Podrobte si galaxie – vše je přeci jen otázkou času!

Nějak takhle by se možná dal formulovat slogan hry Stars! Supernova, druhého pokračování poměrně úspěšné turn-based vesmírné strategie Stars!, která zažívala své nejlepší časy před pěti lety. A to přesto, že neoplývala ani nádhernou grafikou ani propracovaným příběhem, ale prostě proto, že to byla výborná vesmírná strategie, která z mého pohledu mohla hravě konkurovat i takovému velikánu, jakým byl právě v té době vycházející Master of Orion 2.
Podrobte si galaxie – vše je přeci jen otázkou času!
Nějak takhle by se možná dal formulovat slogan hry Stars! Supernova, druhého pokračování poměrně úspěšné turn-based vesmírné strategie Stars!, která zažívala své nejlepší časy před pěti lety. A to přesto, že neoplývala ani nádhernou grafikou ani propracovaným příběhem, ale prostě proto, že to byla výborná vesmírná strategie, která z mého pohledu mohla hravě konkurovat i takovému velikánu, jakým byl právě v té době vycházející Master of Orion 2. Její propracovaný strom vynálezů, ohromné množství různých planet, lodí (které jste si mohli sami navrhovat), vybavení, dokonalá detailnost, to vše z ní dělalo hru, která se dala hrát třeba i několik týdnů (ale kdež, někdy i mnohem více!). Její malý, ale přesto dostačující úspěch dovolil lidem kteří se na tvorbě Stars! podíleli vytvořit vývojářský tým Mare Crisium (Moře nesnází - menší měsíční moře) a pustit se do tvorby pokračování.

Stars: SupernovaStars: Supernova

Druhý díl má doslova posunout hranice tohoto žánru. Zatím snad žádná (mně známá) hra, dokonce ani první díl Stars, totiž nedovolovala vybudovat impérium o rozloze několika galaxií (nejrůznějších tvarů - spirálovité, kulovité, a další) a obsahující tisíce planet. Právě to však druhý díl slibuje - nad takovouto možností zcela jistě zaplesá srdíčko každého Božského Imperátora (možná někdo z vás zná Leta - tak to můj vzor;) a nevyléčitelného Megalomana. To je však pouze jedna z vylepšených vlastností oproti původní hře, je jasné, že na řadu musí přijít i další nezbytnosti. Tedy např. grafika, která se ponoří do chladné ocelově-umělohmotné nálady, a navodí tu správnou atmosféru hluboké budoucnosti. Tmavě zelené proudy dat o planetách - výroba, spotřeba, výnosy a ztráty z války, to samé z aliance, a budete si připadat jako v srdci nějakého matrixu. Diplomacie se posune mnohem dále, než jak byla ztvárněna v díle prvním (jestli vůbec byla). Hlavní slovo dostanou špióni, oblíbená (a většinou smrtící) to jednotka například ve vesmírné RTS Fragile Allegiance (taktéž z doby prvního dílu Stars!).

Stars: SupernovaStars: Supernova

Obrovského zjednodušení se má dočkat ovládání. Hlavně by měly konečně odpadnout někdy naprosto zbytečné a únavné rutinní operace jako výroba kolonizační lodi před kolonizací planety či přesun minerálů (ty jsou vlastně hlavními surovinami ve Stars!, a jejich role se zřejmě v druhém díle nezmění) mezi planetami. To vše se zjednoduší například do jednoduchého kliknutí na položku Kolonizovat planetu. Automaticky se vyrobí loď, vyšle se k planetě a nakonec na ní i založí kolonii. Pro minerály bude zřízena jedna gigantická centrála, ve které budete moci rozdělovat "balíčky" surovin mezi jednotlivé planety. Jednoduché, geniální. Velcí Vládcové se tak budou moct zaměžit na mnohem důležitější akce, kde půjde třeba o tisíce lodí či miliardy životů nevinných občanů Všegalaktického Impéria (ne že by na nich někomu záleželo ... ale platí daně, tak co).

Stars: SupernovaStars: Supernova

Stars! Supernova by měly vyjít na podzim 2000. Popravdě, nesmírně se na ně těším. Asi jsem megaloman :).

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A