Pontifex – postavte si most za pouhý 1 MB!

V případě některých her doslova žasnu nad tím, jaký námět jsou tvůrci schopni vymyslet. Nejinak je tomu i u titulu Pontifex. Zajímavé je, že s námětem použitým v této hře jsme se již setkali – konkrétně v případě známého Bridge Builderu. A nejen námět mají tyto hry společné – minimálně ještě to, že jsou obě velmi zábavné!
Pontifex – postavte si most za pouhý 1 MB!
V případě některých her doslova žasnu nad tím, jaký námět jsou tvůrci schopni vymyslet. Nejinak je tomu i u titulu Pontifex. Zajímavé je, že s námětem použitým v této hře jsme se již setkali – konkrétně v případě známého Bridge Builderu. A nejen námět mají tyto hry společné – minimálně ještě to, že jsou obě velmi zábavné!

Bylo by slušné hned na začátku odpovědět na tu nejzásadnější otázku – jaký je tedy onen zvláštní námět titulu Pontifex? Již jsem narážel na to, že je stejný, jako u titulu Bridge Builder. Právě z názvu této hry se to dá docela dobře vyčíst a pokud jste tomu do této chvíle nevěřili, dělali jste chybu :-). Námětem je opravdu jednoduché a nic neříkající stavění mostů. Tedy takový je pohled hráče, který ani jednu z těchto dvou her nikdy nehrál. Ti ostatní už ví, že i stavění mostů může být zábavné a Pontifex to jen a jen potvrzuje.

PontifexPontifex

To, že je tento titul velice podobný svému vzoru, hře Bridge Builder, je vidět takřka na každém kroku. Menu je prakticky stejné, za drobnou výhodu považuji přítomnost deseti na místo sedmi původních misí. Změn je samozřejmě ještě více, nejdříve se však pojďme podívat na samotnou “stavbu mostu”. A jak to tedy všechno probíhá? Stavění mostů je vlastně jednoduché umisťování tyčí po mapě (konkrétněji vám jako materiál poslouží lehké a těžké tyče + speciální kabel – v původním Bridge Builderu existoval pouze jediný typ tyčí). Samotná mapa zobrazuje místo, kde má být onen most postaven. Délka tyčí je pochopitelně omezena (konkrétně odpovídá vzdálenosti mezi výraznějšími čárami na mapě - které to jsou zjistíte už letmým pohledem), důležitou roli pak hraje také jejich cena. A nebudete se pohybovat v zrovna malých částkách. Aby vše bylo těžší, jste při stavbě mostu omezeni právě financemi a zvláště v pozdějších misích je už docela těžké postavit pevný a použitelný most – i když, jak tvrdí jedna televizní reklama, nic není nemožné a tak je tomu pochopitelně i v Pontifexu. Důležitá je pak také možnost otestování vašeho výtvoru, ehm mostu. K tomu slouží položka Test, kterou najdete v pravém horním rohu obrazovky. Aktivací položky Run Train pak povolíte vlakové soupravě nacházející se nedaleko mostu přejezd. Pokud most vydrží a vlaku se podaří přejet až na druhou stranu (tento proces probíhá celkem 4x), uspěli jste a postupujete do další mise. V opačném případě se vlak ve většině případů zřítí do řeky pod mostem a nevyhnete se přestavbě mostu.

PontifexPontifex

Vrátím se ještě ke změnám oproti původnímu Bridge Builderu. Tou opravdu nejzásadnější je změna pohledu – již se na celou krajinu díváte plně 3D a rozhodně je to oku lahodící pohled. Spousta hráčů pak jistě ocení také při testování mostu možnost výhledu přímo z vlaku, který přes něj přejíždí.

Hra Pontifex je opravdu vynikající výtvor, který zachovává přednosti původního Bridge Builderu a navíc s sebou přináší několik drobných, a i zásadních, změn. Navíc jako výhodu lze považovat i velikost této hry, která činí pouhé 1MB. Tím se Pontifex pasuje do role jasného kandidáta pro stažení – no tak, na co ještě čekáte?

Download (1 MB) zde.

Článek o původním Bridge Builderu naleznete zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A