Possession - máte rádi mozečky?

První zombie hra, ve které nejste trapným zachráncem lidstva, avšak přímo jedním z rozpadajících se živých mrtvých (krásný protimluv). Possession je projektem společnosti Blitz Games, přičemž hlavním záměrem tvůrců bylo vysvobodit žánr ze zajetých kolejí a obohatit jej o nové, dosud nevyzkoušené, prvky. Dějová linie bude sledovat postavu takzvaného Otrokáře, kdysi člověka, nyní vrchního nemrtvého, který se mstí lidem za křivdy na něm spáchané.

Otrokář bude vládnout schopností konvertovat obyčejné lidi na své pohůnky, jimž pak bude moci dávat příkazy. Stylem se hra nevědomky blíží geniálnímu Sacrifice od Shiny Entertainment, což je bezesporu dobrý vzor.

 

Výhodou titulu by měla být velká volnost a nelinearita, poněvadž město, ve kterém se vše bude odehrávat, je bráno jako žijící celek. Hned jak se obyvatelé dozví o tom, že v jejich bezprostřední blízkosti řádí nemrtvá monstra, začnou podnikat příslušné kroky k tomu, aby vás zničili. Z toho plyne i náplň hry, která ze začátku bude připomínat Thiefa, kdy se budete vyhýbat veřejným prostorům a vašimi oběťmi budou spíše bezdomovci a jiná osamělá individua. Naopak ke konci, kdy za vámi bude stát celá nemrtvá armáda, se nebudete muset bát vzít útokem třeba městskou radnici.

 

Vývojářům nelze upřít chuť stvořit něco velkého, co nás dle jejich vlastních slov "posadí na zadek". Už jen to, že se hra připravuje pro konzole nové generace, je zajímavé a jistě upoutá pozornost všech herních gurmánů. Možná se vám to může zdát bizarní, ale my se na podobný zážitek velmi těšíme, zvláště když je slibována obrovská volnost, plně zničitelné prostředí či flexibilní umělá inteligence. Jediné minus, které na celém projektu shledáváme je datum vydání, které je předběžně stanoveno na rok 2007.

Zdroj: IGN, vlastní

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce