Posel Smrti – nová česká hororová adventura

Poslední dobou se mi zdá, že s českými hrami se doslova roztrhl pytel. Považme, kolik her typu adventure je dnes vývoji – Glimmer, Ron Loo, Pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce, Sedmý rytíř. Dalším a velice nadějným projektem je Posel Smrti, nová česká hororová adventura od týmu Unknown Identity, které můžete znát jako výrobce hry Posel Bohů.
Posel Smrti – nová česká hororová adventura
Mám v oblibě adventury, a tak příchod každé nové vítám se značným nadšením. Nejinak toho bylo u Posla Smrti – nové české adventury od týmu Unknown Identity. Pokud se vám zdá, že jste jejich jméno někde slyšeli, vězte, že to byli právě oni, kdo se nám před necelými dvěma lety představili vážnou adventurou Posel Bohů. Hra neoplývala sice nijak převratným technickým zpracováním, ale byla velice dobře hratelná, a tento aspekt se určitě cení.

Dnes se tu však setkáváme s hrou, která by mohla být herním hitem a za jejími zády by mohly zůstat všechny doposud vydané české hry typu adventure. Ať už je to Gooka nebo Dreamland z těch vážných či Polda a Horké léto z těch humorných. Posel Smrti nebude nijak souviset ani navazovat na Posla Bohů, bude to čistě nová hra jen s totožným prvním slůvkem v názvu.

Posel SmrtiPosel Smrti

Na příběh hry má být kladen velký důraz, avšak o příběhu samotném toho zatím moc známo není, jen to, že půjde o vážnou hororovou hru, která se bude odehrávat ve starobylém anglickém hradě a panství jemu náležícím. Zde budeme řešit mnoho logických hádanek a puzzlů.

Posel Smrti mi připomíná (a nejenom mně) jinou skvělou hru – Broken Sword. A právě tato hra je mnohými považována za jednu z nejlepších ve své oblasti. A to už by o hře něco mohlo vypovídat.

Nesmím se také zapomenout zmínit o technickém zpracování. To je na vysoké úrovni, však posuďte sami – hra poběží v rozlišení 800x600, v 32 bitové truecolor grafice. Všech 80 scén hry bude renderovaných a ve hře bude obsaženo velké množství animací. Samozřejmostí je rovněž profesionální dabing známými herci.

Celý projekt na mě působí velice líbivým a profesionálním dojmem. Pokud se vše bude vyvíjet jako doposud, dovoluji si tvrdit, že na tuto hru určitě dlouho nezapomeneme. Datum vydání je naplánováno na konec léta roku 2001. To je v herním světě sice poměrně dlouhá doba, ale věřím, že vše dobře dopadne a my si ji na sklonku léta a podzimu budeme moci dopřát v celé své kráse.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce