Pokračování Poldy se opozdí. Vydání se plánuje na začátek příštího roku

Původně jsme se dalšího vyšetřování s Pankrácem měli dočkat už koncem letošního roku. Nakonec se ale plány musely změnit.

I když už nejsou klasické adventury tak populárním žánrem, stále se najde spousta hráčů, kteří rádi podpoří svoji oblíbenou sérii. Důkazem toho je fakt, že na vývoj pokračování Poldy se loni v kampani na Hithitu vybralo více než 1 400 000 Kč. Podle původních plánů jsme se měli s Pankrácem pustit do vyšetřování, které tentokrát mimo jiné zahrnuje i mimozemšťany, měli pustit letos během vánoční sezóny. Nakonec to ale vypadá, že k vydání dojde až v prvním čtvrtletí roku 2022.

Důvod odkladu autoři vysvětlují v jejich nejnovějším videu. Vývoj nabral zpoždění kvůli zdravotním problémům Petra Svobody, což je vedoucí celého projektu. Kromě toho se protáhly i práce Jana Fialy, který má na starosti animace. 

Byla na stole také možnost, že by hra vyšla v původně plánovaném termínu, ale musela by se kvůli tomu škrtnout určitá část obsahu. Nakonec ale tvůrci zvolili odklad, a Polda 7 tak vyjde s veškerým obsahem, který pro něj původně byl zamýšlen. V průběhu následujících měsíců pak bude pokračovat vydávání videí ze zákulisí vývoje.

Váš názor Další článek: Sony otočilo, chce nyní více podporovat crossplay mezi platformami

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,