Posezení nad dopisy čtenářů

Kdy bude Final Fantasy: Spirit Within – kdo stojí za Doupětem – existuje něco jako Diablo čistě jenom na netu – připravuje se pokračování Neverhood – kolik bude stát GeForce3 – historie zvukových karet – elektronická pošta na Doupěti – jak se seznámit s dívkou a několik dalších dotazů od našich čtenářů – vše přehledně a s odpověďmi.
Posezení nad dopisy čtenářů
Pomocí zpovědního okénka na všech našich stránkách od vás každý den dostáváme okolo čtyřiceti až padesáti dotazů, otázek s problémy s počítačem, místy se objeví i dotazy na nás samotné a podobně. Vzhledem ke kvantu otázek, které se za poslední dva měsíce stihly nahromadit, vybíráme jen ty nejlepší a nejzajímavější dotazy. Je nám líto, že není možné odpovědět všechny dotazy, v tomto ohledu bude nejlepší zadat svůj dotaz do Poradny, kde jej uvidí více čtenářů – jedná-li se o problémy s počítačem nebo konkrétní hrou. Druhou výtku poté směřuji na hlavu těm čtenářům, kteří čekají odpověď – v takovém případě je nezbytné uvést také emailovou adresu, kam máme případnou radu zaslat. Pojďme ale k věci.

Kde se dá zjistit datum premiéry Final Fantasy: Spirits Within?

Míst, na kterých je možné zjistit datum, je spousta – ať už je to jeden z našich tří článků (první, druhý, třetí) nebo domovské stránky filmu na adrese http://www.finalfantasy.com/. Nechce-li se vám však pátrat po bližších informacích, vězte, že datem uvedení filmu do kin ve světě je vcelku mysticky vzhlížející číslo 13.7.2001. Dá se očekávat, že ještě tentýž měsíc by mohl být film k vidění i u nás. Ohledně premiéry v naší republice se však jedná o ryzí spekulaci z mé strany, berte tedy tuto informaci s rezervou. Jedno je však jisté – dříve jak třináctého července to nebude a později jak koncem prázdnin rovněž ne.

Ahoj, zajímalo by mě, jestli si můžu na Doupěti založit elektronickou poštu.

Zajímavá myšlenka… ale nikoliv. Adresy @doupe.cz prozatím jednak uchováváme pro vlastní projekty a autory hostovaných webů a druhak těžiště serveru Doupě není v poskytování emailu – od toho jsou zde jiní – centrum.cz, email.cz, seznam.cz a další. Jedinou záležitostí týkající se Doupěte a emailu současně je náš newsletter, ke kterému se můžete zdarma přihlásit na stránkách Doupěte.

Dá se někde sehnat plná verze Bombermana?

Hra Bomberman patří k takovým klasikám, že není ani nezbytně nutné pořizovat konkrétně plnou verzi komerční hry, když se po světě povalují stovky (no – vlastně spíše jenom desítky) mutací této populární hry. Jedním z nich je například 3D Bomber, z dalších zmíním například Rocks and Diamonds, které jsou povedenou kompilací dokonce několika starých populárních her, které mají své místo ve zlatém fondu světové herní scény jasné (Sokoban, Boulder Dash nebo Supaplex…). Jak vidíte, ke spoustě projektů existuje jejich freewarová varianta… I když je fakt, že tradiční Atomic Bomberman vypadá možná vzhledově leckdy zajímavěji.

Chtěl bych se zeptat, jestli nemáte návod na první dvě kola na Tomb Raider 5.

Ale ano, máme, pochopitelně, že máme :). O napsání tohoto návodu se postaral Lukáš Franta a myslím, že se mu docela povedl – posuďte sám – první, druhý, třetí a čtvrtý díl. Nechť se vám hraje TR5 dobře…

Chci to zkusit s jednou holkou, ale nevím, jak na to…

Po hlavě, kamaráde, po hlavě. Není nic jednoduššího, než jí to všechno říct – aspoň rovnou uvidíš, jestli to má cenu nebo ne. Pokud to ze sebe nedostaneš, bude se to v tobě všechno střádat a při jakémkoliv jejím pohledu jinam než na tebe budeš žárlit. Sebrat odvahu, oklepat lupy z ramen a drobečky z trika, zavázat tkaničky a hurá do toho. Držím palce!

Potřeboval bych něco o historii zvukových karet.

Není problém – velice zajímavý článek o trnité cestě od PC Speakeru k Sound Blaster Live! sepsal před nějakou dobou Martin Jurica. Domnívám se, že v tomto článku naleznete všechno, co očekáváte, jde o skutečně důkladný analytický materiál.

