Power of Logic – pěkně chytlavá nostalgie (recenze)

Vzpomínáte na logickou hru Logic? Hádání kombinace barevných kamenů dokázalo zabavit na dlouhé hodiny. O to samé se snaží iOS verze.

V  70. a 80. letech se v socialistickém Československu objevila logická hra Logik, která si velmi brzy získala širokou oblibu. Pamatujete si ještě na zelenou hrací desku a barevné kameny? Hra s relativně lehkým konceptem slavila úspěch a tisíce Čechoslováků si po večerech lámaly hlavy nad odhadováním barevné kombinace, kterou soupeř zvolil. No a nyní se do nostalgie ponoříme v rámci mobilní hry.

Power of Logic využívá známých principů, ale balí je do velmi stylového kabátku

Power of Logic využívá známých principů, ale balí je do velmi stylového kabátku. Vizuální stránka hry je poměrně jednoduchá, ale má nezaměnitelné kouzlo.  Jiskření elektrického proudu, zvuky zvonů v dáli odbíjející další minutu, kterou jste strávili přemýšlením, a především ponurý hudební doprovod, to vše vás velmi příjemně překvapí a výborně naladí.  V logických hrách jde ale především o hratelnost a nápaditost jednotlivých hádanek a tady tvůrci odvedli pořádný kus práce.

Power of Logic 01.jpg Power of Logic 02.jpg

Na výběr máte mezi rychlou hrou a kariérou. V kariéře je před vás postaven cíl uhádnout všech 25 barevných kombinací a tím tak zajistit elektrický proud pro celé město. Jak hrou postupujete, stávají se jednotlivé puzzle těžší a těžší. Zatímco na začátku budete hádat kombinace čtyř barevných kloboučků, později se číslo kloboučků navýší, což velmi znatelně zvyšuje obtížnost, ale také přidává na míře oné pomyslné logické výzvy.

Barevných kombinací je nespočet a v každé hře bude jiná. Celkově je pro vás připraveno celkem 8 barev a v kombinacích mohou být obsaženy i několikrát. Může se stát, že budete hádat řadu šesti žlutých kloboučků anebo také kombinaci šesti kloboučků, přičemž každý má jinou barvu. Po otipování řady kloboučků přejedete prstem po displeji a hra váš pokus vyhodnotí v podobě dvou číslic. Zelené číslo znamená, že jste trefili jak barvu, tak i přesné umístění kloboučku. Oranžové zase, že jste trefili barvu, ale umístění ne. Vy samozřejmě nevíte, kterých konkrétních kloboučků se toto hodnocení týká. A to je právě krása hry. Do jisté míry jde také o štěstí, ale alespoň za sebe musím říct, že mi už dlouho nějaká logická hra nedala tak zabrat, jako právě Power of Logic.

Především pozdější kombinace jsou opravdovým oříškem a budete velmi vděční za deset možných pokusů na poskládání správné barevné kombinace. Připravte se ale také na to, že spoustu puzzle budete řešit klidně i půl hodiny a dokončení hry vyžaduje nejenom dobré logické myšlení, ale také notnou dávku štěstí a vytrvalosti.

Power of Logic 03.jpg Power of Logic 04.jpg

Pro porovnání dosažených výsledků s ostatními hráči je vám vypočítáno skóre po každém vyřešeném puzzle. To se počítá kombinací času, který vám puzzle zabral a počtem tahů, jež jste udělali.

Srovnání s ostatními hráči je slušná motivace pro opětovné řešení hádanek

Srovnání s ostatními hráči je slušná motivace pro opětovné řešení hádanek, protože nad některými výsledky budete jen žasnout a závidět. Uhodnout správnou kombinaci za méně než dvacet vteřin je buď naprosto neuvěřitelné štěstí, nebo skvělá souhra logiky a rychlých prstů. Ale komu čest, tomu čest.

Power of Logic je podařená hříčka, v rámci žánru logických her se jedná o jeden z nejkvalitnějších titulů. Jednoduché principy na pochopení, intuitivní ovládání, stylové audiovizuální podání, to jsou silné stránky. Některé puzzly vám dají zatraceně zabrat, ale ta radost z jejich vyřešení! Za jeden americký dolar to určitě za vyzkoušení stojí.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Logické | Logická hra
Výrobce: Flow Studio | Webové stránky hry
  • Cena
  • Převedení deskové klasiky na iOS
  • Kvalitní audiovizuální stránka
  • Poměrně vysoká obtížnost
  • Puzzle by mohlo být více
Související články
  1. iPhone se dočkal svého prvního gamepadu
  2. Nejlepší iPhone a iPad hry za rok 2011
  3. Woozzle - uklidňující cvrnkání kuliček (recenze)
  4. Liqua Pop - zábava s kapkami rosy (recenze)
  5. Mrazík – před naší, za naší i na iPhone (recenze + soutěž)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Skyrim: Very Special Edition si už zahrajete i na záchodě

Skyrim: Very Special Edition si už zah…

Mysleli jste si, že jde o vtip? Tak to jste na omylu!

6.  7.  2018 |