Pokémon Unite je MOBA pro Switch a mobily. Pracuje na ní studio Tencentu

Minulý týden nás Cunekazu Išihara lákal na další odhalení spojené s pokémony. Mnozí očekávali nového detektiva Pikaču. Nakonec ale oznámil nový MOBA titul.

Na úvod dnešní prezentace CEO Pokémon Company Cunekazu Išihara připomněl, že dnes vyšla puzzle hříčka Pokémon Café Mix. Hned poté ale přišlo slibované oznámení další novinky. Pokémon Unite je 5v5 MOBA hra, jejíž princip je velmi podobný titulům jako League of Legends nebo Dota. 

Pokémon Presents: nový Snap, puzzle Café Mix a appka pro čištění zubů

Pokémon Presents: nový Snap, puzzle Café Mix a appka pro čištění zubů

Už tedy víme, z jakého důvodu začala Pokémon Company spolupracovat s Tencentem. Tento čínský gigant má totiž velkou část vývoje hry na starosti. Konkrétně Pokémon Unite tvoří Timi Studios, kteří s tímto žánrem na mobilních platformách mají bohaté zkušenosti. Můžete od nich znát například Arena of Valor.

Na rozdíl od ostatních MOBA her je tady ale několik odlišností. Mapa má jen dvě linky a hlavním úkolem není zničení nepřátelské základny. Během hry musíte porážet divoké pokémony a obsazovat nepřátelská stanoviště. Za to následně dostáváte body a tým s větším počtem bodů na konci zápasu vítězí. 

Pokémoni během zápasu získávají levely, postupně se vyvíjejí a odemykají nové schopnosti. I když budete hrát několik zápasů za stejného pokémona, můžete si pro něj zvolit jiné schopnosti. Prozatím to vypadá, že si nebudete během zápasu kupovat žádné předměty, jak bývá v ostatních MOBA hrách zvykem.

Pokémon Unite bude free-to-play a vyjde na Nintendo Switch a mobily. Datum vydání zatím neznáme. Oznámeno by mělo být během příští prezentace Pokémonů.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 9 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |