Podrobte si galaxie – vše je přeci jen otázkou času!

Nějak takhle by se možná dal formulovat slogan hry Stars! Supernova, druhého pokračování poměrně úspěšné turn-based vesmírné strategie Stars!, která zažívala své nejlepší časy před pěti lety. A to přesto, že neoplývala ani nádhernou grafikou ani propracovaným příběhem, ale prostě proto, že to byla výborná vesmírná strategie, která z mého pohledu mohla hravě konkurovat i takovému velikánu, jakým byl právě v té době vycházející Master of Orion 2.
Podrobte si galaxie – vše je přeci jen otázkou času!
Nějak takhle by se možná dal formulovat slogan hry Stars! Supernova, druhého pokračování poměrně úspěšné turn-based vesmírné strategie Stars!, která zažívala své nejlepší časy před pěti lety. A to přesto, že neoplývala ani nádhernou grafikou ani propracovaným příběhem, ale prostě proto, že to byla výborná vesmírná strategie, která z mého pohledu mohla hravě konkurovat i takovému velikánu, jakým byl právě v té době vycházející Master of Orion 2. Její propracovaný strom vynálezů, ohromné množství různých planet, lodí (které jste si mohli sami navrhovat), vybavení, dokonalá detailnost, to vše z ní dělalo hru, která se dala hrát třeba i několik týdnů (ale kdež, někdy i mnohem více!). Její malý, ale přesto dostačující úspěch dovolil lidem kteří se na tvorbě Stars! podíleli vytvořit vývojářský tým Mare Crisium (Moře nesnází - menší měsíční moře) a pustit se do tvorby pokračování.

Stars: SupernovaStars: Supernova

Druhý díl má doslova posunout hranice tohoto žánru. Zatím snad žádná (mně známá) hra, dokonce ani první díl Stars, totiž nedovolovala vybudovat impérium o rozloze několika galaxií (nejrůznějších tvarů - spirálovité, kulovité, a další) a obsahující tisíce planet. Právě to však druhý díl slibuje - nad takovouto možností zcela jistě zaplesá srdíčko každého Božského Imperátora (možná někdo z vás zná Leta - tak to můj vzor;) a nevyléčitelného Megalomana. To je však pouze jedna z vylepšených vlastností oproti původní hře, je jasné, že na řadu musí přijít i další nezbytnosti. Tedy např. grafika, která se ponoří do chladné ocelově-umělohmotné nálady, a navodí tu správnou atmosféru hluboké budoucnosti. Tmavě zelené proudy dat o planetách - výroba, spotřeba, výnosy a ztráty z války, to samé z aliance, a budete si připadat jako v srdci nějakého matrixu. Diplomacie se posune mnohem dále, než jak byla ztvárněna v díle prvním (jestli vůbec byla). Hlavní slovo dostanou špióni, oblíbená (a většinou smrtící) to jednotka například ve vesmírné RTS Fragile Allegiance (taktéž z doby prvního dílu Stars!).

Stars: SupernovaStars: Supernova

Obrovského zjednodušení se má dočkat ovládání. Hlavně by měly konečně odpadnout někdy naprosto zbytečné a únavné rutinní operace jako výroba kolonizační lodi před kolonizací planety či přesun minerálů (ty jsou vlastně hlavními surovinami ve Stars!, a jejich role se zřejmě v druhém díle nezmění) mezi planetami. To vše se zjednoduší například do jednoduchého kliknutí na položku Kolonizovat planetu. Automaticky se vyrobí loď, vyšle se k planetě a nakonec na ní i založí kolonii. Pro minerály bude zřízena jedna gigantická centrála, ve které budete moci rozdělovat "balíčky" surovin mezi jednotlivé planety. Jednoduché, geniální. Velcí Vládcové se tak budou moct zaměžit na mnohem důležitější akce, kde půjde třeba o tisíce lodí či miliardy životů nevinných občanů Všegalaktického Impéria (ne že by na nich někomu záleželo ... ale platí daně, tak co).

Stars: SupernovaStars: Supernova

Stars! Supernova by měly vyjít na podzim 2000. Popravdě, nesmírně se na ně těším. Asi jsem megaloman :).

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Valheim vzal herní svět útokem. Na první pohled běžná hra o přežití má již miliony prodaných kopií a každým dnem se její popularita zvyšuje. Opravdu stojí za to?

28.  2.  2021 | |5 N/A
Vojtěch Matušinský
SurvivalDojmy
Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry, které západ nechtěl

Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry,…

Autoři Gravity Rushe, Knacku, Shadow of the Colossus nebo hry The Last Guardian končí.

26.  2.  2021 | |9 N/A
Lukáš Václavík
PlayStationSony
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
DiabloVideo
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na indie hry a Sunless Sea zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na indie hry a Su…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráčů a překonal Dotu 2

Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráč…

Nejnovější vikingská survival hra boří rekordy na celé čáře.

22.  2.  2021 | |1 N/A
Michal Maliarov
SteamByznys
Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes 3 miliony kusů

Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes…

Nejnovější online survival spadl na herní komunitu jako blesk z čistého nebe.

20.  2.  2021 | |4 N/A
Michal Maliarov
SurvivalOnline