Vážení pánové, nutně sháním nějaký program pro MS-DOS, který umí uložit obrazovku jako obrázek.

Vzhledem k tomu, že novější grabbery obrazovek nepodporují MS-DOSové rozhraní, je třeba se vrátit do dob, kdy se počítačová grafika teprve rozvíjela – já jsem kdysi na típání obrazovek do obrázků (tehdy ještě ve formátu PCX) používal program ZAGRO. Hledal jsem jej nyní na webu, abych pravdu řekl, nenalezl jsem jej, ale dávám to na vrub velikosti Internetu, kdy na jednoduchý dotaz získáte zpátky milion pět nalezených stránek. Berte tedy tuto radu alespoň jako malý tip na odražení.

Co mi bude chodit na email, když si nechám zasílat přehled zpráv? Bude mi chodit i něco jiného než jenom to, co je na serveru za články?

Jak se již zdá, otázka už byla zodpovězena – máte pravdu, po přihlášení k odběratelům přehledu zpráv (jinými slovy též newsletteru) vám bude každý den, kdy na serveru Doupě vycházet nějaké články, přicházet přehled se všemi články, které daný den publikujeme. Jejich počet se může různit od jednoho po 65636 článků (ne, vážně – zpravidla vychází denně okolo pěti článků). Pokud se chcete přihlásit, neváhejte a učiňte tak.

Vaše nové vyhledávání je opravdu super, díky moc za něj!

I my děkujeme za slova chvály, jimiž nás nyní častujete – a současně jsme rádi, že se naše práce líbí i vám, tedy čtenářům. Nemohu než si načechrat peří, usadit se a usilovně se pustit do dalších funkcí, které pro vás připravujeme pro druhý kvartál tohoto roku. Těšte se, bude to mazec :).

Co říkáte na Tomb Raider Chronicles?

Je to hra od Core Design, distribuoval ji Eidos Interactive, na základě herní série Tomb Raider se natáčí v Hollywoodu film s Angelinou Jolie, hra samotná se už vcelku okoukala, vnady Larry Croftové rostou geometrickou řadou s každým novým dílem a hra na motivy Larryho Crofta bude co nevidět venku, ačkoliv je tento projekt prozatím obestřen hutnou mlhou. Mimo toho máme Laru rádi, protože jí to zkrátka sekne :).

Jak se máte?

Prima. A vy?

Kolik bude stát nová GeForce 3?

Budoucí tvar slova být není na místě, neboť karta je již zcela běžně k mání i u nás – příkladem budiž Microstar GeForce3 NV20, 64 MB DDR, která v internetovém obchodě Cybex.cz stojí bez daně 22315 Kč (27225 Kč vč. DPH).

Ahoj, jsem student Fakulty výtvarných umění v Brně. K mému novému připravovanému projektu bych potřeboval přetvořit jednak POSTAVY (postačí změna obličeje) v nějaké libovolné akční střílečce a za další přiřadit ke každé postavě větu (text či zvuk), kterou tato v momente svého zastřelení pronese. Budu vděčný za dobrou radu, kontakt či spolupráci.

Co dodat – pokud byste našemu čtenáři dokázali poradit, ozvěte se mu na jeho email. Děkuji i za něj.

Prosím prosím, kde mám sehnat DirectX 7? Teď už je všude osmička a mně některé hry díky tomu nejdou. Už jsem hledala, ale nenašla. Díky za odpověď!

O ovladačích DirectX 7 jsme na Doupěti psali koncem loňského března, jedná se tedy již o spíše starší záležitost. To však není žádný problém – právě díky tomu vám nyní můžeme poskytnout odkaz, ze kterého lze DirectX 7.0 stáhnout – a sice v tomto článku. Pokud již máte nainstalovaný DirectX 8, doporučuji použít odinstalovávací utilitu, s jejíž pomocí odstraníte z počítače novou verzi. A ještě co se týká verze DirectX 7.0 – naleznete ji na instalačním CD skoro jakékoliv alespoň tři nebo čtyři měsíce staré hry.

Zdravím vás, mám prosbu, četl jsem, že se někde na Internetu hraje hra podobna Diablu 2, a to tak, že člověk přijde a musí tam vykonávat nějakou práci a pak si kupuje předměty a získává dovednosti atd. Nemůžu to najít. Prosím, jestli víte, o co jde, poraďte, kde to mám hledat. Dík.

