Pomozte šířit vědomosti o hodnocení her

Společnost ESRB (Entertainment Software Rating Board) se zabývá hodnocením her z hlediska mravní čistoty. I když je její hodnocení používáno zejména v Americe, snaží se po celém světě dosáhnout obecného povědomí o svém systému.

Prezidentka společnosti, Patricia Vance, reagovala na připomínky herních médií, že lidé nemají dostatečné znalosti významu hodnocení her. Byla přitom potěšena ochotou různých stránek prezentovat informace o hodnotícím systému, stejně tak povzbudila i jednotlivce, kteří by chtěli informace šířit. ESRB je údajně více než ochotna podpořit kohokoliv, kdo by šířil osvětu v tomto směru, ať už se jedná o jednotlivce, nebo společnosti. Více informací se prý dá získat přímo na stránkách ESRB.

Petr Kolář komentuje: Ač se může zdát, že se nás hodnocení ESRB netýká, protože v Evropě je rozšířenější systém PEGI, opak je pravdou. Nejen že se většina vývojářů snaž přizpůsobit se právě škatulkování z pohledu ESRB, ale navíc při koupi her ze zahraničí narazíte častěji právě na toto hodnocení. Je vhodné tak mít alespoň základní povědomí, abychom věděli, proč se hry vyrábí právě takové, jaké jsou.

Zdroj: Gamers

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce