PONG – ani ne tak hra, jako spíše zajímavost

Před pár dny jsem tu psal o Actor technology demo, které prezentovalo schopnosti přirozeného (naprogramovaného !) pohybu ve 3D prostoru. PONG je další takovou zajímavostí – vždyť ovládání je vskutku prosté, daleko podstatnější je ale rychlost, s jakou se všechno vykonává. Konečně, uvidíte…
PONG – ani ne tak hra, jako spíše zajímavost
Před pár dny jsem tu psal o Actor technology demo, které prezentovalo schopnosti přirozeného (naprogramovaného !) pohybu ve 3D prostoru. PONG je další takovou zajímavostí – vždyť ovládání je vskutku prosté, daleko podstatnější je ale rychlost, s jakou se všechno vykonává. Konečně, uvidíte…

Myšlenky hry PONG, dá-li se to hrou vůbec nazvat, je jednoduchá. Podobně jako například při squashi odrážíte míčky od stěny v jakési napůl průhledné místnosti ve tvaru krychle, přičemž vaši raketu představuje čtvereček kterým pohybujete tak, abyste míček odrazili. Ten se pohybuje podle nastavené úrovně třemi různými rychlostmi; pokud se nachází v rozích, není problém ránu odrazit, poté se vám ostatně za každý úder počítají body. Horší je však odrážení míčku uprostřed. V tomto případě musíte víceméně odtušit zhruba místo, kam míček poletí – k tomu vám jsou na druhé straně nápomocny ale stíny míčku na všech čtyřech stěnách, nicméně ani tak není všechno tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

PongPong

Ideální je pro toto demo nastavená 16bitová barevná hloubka, kdy se průměrný frame rate (který se mimochodem objevuje v horní liště okna) pohybuje v mezích kolem 70-80 snímků za sekundu, což není špatné. Tedy tak alespoň zněla upoutávka, která mě ke hře přitáhla. Po spuštění se skutečně hodnota frame rate pohybovala v rozmezí od padesáti do devadesáti, nicméně po překonání mně neznáme hranice došlo k zajímavému jevu – program se zpomalil a začal nepříjemně trhat, přičemž hodnota v liště "zmagořila" a začala se sunout do hodnot několikanásobně vyšších, takže jsem se nakonec dočetl, že momentálně se ony slajdy pohybují rychlostí 320 snímků za vteřinu, což je pochopitelně nesmysl. Inu, možná to bylo tím, že mi zrovna přišla zpráva na ICQ či cokoliv jiného? Nevím… ale takto to asi být správně nemá, ne?

PongPong

Co říct závěrem? Je to jednoduchý nápad, herní motivace sice je taky, ale jen do doby, než vás neustálé pinkání proti zdi nepřestane bavit. Můžete si sice zpestřit hru tím, že přepnete statiskou kameru na dynamicky pohyblivou, která pak natáčí čočku kamery tak, aby zabrala dobře místo, do kterého zrovna míříte. Ano, to všechno je fajn, můžete dokonce překonávat svoje vlastní high scores, ale… stále je to jen jakési technology demo, není to ani hra (přestože je kompletní), ani nic jiného – ale je to zdarma a chvilku zajímavé. Za to těch 1,19 MB přeci stojí, ne? Mimochodem, kromě Pongu jsou Bitmap Brotherz autory také zajímavého Gladia Tronu, který vrací pamětníkům ten jedinečný pocit prvního filmu, který rozebral hezky (a roztomile :)) problematiku umělé inteligence – Tron. "To ale znamená, že jsem…" – "Ano, já vím, Ty jsi UŽIVATEL".

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

včera | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |