Possession - zombie hra na obzoru!

Velmi pěkně zpracovaná stránka ve Flashi představuje nový projekt firmy Blitz Games, akčně strategický titul Possession. Hra čerpá z klasických hororových filmů o oživlých mrtvolách, s tím rozdílem, že hlavním strůjcem veškerého zla jste vy. V roli "Otrokáře", vůdce všech rozkládajících se nebožtíků, máte nelehký úkol v podobě vyplenění jednoho celého města. Na to pochopitelně nebudete sami a postupně si budete vytvářet obří armádu tlejících společníků, kteří vám ve vašem "údělu" pomohou. Na pozadí zkázy se navíc bude odehrávat dějová linka, která vám kousek po kousku odhalí příběh vašeho hrdiny, a protože byl také kdysi člověk, ozřejmí vám jeho zášť vůči lidstvu.

Jak jsem napsal výše, hlavní těžiště hry bude spočívat v konvertování spořádaných obyvatel na zombie, přičemž autoři se zde stylem blíží například ke geniálnímu, leč nedoceněnému, Sacrifice. Interface by měl být přehledný, se systémem povelů pro vaše spolubojovníky, a s klasickým přímým ovládáním hlavního hrdiny. Navíc, vaše postava nebude žádné ořezávátko; bude přímo žádoucí abyste se do bojů přímo zapojili.

   

Výhodou titulu by měla být velká volnost a nelinearita, poněvadž město, ve kterém se vše bude odehrávat, je bráno jako žijící celek. Hned jak se obyvatelé dozví o tom, že v jejich bezprostřední blízkosti řádí nemrtvá monstra, začnou podnikat příslušné kroky k tomu, aby vás zničili. Z toho plyne i náplň hry, která ze začátku bude připomínat Thiefa, kdy se budete vyhýbat veřejným prostorům a vašimi oběťmi budou spíše bezdomovci a jiná osamělá individua. Naopak ke konci, kdy za vámi bude stát celá nemrtvá armáda, se nebudete muset bát vzít útokem třeba městskou radnici.

Vývojářům nelze upřít chuť stvořit něco velkého, co nás dle jejich vlastních slov "posadí na zadek". Už jen to, že se hra připravuje pro konzole nové generace, je zajímavé a jistě upoutá pozornost všech herních gurmánů. Možná se vám to může zdát bizarní, ale my se na podobný zážitek velmi těšíme, zvláště když je slibována obrovská volnost, plně zničitelné prostředí či flexibilní umělá inteligence. Jediné mínus, které na celém projektu shledáváme je datum vydání, které je předběžně stanoveno na rok 2007.

   

Zdroj: Possessed

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole