Polda 3 - Pankrác detektivem?

Příběh policisty Pankráce je spletitým hadem událostí a příhod, které neberou konce. Protentokrát Pankrác skončil u Policie a pustil se na sólovou dráhu detektiva (jako soukromé očko). Co to přinese tomuto (již poslednímu) dílu? Stane se z Poldy 3 opět nejprodávanější hra v ČR? A jak to všechno vypadá na první pohled? Odpovědi na tyto otázky hledejte právě v tomto článku.
Také se už nemůžete dočkat na vydání této adventury, která má za sebou již 2 díly a před sebou zatím žádný? Já tedy rozhodně přešlapuji z jednoho konce na druhý a čekám, jak to všechno vlastně nakonec dopadne. Upřímně řečeno - více se přikláním ke konkurenčnímu projektu BIStudia s názvem Pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce. Kreslené zpracování děje je skvělé, a to samé mohu říct o příběhu. Dabing bohužel zatím nemohu posoudit, ale i tak si myslím, že to bude pro Poldu 3 velká konkurence. Ale zpět ke hře.

Polda 3Polda 3

Odkud se vlastně adventura Polda vynořila? Přesně to bylo někdy na Vánoce roku 1998. Tenkrát to byla bomba (však to byla nejprodávanější hra), ale když bych se na to měl dívat dnes - řekl bych, že je to „běs“. Pak - po roce přišel na řadu druhý díl. Musím uznat že s mnohem vylepšenou grafikou, lepším příběhem, dabingem a vlastně celkovým zpracováním. A je tu (zatím) mnou opomíjená „trojka“. Příběh, který někoho osloví, někoho také ne. Co zajímavého by také kdo hledal na pátrání po kuchaři, kterým je Pankrác pověřen. Náš milý Polda ale nemá moc na výběr a tak nabídku přijme a jde na věc. Jak však pátrání postupuje dál a dál zjišťuje se, že kuchař zřejmě nebude jen tak „naoko“, jak se mohlo původně zdát. A vždyť jen fakt, že vaří pro slavnou hokejovou hvězdu, dělá z původně nudného a nijak zvláštního vyšetřování přímo causu „X“. A co teprve, když Pankrác zjistí, že slavný hokejista zmizel... Začíná se to pořádně zamotávat, nemyslíte? Více autoři k příběhu neřekli, takže my můžeme pouze spekulovat a polemizovat nad tím, kdo oba dva unesl (?) a kam se asi tak ztratili.

Slibováno je také více než 50 lokací, a to ještě v různých zemích světa. Dále více než 60 plně interaktivních postav, které budou namlouvat již osvědčení dabéři. Tedy vámi známí a oblíbení Luděk Sobota, Petr Nárožný a Jiří Lábus. Ochotně (snad) jim budou sekundovat další známí herci. Je slibováno také více těžších a zapeklitějších logických úkolů ve hře, což je vysoké plus. Alespoň si trochu potrápíte mozky. Inovací jsou i 4 různé mezihry (tedy něco jako Game In Game). Patří mezi ně tzv. strip prší, námořní ponorková bitva (tedy lidově lodě), čára a konečně střelecký výcvik. Osobně se nejvíce těším na to první a poslední). Dnešním standardem je samozřejmě paralaxní vícevrstvý scrolling a grafika v hi-coloru. Stylový má být i hudební doprovod a také kvalitní ozvučení. Celkově tedy Polda nevypadá špatně. Budeme si ale muset počkat ještě nějaký ten den na plnou verzi abychom posoudili, co je pravda a co fikce. Udělejte si dojem i vy a to nejen díky mému textu, ale také díky obrázkům, které již „obletěly herní svět“...

Diskuze (3) Další článek: Stupid Invaders - o hlouposti a jejím vlivu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,