Pool Of Radiance: Ruins Of Myth Drannor

Ve světě Forgotten Realms se už zase děje něco nekalého a hrozivého. Tentokrát to mají na svědomí lidé ze Stormfront Studios, kteří pro SSI připravují RPG fantasy Pool Of Radiance: The Ruins Of Myth Drannor. A dosavadní informace napovídají, že by mohlo jít o celkem slušný nářez.
Pool Of Radiance: Ruins Of Myth Drannor
Ve světě Forgotten Realms se už zase děje něco nekalého a hrozivého. Tentokrát to mají na svědomí lidé ze Stormfront Studios, kteří pro SSI připravují RPG fantasy Pool Of Radiance: The Ruins Of Myth Drannor. A dosavadní informace napovídají, že by mohlo jít o celkem slušný nářez.

Pokud vám náhodou zní název Pool Of Radience povědomě, pak vězte, že PoR: Ruins Of Myth Drannor je volným pokračováním staré RPG Pool of Radience vydané v roce 1988 SSI (dnes se o nich mluví hlavně v souvislosti s Earth 2150). Celý příběh PoR se odehrává v dobře známém (až profláknutém) světě Forgotten Realms (viz. Mapa), kde se pustíte do boje proti nebezpečným silám Temnoty (nic originálního, ale ve fantasy je to dobrým zvykem). Vyrazíte tudíž na pokyn mocného kouzelníka elfa Elminstera (29.úroveň) z města New Phlan, kde začínalo i původní PoR, a zamíříte do bývalého elfského města Myth Drannor v lesním království. Tam sídlí mocné Zlo a finální protivník.

Pool Of Radiance je první hra, která vzniká podle nejnovějšího, třetího vydání pravidel hry Advanced Dungeons and Dragons a právě tato aktuálnost by měla být jedním z trumfů v souboji s konkurenčními RPG projekty. Samozřejmě jde ale hlavně o trochu té reklamy, na základní věci jako je příběh, hratelnost nebo grafika to jen ztěží bude mít vliv.

Družina bude mít šest členů, z nichž až čtyři si můžete sami vytvořit na začátku a zbývající dva přiberete po cestě. Výběr bude tradiční: válečník, barbar, hraničář, klerik, kouzelník a zloděj. Rasy: člověk, trpaslík, elf, hobit a half-orc – v příběhu se jako NPC ale objeví i jiné. Proti vám by mělo nastoupit sice jen něco kolem třiceti příšer, zato ovšem mnoho z nich bude nových a jak říkají tvůrci: „Žádná lehká monstra v Drannoru nenajdete.“ Každopádně se připravte na draka a hlavně zástupy nemrtvých (duchy, spektry, přízraky atd.)

K dalším zajímavým informacím patří ta, že celou hrou by vás měl tak jako v klasickém AD&D provázet Dungeon Master, který vás bude informovat o všem důležitém. Postoupit budete moci až na šestnáctou úroveň a bude se dát pokračovat ve hře, i když váš hlavní hrdina zemře (možnost pomsty za mrtvé je lákavá!) A aby toho nebylo málo, rozhodli se v SSI přijít ještě s jednou věcí: interaktivitou. Když budete mít málo životů a v patách nějakou tu skupinu nemrtvých, zabarikádujete za sebou prostě dveře. Když se strhne v kuchyni rvačka, posunete stůl tak, aby vás kryl, nebo na něj rovnou vyskočíte a získáte bonus na útok proti opruzujícímu kostlivci. Tím vším by se hra měla maximálně přiblížit AD&D v klasické podobě.

Třetí vydání pravidel pro AD&D přinese největší změny především v oblasti magie, takže i v PoR si kouzlení do sytosti užijete a ze sta kouzel si určitě vyberete (i když v tomhle bude Baldur´s Gate II přece jen dál ;)) Co se týče soubojového systému, ten bude tak jako v AD&D založen na principu iniciativy. Členové vaší družiny i jejich nepřátelé budou moci útočit ze všech stran, zloději budou moci vrhat dýky třeba z balkónů (ale po zdech si nezašplhají) a pozor – to vše v dokonalé grafice. Tedy alespoň podle screenshotů. Postavy, předměty i příšery budou zcela trojrozměrné a budou se pohybovat maximálně realisticky. Ovládání by mělo být jednoduché (pravé tlačítko myši) a tak, když to všechno sečteme pěkně dohromady, vychází nám z toho, že pokud to někdo někde nějak moc nezkazí, koncem roku bude mít Baldur´s Gate II slušnou konkurenci. Sice pravděpodobně jen na dvou CD, zato ale s očekávanými dvěma pokračováními.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A