S největší pravděpodobností se jedná o hru Ultima Online - první masivně multiplayerová RPG na světě. I když v dnešní době je v České republice těžké tuto hru sehnat, má u nás velmi početnou základnu příznivců. Jedna skupina hraje na oficiálním serveru (http://czh.front.cz), druhá na českém amatérském serveru (http://www.darkparadise.cz). Na těchto stránkách získáte další informace včetně kontaktů na osoby, které vám rády pomohou.

No mám, co mám dělat z holkou, kterou nevidím a mám ji rád.

Věřím, že tyto dotazy by našly své umístění spíše na serveru Pauza v sekci Svěřovna, ale když už jsme toto téma nakousli, pokračujme v něm. Co dělat, co dělat – jít do toho, když nemůže hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře, jak praví staré pořekadlo. A hlavně nikdy nezapomeň, že vztah dvou lidí je i přes to všechno stále HRA… jedna velká hra, kde, ačkoliv to je nefér, soutěží jeden s druhým. Hlavu vzhůru, šup na nádraží a frrr za ní.

Mam pěknou stránku s hromadou warezu a podobných nelegálností... mohl bych u vás taky hostovat? :))))))

Už jsme se lekli, že našim čtenářům došel smysl pro humor – to víš ty kluku ušatá, že tě tu necháme hostovat, warez je přesně to, co nám chybí¨ještě v portofliu, no néé? No ale vážně – přirozeně, že ne. To je překvapení, co?:)

Poraďte mi prosím, jak stáhnout nějakou hru z Internetu?

Stačí kliknout… třeba… SEM! Po kliknutí na odkaz na oné stránce se objeví okýnko, zvolí se místo, kam se soubor uloží, a je to – teď už stačí jen odpočítávat impulsy za připojení Telecomu a popohánět počítač rytmickým klepáním natěračskou štětkou o boční stranu počítače.

Zajímalo by mě, jestli se chystá nějaká firma ztvárnit plastelíňáka 2 neboli NEVERHOOD 2. Dík.

Se smutným srdcem vám musím oznámit, že pokračování Neverhooda se bohužel neplánuje. Tým, který hru vytvořil, se bohužel v roce 1999 rozpadl a jakýkoliv vývoj hry Neverhood 2 se tak neuskutečnil, ačkoliv by si to bezpochyby zasloužil. Škoda. To však neznamená, že má plastelína navždy odzvoněno – velice slibně v tomto ohledu vypadá hra Clay Dreams, o které jsme loni o prázdninách psali. Navíc – pokud jste majitelem PlayStationu, můžete si hraní s Claymanem trošku prodloužit – polovina rozpadlého týmu totiž vytvořila hru Skullmonkeys a později také Boombots, což již sice není adventura, ale arkáda, i přesto však obsahuje atmosféru původního Neverhooda.

Proč tu nemáš nic kolem autorů, ráda bych si něco našla, ale jinak to máš celkem super doupě, jen co je pravda... se měj a vylepšuj svoje doupátko... Ahojky. Grétuška.

Tedy Grétuško, ať jsi kdo jsi, díky za tvá slova uznání a pochvaly, je mi ctí, že děláme Doupě tak, že se ti líbí, ale přejděme k věci – co se týká informační stránky kolem autorů – máš pravdu, skutečně zde v podstatě nic pořádného není a je to chyba. Chystáme se udělat něco jako virtuální tiráž časopisu, ale je skoro nadlidské vyzískat z Honzy Kuneše jeho fotografii, kterou bych mohl na webu umístit. To je pak opravdu složité něco dělat :) (vidíš to Honzo, vidíš to?).

Funguje aktualizace vašich stránek o Diablo II nebo jsou tyto stránky odepsány k zapomnění?? Váš věrný čtenář a pařan Diabla II.

Vážený čtenáři, naše stránky o Diablo II rozhodně k zániku určeny nejsou – naopak, žijí svým vlastním velice bouřlivým životem a ze stránek se z nich stává skoro server – to vše díky precizní práci všech autorů, kteří se na těchto stránkách jakkoliv podílí, ať již autorsky nebo designově. Co se týká zapomnění – jsem si jist, že nehrozí, například včera byl uveden kompletně nový layout stránek, myslím si, že nyní jsou Horadricovy stránky opět o kus lepší a atraktivnější. Stránky o Diablo II naleznete na adrese horadric.doupe.cz.

Kolik je hodin?

V tento okamžik půl osmé večer, proč se ptáte?:)

Myslíte vážně, že druh 8472 ve Star Treku jsou lidé!?!!!!!!??????!!!!!!!!!!

Dle vašeho rozhořčení usuzuji, že nikoliv.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |