Pool Of Radiance: Ruins Of Myth Drannor

Ve světě Forgotten Realms se už zase děje něco nekalého a hrozivého. Tentokrát to mají na svědomí lidé ze Stormfront Studios, kteří pro SSI připravují RPG fantasy Pool Of Radiance: The Ruins Of Myth Drannor. A dosavadní informace napovídají, že by mohlo jít o celkem slušný nářez.
Pool Of Radiance: Ruins Of Myth Drannor
Ve světě Forgotten Realms se už zase děje něco nekalého a hrozivého. Tentokrát to mají na svědomí lidé ze Stormfront Studios, kteří pro SSI připravují RPG fantasy Pool Of Radiance: The Ruins Of Myth Drannor. A dosavadní informace napovídají, že by mohlo jít o celkem slušný nářez.

Pokud vám náhodou zní název Pool Of Radience povědomě, pak vězte, že PoR: Ruins Of Myth Drannor je volným pokračováním staré RPG Pool of Radience vydané v roce 1988 SSI (dnes se o nich mluví hlavně v souvislosti s Earth 2150). Celý příběh PoR se odehrává v dobře známém (až profláknutém) světě Forgotten Realms (viz. Mapa), kde se pustíte do boje proti nebezpečným silám Temnoty (nic originálního, ale ve fantasy je to dobrým zvykem). Vyrazíte tudíž na pokyn mocného kouzelníka elfa Elminstera (29.úroveň) z města New Phlan, kde začínalo i původní PoR, a zamíříte do bývalého elfského města Myth Drannor v lesním království. Tam sídlí mocné Zlo a finální protivník.

Pool Of Radiance je první hra, která vzniká podle nejnovějšího, třetího vydání pravidel hry Advanced Dungeons and Dragons a právě tato aktuálnost by měla být jedním z trumfů v souboji s konkurenčními RPG projekty. Samozřejmě jde ale hlavně o trochu té reklamy, na základní věci jako je příběh, hratelnost nebo grafika to jen ztěží bude mít vliv.

Družina bude mít šest členů, z nichž až čtyři si můžete sami vytvořit na začátku a zbývající dva přiberete po cestě. Výběr bude tradiční: válečník, barbar, hraničář, klerik, kouzelník a zloděj. Rasy: člověk, trpaslík, elf, hobit a half-orc – v příběhu se jako NPC ale objeví i jiné. Proti vám by mělo nastoupit sice jen něco kolem třiceti příšer, zato ovšem mnoho z nich bude nových a jak říkají tvůrci: „Žádná lehká monstra v Drannoru nenajdete.“ Každopádně se připravte na draka a hlavně zástupy nemrtvých (duchy, spektry, přízraky atd.)

K dalším zajímavým informacím patří ta, že celou hrou by vás měl tak jako v klasickém AD&D provázet Dungeon Master, který vás bude informovat o všem důležitém. Postoupit budete moci až na šestnáctou úroveň a bude se dát pokračovat ve hře, i když váš hlavní hrdina zemře (možnost pomsty za mrtvé je lákavá!) A aby toho nebylo málo, rozhodli se v SSI přijít ještě s jednou věcí: interaktivitou. Když budete mít málo životů a v patách nějakou tu skupinu nemrtvých, zabarikádujete za sebou prostě dveře. Když se strhne v kuchyni rvačka, posunete stůl tak, aby vás kryl, nebo na něj rovnou vyskočíte a získáte bonus na útok proti opruzujícímu kostlivci. Tím vším by se hra měla maximálně přiblížit AD&D v klasické podobě.

Třetí vydání pravidel pro AD&D přinese největší změny především v oblasti magie, takže i v PoR si kouzlení do sytosti užijete a ze sta kouzel si určitě vyberete (i když v tomhle bude Baldur´s Gate II přece jen dál ;)) Co se týče soubojového systému, ten bude tak jako v AD&D založen na principu iniciativy. Členové vaší družiny i jejich nepřátelé budou moci útočit ze všech stran, zloději budou moci vrhat dýky třeba z balkónů (ale po zdech si nezašplhají) a pozor – to vše v dokonalé grafice. Tedy alespoň podle screenshotů. Postavy, předměty i příšery budou zcela trojrozměrné a budou se pohybovat maximálně realisticky. Ovládání by mělo být jednoduché (pravé tlačítko myši) a tak, když to všechno sečteme pěkně dohromady, vychází nám z toho, že pokud to někdo někde nějak moc nezkazí, koncem roku bude mít Baldur´s Gate II slušnou konkurenci. Sice pravděpodobně jen na dvou CD, zato ale s očekávanými dvěma pokračováními.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A