Power of Logic – pěkně chytlavá nostalgie (recenze)

Vzpomínáte na logickou hru Logic? Hádání kombinace barevných kamenů dokázalo zabavit na dlouhé hodiny. O to samé se snaží iOS verze.

V  70. a 80. letech se v socialistickém Československu objevila logická hra Logik, která si velmi brzy získala širokou oblibu. Pamatujete si ještě na zelenou hrací desku a barevné kameny? Hra s relativně lehkým konceptem slavila úspěch a tisíce Čechoslováků si po večerech lámaly hlavy nad odhadováním barevné kombinace, kterou soupeř zvolil. No a nyní se do nostalgie ponoříme v rámci mobilní hry.

Power of Logic využívá známých principů, ale balí je do velmi stylového kabátku

Power of Logic využívá známých principů, ale balí je do velmi stylového kabátku. Vizuální stránka hry je poměrně jednoduchá, ale má nezaměnitelné kouzlo.  Jiskření elektrického proudu, zvuky zvonů v dáli odbíjející další minutu, kterou jste strávili přemýšlením, a především ponurý hudební doprovod, to vše vás velmi příjemně překvapí a výborně naladí.  V logických hrách jde ale především o hratelnost a nápaditost jednotlivých hádanek a tady tvůrci odvedli pořádný kus práce.

Power of Logic 01.jpg Power of Logic 02.jpg

Na výběr máte mezi rychlou hrou a kariérou. V kariéře je před vás postaven cíl uhádnout všech 25 barevných kombinací a tím tak zajistit elektrický proud pro celé město. Jak hrou postupujete, stávají se jednotlivé puzzle těžší a těžší. Zatímco na začátku budete hádat kombinace čtyř barevných kloboučků, později se číslo kloboučků navýší, což velmi znatelně zvyšuje obtížnost, ale také přidává na míře oné pomyslné logické výzvy.

Barevných kombinací je nespočet a v každé hře bude jiná. Celkově je pro vás připraveno celkem 8 barev a v kombinacích mohou být obsaženy i několikrát. Může se stát, že budete hádat řadu šesti žlutých kloboučků anebo také kombinaci šesti kloboučků, přičemž každý má jinou barvu. Po otipování řady kloboučků přejedete prstem po displeji a hra váš pokus vyhodnotí v podobě dvou číslic. Zelené číslo znamená, že jste trefili jak barvu, tak i přesné umístění kloboučku. Oranžové zase, že jste trefili barvu, ale umístění ne. Vy samozřejmě nevíte, kterých konkrétních kloboučků se toto hodnocení týká. A to je právě krása hry. Do jisté míry jde také o štěstí, ale alespoň za sebe musím říct, že mi už dlouho nějaká logická hra nedala tak zabrat, jako právě Power of Logic.

Především pozdější kombinace jsou opravdovým oříškem a budete velmi vděční za deset možných pokusů na poskládání správné barevné kombinace. Připravte se ale také na to, že spoustu puzzle budete řešit klidně i půl hodiny a dokončení hry vyžaduje nejenom dobré logické myšlení, ale také notnou dávku štěstí a vytrvalosti.

Power of Logic 03.jpg Power of Logic 04.jpg

Pro porovnání dosažených výsledků s ostatními hráči je vám vypočítáno skóre po každém vyřešeném puzzle. To se počítá kombinací času, který vám puzzle zabral a počtem tahů, jež jste udělali.

Srovnání s ostatními hráči je slušná motivace pro opětovné řešení hádanek

Srovnání s ostatními hráči je slušná motivace pro opětovné řešení hádanek, protože nad některými výsledky budete jen žasnout a závidět. Uhodnout správnou kombinaci za méně než dvacet vteřin je buď naprosto neuvěřitelné štěstí, nebo skvělá souhra logiky a rychlých prstů. Ale komu čest, tomu čest.

Power of Logic je podařená hříčka, v rámci žánru logických her se jedná o jeden z nejkvalitnějších titulů. Jednoduché principy na pochopení, intuitivní ovládání, stylové audiovizuální podání, to jsou silné stránky. Některé puzzly vám dají zatraceně zabrat, ale ta radost z jejich vyřešení! Za jeden americký dolar to určitě za vyzkoušení stojí.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Logické | Logická hra
Výrobce: Flow Studio | Webové stránky hry
  • Cena
  • Převedení deskové klasiky na iOS
  • Kvalitní audiovizuální stránka
  • Poměrně vysoká obtížnost
  • Puzzle by mohlo být více
Související články
  1. iPhone se dočkal svého prvního gamepadu
  2. Nejlepší iPhone a iPad hry za rok 2011
  3. Woozzle - uklidňující cvrnkání kuliček (recenze)
  4. Liqua Pop - zábava s kapkami rosy (recenze)
  5. Mrazík – před naší, za naší i na iPhone (recenze + soutěž)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A