Poláci chtějí jednotu. GOG bude prodávat hry z Epic Games Storu

Nejférovější obchod s PC hrami se začne propojovat i s dalšími obchody.

Herní obchod GOG.com provozovaný polským CD Projekem dělá věci jinak. Prodává staré hry, které navíc upravuje do takové podoby, aby se daly spustit i na moderních systémech. V jeho obchodě jsou jen tituly bez antipirátské ochrany, takže lidé je budou moci instalovat a hrát navěky věků bez všemožných omezení, která s DRM souvisejí.

Apple zasadil Epicu další ránu. Odstřihne jej od přihlašování pomocí Apple ID

Apple zasadil Epicu další ránu. Odstřihne jej od přihlašování pomocí Apple ID

Od loňska se navíc GOG snaží propojit všechny obchody s videohrami. Skrz vlastní klientskou aplikaci Galaxy 2.0 (stále v betaverzi) dokáže na jednom místě agregovat obsah z Epic Games Store, Xboxu Live a pomocí komunitních rozšíření také PSN, Steamu, Originu, Uplaye a dalších platforem s výjimkou Nintenda.

Díky integraci uvidíte všechny hry na jednom místě a z jednoho místa je také můžete spouštět. Pochopitelně jen tehdy, pokud ony steamy a spol. máte také nainstalované. Galaxy na jednom místě zobrazí i dobu hraní, achievementy a pokusí z různých míst přetáhnout i seznam přátel.

gog-epic.jpg

Tím to ale nekončí. CD Projekt včera oznámil, že v Galaxy půjde hry z cizích platforem také nakupovat. Firma se dohodla s Epic Games, hry z tamního Storu se zobrazí vedle těch z GOGu. Podle CD Projektu nepůjde o všechny tituly, jen ručně vybrané „exkluzivity“. Uvozovky proto, že jednou z takových her bude The Outer Worlds, která je také v Microsoft Storu. Přes Epic půjdou koupit také MechWarrior 5, Mortal Shell nebo ManEater, jak vyplývá z publikovaného screenshotu.

Integrace s Epic Games Storem je zatím ve fázi testování a dostanou se k ní jen ti, které GOG explicitně pozve. V tuto chvíli tak neznáme bližší detaily. V obchodu Galaxy budou nově u her napsáno, jestli je z GOGu, nebo Epicu. Avšak nevíme, jestli je půjde nakupovat i v rámci jednoho košíku, jestli ceny budou stejné jako v Epic Games Storu a jestli si GOG případně ponechává nějaké provize. Každopádně tím končí éra, že přes GOG se nakupovaly jen hry bez DRM.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A