Pompeje, aneb co dokáže síla vulkánu

Ve Skotsku roku 1904 si, mimo mnoha milionů jiných, žije pán jménem Adrian Blake. Má relativně vzato docela bezstarostný život, možná si i žije jako v pohádce. Je totiž odhodlaný sportovec, průzkumník, navíc světoznámý geolog. Svůj život dělí mezi svou milovanou ženu Sofii a exotické cesty za poznáním neznámého, které ho od ní pravidelně oddělují i na několik měsíců.
Pompeje, aneb co dokáže síla vulkánu
Ve Skotsku roku 1904 si, mimo mnoha milionů jiných, žije pán jménem Adrian Blake. Má relativně vzato docela bezstarostný život, možná si i žije jako v pohádce. Je totiž odhodlaný sportovec, průzkumník, navíc světoznámý geolog. Svůj život dělí mezi svou milovanou ženu Sofii a exotické cesty za poznáním neznámého, které ho od ní pravidelně oddělují i na několik měsíců.

Když se jednoho dne Adrian z podobné cesty navrátí, zjistí, že jeho žena byla záhadně unesena. Zapálen novým ohněm se pustí do podrobného průzkumu jakýchsi starobylých rukopisů, které si přivezl z jedné ze svých mnoha cest, a nakonec se mu podaří nalézt klíč k hádance - je jím starodávné kouzlo bohyně Ištar. To spočívá v tom, že pokud se mu podaří nalézt a zachránit osobnost své ženy ve třech různých obdobích lidské historie, Sofie se mu znovu vrátí. Tři tajuplné cesty za nebezpečím, tři odvážná osvobození. Adrian přijímá první část úkolu. Sotvaže jsou vyřčena poslední slova magického rukopisu, ocitá se Blake v jiném čase na jiném místě.

PompeiPompei

V Pompejích, samozřejmě. Anglicky "Pompei", to je nová hra od francouzských herních mágů společnosti Cryo Interactive. Ještě než se ale dostanu k podrobnějšímu popisu hry, dopovím nedokončený příběh. Místo již známe, čas je 20. srpna roku 70 našeho letopočtu. Adrian (Hadrian latinsky) samozřejmě ví, že město bude přesně za čtyři dny pohřbeno temným lávovým příkrovem. Proto musí personifikaci Sofie přesvědčit, aby s ním odešla co nejrychleji. Nejdříve ji samozřejmě ale musí najít - což bude asi docela problém, jelikož se nachází ve zcela neznámém městě. Jenže na(ne)štěstí je tu starosta Pompejí - věrný ochránce pořádku, který by neváhal zasáhnout, pokud by jakýsi neznámý cizinec začal rušit klid a mír ve městě. Nebo kdyby se náhodou začal příliš zajímat o jednoho z žáků marnivého, avšak bohatého občana Pompejí. A samozřejmě už vůbec nedá na jeho hloupé rady ...

Poté, co Hadrian Sofii najde, musí ji přesvědčit, aby s ním z města odešla. To však bude přetěžký úkol, protože je neustále sledován jakýmsi poskokem zmiňovaného zbohatlíka, který rozhodně nemá zájem na tom, aby se Sofie někam vytratila. Hadrian a Sofie spolu jistě zažijí plno strastí, než se jim podaří spolu prchnout.

PompeiPompei

Pompeje nebudou nepodobné ostatním "lokačním" adventurám od Crya (Egypt, Versailles). Jistojistě si užijeme mnoho výborné precizně odvedené grafické práce. Napínavý "odpočet", kdy musíte za čtyři dny stihnout několik různých věcí, skloubený s humorem a přisolený špetkou akce, to vše jistě udělá své. Celá hra bude rozčleněna do 4 epizod - jedna epizoda, jeden den. Hra bude údajně zcela nelineární a hráč bude mít naprostou volnost pohybu a jednání v 3D prostředí (rotace o 360° pomocí technologie CINview). Mimochodem, tento model Pompejí bude využit i pro vědecké účely - tady je vidět, že Cryo si na autenticitě svých herních prostředí dává záležet.

Hra bude k dispozici pro PC a Macintosh, minimální požadavky jsou P166, 16MB RAM / PowerPC120, 16MB RAM. Taktéž budou později k dispozici verze pro Playstation a DVD (jak je u většiny Cryo titulů zvykem).

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A