Posel Smrti – nová česká hororová adventura

Poslední dobou se mi zdá, že s českými hrami se doslova roztrhl pytel. Považme, kolik her typu adventure je dnes vývoji – Glimmer, Ron Loo, Pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce, Sedmý rytíř. Dalším a velice nadějným projektem je Posel Smrti, nová česká hororová adventura od týmu Unknown Identity, které můžete znát jako výrobce hry Posel Bohů.
Posel Smrti – nová česká hororová adventura
Mám v oblibě adventury, a tak příchod každé nové vítám se značným nadšením. Nejinak toho bylo u Posla Smrti – nové české adventury od týmu Unknown Identity. Pokud se vám zdá, že jste jejich jméno někde slyšeli, vězte, že to byli právě oni, kdo se nám před necelými dvěma lety představili vážnou adventurou Posel Bohů. Hra neoplývala sice nijak převratným technickým zpracováním, ale byla velice dobře hratelná, a tento aspekt se určitě cení.

Dnes se tu však setkáváme s hrou, která by mohla být herním hitem a za jejími zády by mohly zůstat všechny doposud vydané české hry typu adventure. Ať už je to Gooka nebo Dreamland z těch vážných či Polda a Horké léto z těch humorných. Posel Smrti nebude nijak souviset ani navazovat na Posla Bohů, bude to čistě nová hra jen s totožným prvním slůvkem v názvu.

Posel SmrtiPosel Smrti

Na příběh hry má být kladen velký důraz, avšak o příběhu samotném toho zatím moc známo není, jen to, že půjde o vážnou hororovou hru, která se bude odehrávat ve starobylém anglickém hradě a panství jemu náležícím. Zde budeme řešit mnoho logických hádanek a puzzlů.

Posel Smrti mi připomíná (a nejenom mně) jinou skvělou hru – Broken Sword. A právě tato hra je mnohými považována za jednu z nejlepších ve své oblasti. A to už by o hře něco mohlo vypovídat.

Nesmím se také zapomenout zmínit o technickém zpracování. To je na vysoké úrovni, však posuďte sami – hra poběží v rozlišení 800x600, v 32 bitové truecolor grafice. Všech 80 scén hry bude renderovaných a ve hře bude obsaženo velké množství animací. Samozřejmostí je rovněž profesionální dabing známými herci.

Celý projekt na mě působí velice líbivým a profesionálním dojmem. Pokud se vše bude vyvíjet jako doposud, dovoluji si tvrdit, že na tuto hru určitě dlouho nezapomeneme. Datum vydání je naplánováno na konec léta roku 2001. To je v herním světě sice poměrně dlouhá doba, ale věřím, že vše dobře dopadne a my si ji na sklonku léta a podzimu budeme moci dopřát v celé své kráse.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A