PONG – ani ne tak hra, jako spíše zajímavost

Před pár dny jsem tu psal o Actor technology demo, které prezentovalo schopnosti přirozeného (naprogramovaného !) pohybu ve 3D prostoru. PONG je další takovou zajímavostí – vždyť ovládání je vskutku prosté, daleko podstatnější je ale rychlost, s jakou se všechno vykonává. Konečně, uvidíte…
PONG – ani ne tak hra, jako spíše zajímavost
Před pár dny jsem tu psal o Actor technology demo, které prezentovalo schopnosti přirozeného (naprogramovaného !) pohybu ve 3D prostoru. PONG je další takovou zajímavostí – vždyť ovládání je vskutku prosté, daleko podstatnější je ale rychlost, s jakou se všechno vykonává. Konečně, uvidíte…

Myšlenky hry PONG, dá-li se to hrou vůbec nazvat, je jednoduchá. Podobně jako například při squashi odrážíte míčky od stěny v jakési napůl průhledné místnosti ve tvaru krychle, přičemž vaši raketu představuje čtvereček kterým pohybujete tak, abyste míček odrazili. Ten se pohybuje podle nastavené úrovně třemi různými rychlostmi; pokud se nachází v rozích, není problém ránu odrazit, poté se vám ostatně za každý úder počítají body. Horší je však odrážení míčku uprostřed. V tomto případě musíte víceméně odtušit zhruba místo, kam míček poletí – k tomu vám jsou na druhé straně nápomocny ale stíny míčku na všech čtyřech stěnách, nicméně ani tak není všechno tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

PongPong

Ideální je pro toto demo nastavená 16bitová barevná hloubka, kdy se průměrný frame rate (který se mimochodem objevuje v horní liště okna) pohybuje v mezích kolem 70-80 snímků za sekundu, což není špatné. Tedy tak alespoň zněla upoutávka, která mě ke hře přitáhla. Po spuštění se skutečně hodnota frame rate pohybovala v rozmezí od padesáti do devadesáti, nicméně po překonání mně neznáme hranice došlo k zajímavému jevu – program se zpomalil a začal nepříjemně trhat, přičemž hodnota v liště "zmagořila" a začala se sunout do hodnot několikanásobně vyšších, takže jsem se nakonec dočetl, že momentálně se ony slajdy pohybují rychlostí 320 snímků za vteřinu, což je pochopitelně nesmysl. Inu, možná to bylo tím, že mi zrovna přišla zpráva na ICQ či cokoliv jiného? Nevím… ale takto to asi být správně nemá, ne?

PongPong

Co říct závěrem? Je to jednoduchý nápad, herní motivace sice je taky, ale jen do doby, než vás neustálé pinkání proti zdi nepřestane bavit. Můžete si sice zpestřit hru tím, že přepnete statiskou kameru na dynamicky pohyblivou, která pak natáčí čočku kamery tak, aby zabrala dobře místo, do kterého zrovna míříte. Ano, to všechno je fajn, můžete dokonce překonávat svoje vlastní high scores, ale… stále je to jen jakési technology demo, není to ani hra (přestože je kompletní), ani nic jiného – ale je to zdarma a chvilku zajímavé. Za to těch 1,19 MB přeci stojí, ne? Mimochodem, kromě Pongu jsou Bitmap Brotherz autory také zajímavého Gladia Tronu, který vrací pamětníkům ten jedinečný pocit prvního filmu, který rozebral hezky (a roztomile :)) problematiku umělé inteligence – Tron. "To ale znamená, že jsem…" – "Ano, já vím, Ty jsi UŽIVATEL".

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A