Pošlete e-mail novému papeži!

Snad nikomu nemohlo uniknout nedávné zvolení nového papeže. Po Janu Pavlovi II. se hlavou církve stal Benedikt XVI. a ve Vatikánu tak nastalo několik menších změn. Vláda tohoto miniaturního státu sice zůstala prakticky ve stejné sestavě jako za vlády Jana Pavla II., sám papež se ale nechal slyšet, že chce s věřícími komunikovat i prostřednictvím internetu.

Ptáte se, co to má společné se světem počítačových her? Ve své podstatě nic, připadlo nám však zajímavé, že už i do Vatikánu dorazily moderní technologie. Když už má Vatikán i své internetové stránky, je logické, že můžete papeže zkontaktovat pomocí e-mailu... I minulý papež sice využíval e-mail, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu ale nemohl odpovědět - ani kdyby byl ve skvělé formě, tak by se mu to s největší pravděpodobností nepovedlo - na všechny žádosti a dotazy věřících. Benedikt XVI. si ale řekl, že se se stále hojněji využívánými moderními komunikačními prostředky musí seznámit i on a slíbil, že se bude e-mailu věnovat v mnohem větší míře než jeho předchůdce. Takže máte-li nějaký dotaz, nebo chcete jen tak pozdravit hlavu církve, směle pište na benediktxvi@vatican.va...  

Zdroj: Homepage


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce