Pompeje, aneb co dokáže síla vulkánu

Ve Skotsku roku 1904 si, mimo mnoha milionů jiných, žije pán jménem Adrian Blake. Má relativně vzato docela bezstarostný život, možná si i žije jako v pohádce. Je totiž odhodlaný sportovec, průzkumník, navíc světoznámý geolog. Svůj život dělí mezi svou milovanou ženu Sofii a exotické cesty za poznáním neznámého, které ho od ní pravidelně oddělují i na několik měsíců.
Pompeje, aneb co dokáže síla vulkánu
Ve Skotsku roku 1904 si, mimo mnoha milionů jiných, žije pán jménem Adrian Blake. Má relativně vzato docela bezstarostný život, možná si i žije jako v pohádce. Je totiž odhodlaný sportovec, průzkumník, navíc světoznámý geolog. Svůj život dělí mezi svou milovanou ženu Sofii a exotické cesty za poznáním neznámého, které ho od ní pravidelně oddělují i na několik měsíců.

Když se jednoho dne Adrian z podobné cesty navrátí, zjistí, že jeho žena byla záhadně unesena. Zapálen novým ohněm se pustí do podrobného průzkumu jakýchsi starobylých rukopisů, které si přivezl z jedné ze svých mnoha cest, a nakonec se mu podaří nalézt klíč k hádance - je jím starodávné kouzlo bohyně Ištar. To spočívá v tom, že pokud se mu podaří nalézt a zachránit osobnost své ženy ve třech různých obdobích lidské historie, Sofie se mu znovu vrátí. Tři tajuplné cesty za nebezpečím, tři odvážná osvobození. Adrian přijímá první část úkolu. Sotvaže jsou vyřčena poslední slova magického rukopisu, ocitá se Blake v jiném čase na jiném místě.

PompeiPompei

V Pompejích, samozřejmě. Anglicky "Pompei", to je nová hra od francouzských herních mágů společnosti Cryo Interactive. Ještě než se ale dostanu k podrobnějšímu popisu hry, dopovím nedokončený příběh. Místo již známe, čas je 20. srpna roku 70 našeho letopočtu. Adrian (Hadrian latinsky) samozřejmě ví, že město bude přesně za čtyři dny pohřbeno temným lávovým příkrovem. Proto musí personifikaci Sofie přesvědčit, aby s ním odešla co nejrychleji. Nejdříve ji samozřejmě ale musí najít - což bude asi docela problém, jelikož se nachází ve zcela neznámém městě. Jenže na(ne)štěstí je tu starosta Pompejí - věrný ochránce pořádku, který by neváhal zasáhnout, pokud by jakýsi neznámý cizinec začal rušit klid a mír ve městě. Nebo kdyby se náhodou začal příliš zajímat o jednoho z žáků marnivého, avšak bohatého občana Pompejí. A samozřejmě už vůbec nedá na jeho hloupé rady ...

Poté, co Hadrian Sofii najde, musí ji přesvědčit, aby s ním z města odešla. To však bude přetěžký úkol, protože je neustále sledován jakýmsi poskokem zmiňovaného zbohatlíka, který rozhodně nemá zájem na tom, aby se Sofie někam vytratila. Hadrian a Sofie spolu jistě zažijí plno strastí, než se jim podaří spolu prchnout.

PompeiPompei

Pompeje nebudou nepodobné ostatním "lokačním" adventurám od Crya (Egypt, Versailles). Jistojistě si užijeme mnoho výborné precizně odvedené grafické práce. Napínavý "odpočet", kdy musíte za čtyři dny stihnout několik různých věcí, skloubený s humorem a přisolený špetkou akce, to vše jistě udělá své. Celá hra bude rozčleněna do 4 epizod - jedna epizoda, jeden den. Hra bude údajně zcela nelineární a hráč bude mít naprostou volnost pohybu a jednání v 3D prostředí (rotace o 360° pomocí technologie CINview). Mimochodem, tento model Pompejí bude využit i pro vědecké účely - tady je vidět, že Cryo si na autenticitě svých herních prostředí dává záležet.

Hra bude k dispozici pro PC a Macintosh, minimální požadavky jsou P166, 16MB RAM / PowerPC120, 16MB RAM. Taktéž budou později k dispozici verze pro Playstation a DVD (jak je u většiny Cryo titulů zvykem).

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

včera | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Tennis World Tour: zpátky na kurt (recenze)

Tennis World Tour: zpátky na kurt (rec…

Po opravdu dlouhé době se nám dostává návratu na virtuální kurt od původních tvůrců Top Spinu. Stojí to za to?

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nový Assassin

Nový Assassin's Creed možná nabídne vě…

Líbil se vám větší příklon k RPG žánru v Origins? Vývojáři v tom podle všeho hodlají pokračovat.

4.  6.  2018 | | 1 N/A