PONG – ani ne tak hra, jako spíše zajímavost

Před pár dny jsem tu psal o Actor technology demo, které prezentovalo schopnosti přirozeného (naprogramovaného !) pohybu ve 3D prostoru. PONG je další takovou zajímavostí – vždyť ovládání je vskutku prosté, daleko podstatnější je ale rychlost, s jakou se všechno vykonává. Konečně, uvidíte…
PONG – ani ne tak hra, jako spíše zajímavost
Před pár dny jsem tu psal o Actor technology demo, které prezentovalo schopnosti přirozeného (naprogramovaného !) pohybu ve 3D prostoru. PONG je další takovou zajímavostí – vždyť ovládání je vskutku prosté, daleko podstatnější je ale rychlost, s jakou se všechno vykonává. Konečně, uvidíte…

Myšlenky hry PONG, dá-li se to hrou vůbec nazvat, je jednoduchá. Podobně jako například při squashi odrážíte míčky od stěny v jakési napůl průhledné místnosti ve tvaru krychle, přičemž vaši raketu představuje čtvereček kterým pohybujete tak, abyste míček odrazili. Ten se pohybuje podle nastavené úrovně třemi různými rychlostmi; pokud se nachází v rozích, není problém ránu odrazit, poté se vám ostatně za každý úder počítají body. Horší je však odrážení míčku uprostřed. V tomto případě musíte víceméně odtušit zhruba místo, kam míček poletí – k tomu vám jsou na druhé straně nápomocny ale stíny míčku na všech čtyřech stěnách, nicméně ani tak není všechno tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

PongPong

Ideální je pro toto demo nastavená 16bitová barevná hloubka, kdy se průměrný frame rate (který se mimochodem objevuje v horní liště okna) pohybuje v mezích kolem 70-80 snímků za sekundu, což není špatné. Tedy tak alespoň zněla upoutávka, která mě ke hře přitáhla. Po spuštění se skutečně hodnota frame rate pohybovala v rozmezí od padesáti do devadesáti, nicméně po překonání mně neznáme hranice došlo k zajímavému jevu – program se zpomalil a začal nepříjemně trhat, přičemž hodnota v liště "zmagořila" a začala se sunout do hodnot několikanásobně vyšších, takže jsem se nakonec dočetl, že momentálně se ony slajdy pohybují rychlostí 320 snímků za vteřinu, což je pochopitelně nesmysl. Inu, možná to bylo tím, že mi zrovna přišla zpráva na ICQ či cokoliv jiného? Nevím… ale takto to asi být správně nemá, ne?

PongPong

Co říct závěrem? Je to jednoduchý nápad, herní motivace sice je taky, ale jen do doby, než vás neustálé pinkání proti zdi nepřestane bavit. Můžete si sice zpestřit hru tím, že přepnete statiskou kameru na dynamicky pohyblivou, která pak natáčí čočku kamery tak, aby zabrala dobře místo, do kterého zrovna míříte. Ano, to všechno je fajn, můžete dokonce překonávat svoje vlastní high scores, ale… stále je to jen jakési technology demo, není to ani hra (přestože je kompletní), ani nic jiného – ale je to zdarma a chvilku zajímavé. Za to těch 1,19 MB přeci stojí, ne? Mimochodem, kromě Pongu jsou Bitmap Brotherz autory také zajímavého Gladia Tronu, který vrací pamětníkům ten jedinečný pocit prvního filmu, který rozebral hezky (a roztomile :)) problematiku umělé inteligence – Tron. "To ale znamená, že jsem…" – "Ano, já vím, Ty jsi UŽIVATEL".

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

včera | | 28 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |