dala hrát třeba i několik týdnů (ale kdež, někdy i mnohem více!). Její malý, ale přesto dostačující úspěch dovolil lidem kteří se na tvorbě Stars! podíleli vytvořit vývojářský tým Mare Crisium (Moře nesnází - menší měsíční moře) a pustit se do tvorby pokračování.

Stars: SupernovaStars: Supernova

Druhý díl má doslova posunout hranice tohoto žánru. Zatím snad žádná (mně známá) hra, dokonce ani první díl Stars, totiž nedovolovala vybudovat impérium o rozloze několika galaxií (nejrůznějších tvarů - spirálovité, kulovité, a další) a obsahující tisíce planet. Právě to však druhý díl slibuje - nad takovouto možností zcela jistě zaplesá srdíčko každého Božského Imperátora (možná někdo z vás zná Leta - tak to můj vzor;) a nevyléčitelného Megalomana. To je však pouze jedna z vylepšených vlastností oproti původní hře, je jasné, že na řadu musí přijít i další nezbytnosti. Tedy např. grafika, která se ponoří do chladné ocelově-umělohmotné nálady, a navodí tu správnou atmosféru hluboké budoucnosti. Tmavě zelené proudy dat o planetách - výroba, spotřeba, výnosy a ztráty z války, to samé z aliance, a budete si připadat jako v srdci nějakého matrixu. Diplomacie se posune mnohem dále, než jak byla ztvárněna v díle prvním (jestli vůbec byla). Hlavní slovo dostanou špióni, oblíbená (a většinou smrtící) to jednotka například ve vesmírné RTS Fragile Allegiance (taktéž z doby prvního dílu Stars!).

Stars: SupernovaStars: Supernova

Obrovského zjednodušení se má dočkat ovládání. Hlavně by měly konečně odpadnout někdy naprosto zbytečné a únavné rutinní operace jako výroba kolonizační lodi před kolonizací planety či přesun minerálů (ty jsou vlastně hlavními surovinami ve Stars!, a jejich role se zřejmě v druhém díle nezmění) mezi planetami. To vše se zjednoduší například do jednoduchého kliknutí na položku Kolonizovat planetu. Automaticky se vyrobí loď, vyšle se k planetě a nakonec na ní i založí kolonii. Pro minerály bude zřízena jedna gigantická centrála, ve které budete moci rozdělovat "balíčky" surovin mezi jednotlivé planety. Jednoduché, geniální. Velcí Vládcové se tak budou moct zaměžit na mnohem důležitější akce, kde půjde třeba o tisíce lodí či miliardy životů nevinných občanů Všegalaktického Impéria (ne že by na nich někomu záleželo ... ale platí daně, tak co).

Stars: SupernovaStars: Supernova

Stars! Supernova by měly vyjít na podzim 2000. Popravdě, nesmírně se na ně těším. Asi jsem megaloman :).

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A