Pompeje, aneb co dokáže síla vulkánu

Ve Skotsku roku 1904 si, mimo mnoha milionů jiných, žije pán jménem Adrian Blake. Má relativně vzato docela bezstarostný život, možná si i žije jako v pohádce. Je totiž odhodlaný sportovec, průzkumník, navíc světoznámý geolog. Svůj život dělí mezi svou milovanou ženu Sofii a exotické cesty za poznáním neznámého, které ho od ní pravidelně oddělují i na několik měsíců.
Pompeje, aneb co dokáže síla vulkánu
Ve Skotsku roku 1904 si, mimo mnoha milionů jiných, žije pán jménem Adrian Blake. Má relativně vzato docela bezstarostný život, možná si i žije jako v pohádce. Je totiž odhodlaný sportovec, průzkumník, navíc světoznámý geolog. Svůj život dělí mezi svou milovanou ženu Sofii a exotické cesty za poznáním neznámého, které ho od ní pravidelně oddělují i na několik měsíců.

Když se jednoho dne Adrian z podobné cesty navrátí, zjistí, že jeho žena byla záhadně unesena. Zapálen novým ohněm se pustí do podrobného průzkumu jakýchsi starobylých rukopisů, které si přivezl z jedné ze svých mnoha cest, a nakonec se mu podaří nalézt klíč k hádance - je jím starodávné kouzlo bohyně Ištar. To spočívá v tom, že pokud se mu podaří nalézt a zachránit osobnost své ženy ve třech různých obdobích lidské historie, Sofie se mu znovu vrátí. Tři tajuplné cesty za nebezpečím, tři odvážná osvobození. Adrian přijímá první část úkolu. Sotvaže jsou vyřčena poslední slova magického rukopisu, ocitá se Blake v jiném čase na jiném místě.

PompeiPompei

V Pompejích, samozřejmě. Anglicky "Pompei", to je nová hra od francouzských herních mágů společnosti Cryo Interactive. Ještě než se ale dostanu k podrobnějšímu popisu hry, dopovím nedokončený příběh. Místo již známe, čas je 20. srpna roku 70 našeho letopočtu. Adrian (Hadrian latinsky) samozřejmě ví, že město bude přesně za čtyři dny pohřbeno temným lávovým příkrovem. Proto musí personifikaci Sofie přesvědčit, aby s ním odešla co nejrychleji. Nejdříve ji samozřejmě ale musí najít - což bude asi docela problém, jelikož se nachází ve zcela neznámém městě. Jenže na(ne)štěstí je tu starosta Pompejí - věrný ochránce pořádku, který by neváhal zasáhnout, pokud by jakýsi neznámý cizinec začal rušit klid a mír ve městě. Nebo kdyby se náhodou začal příliš zajímat o jednoho z žáků marnivého, avšak bohatého občana Pompejí. A samozřejmě už vůbec nedá na jeho hloupé rady ...

Poté, co Hadrian Sofii najde, musí ji přesvědčit, aby s ním z města odešla. To však bude přetěžký úkol, protože je neustále sledován jakýmsi poskokem zmiňovaného zbohatlíka, který rozhodně nemá zájem na tom, aby se Sofie někam vytratila. Hadrian a Sofie spolu jistě zažijí plno strastí, než se jim podaří spolu prchnout.

PompeiPompei

Pompeje nebudou nepodobné ostatním "lokačním" adventurám od Crya (Egypt, Versailles). Jistojistě si užijeme mnoho výborné precizně odvedené grafické práce. Napínavý "odpočet", kdy musíte za čtyři dny stihnout několik různých věcí, skloubený s humorem a přisolený špetkou akce, to vše jistě udělá své. Celá hra bude rozčleněna do 4 epizod - jedna epizoda, jeden den. Hra bude údajně zcela nelineární a hráč bude mít naprostou volnost pohybu a jednání v 3D prostředí (rotace o 360° pomocí technologie CINview). Mimochodem, tento model Pompejí bude využit i pro vědecké účely - tady je vidět, že Cryo si na autenticitě svých herních prostředí dává záležet.

Hra bude k dispozici pro PC a Macintosh, minimální požadavky jsou P166, 16MB RAM / PowerPC120, 16MB RAM. Taktéž budou později k dispozici verze pro Playstation a DVD (jak je u většiny Cryo titulů zvykem).

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |