Power of Logic – pěkně chytlavá nostalgie (recenze)

Vzpomínáte na logickou hru Logic? Hádání kombinace barevných kamenů dokázalo zabavit na dlouhé hodiny. O to samé se snaží iOS verze.

V  70. a 80. letech se v socialistickém Československu objevila logická hra Logik, která si velmi brzy získala širokou oblibu. Pamatujete si ještě na zelenou hrací desku a barevné kameny? Hra s relativně lehkým konceptem slavila úspěch a tisíce Čechoslováků si po večerech lámaly hlavy nad odhadováním barevné kombinace, kterou soupeř zvolil. No a nyní se do nostalgie ponoříme v rámci mobilní hry.

Power of Logic využívá známých principů, ale balí je do velmi stylového kabátku

Power of Logic využívá známých principů, ale balí je do velmi stylového kabátku. Vizuální stránka hry je poměrně jednoduchá, ale má nezaměnitelné kouzlo.  Jiskření elektrického proudu, zvuky zvonů v dáli odbíjející další minutu, kterou jste strávili přemýšlením, a především ponurý hudební doprovod, to vše vás velmi příjemně překvapí a výborně naladí.  V logických hrách jde ale především o hratelnost a nápaditost jednotlivých hádanek a tady tvůrci odvedli pořádný kus práce.

Power of Logic 01.jpg Power of Logic 02.jpg

Na výběr máte mezi rychlou hrou a kariérou. V kariéře je před vás postaven cíl uhádnout všech 25 barevných kombinací a tím tak zajistit elektrický proud pro celé město. Jak hrou postupujete, stávají se jednotlivé puzzle těžší a těžší. Zatímco na začátku budete hádat kombinace čtyř barevných kloboučků, později se číslo kloboučků navýší, což velmi znatelně zvyšuje obtížnost, ale také přidává na míře oné pomyslné logické výzvy.

Barevných kombinací je nespočet a v každé hře bude jiná. Celkově je pro vás připraveno celkem 8 barev a v kombinacích mohou být obsaženy i několikrát. Může se stát, že budete hádat řadu šesti žlutých kloboučků anebo také kombinaci šesti kloboučků, přičemž každý má jinou barvu. Po otipování řady kloboučků přejedete prstem po displeji a hra váš pokus vyhodnotí v podobě dvou číslic. Zelené číslo znamená, že jste trefili jak barvu, tak i přesné umístění kloboučku. Oranžové zase, že jste trefili barvu, ale umístění ne. Vy samozřejmě nevíte, kterých konkrétních kloboučků se toto hodnocení týká. A to je právě krása hry. Do jisté míry jde také o štěstí, ale alespoň za sebe musím říct, že mi už dlouho nějaká logická hra nedala tak zabrat, jako právě Power of Logic.

Především pozdější kombinace jsou opravdovým oříškem a budete velmi vděční za deset možných pokusů na poskládání správné barevné kombinace. Připravte se ale také na to, že spoustu puzzle budete řešit klidně i půl hodiny a dokončení hry vyžaduje nejenom dobré logické myšlení, ale také notnou dávku štěstí a vytrvalosti.

Power of Logic 03.jpg Power of Logic 04.jpg

Pro porovnání dosažených výsledků s ostatními hráči je vám vypočítáno skóre po každém vyřešeném puzzle. To se počítá kombinací času, který vám puzzle zabral a počtem tahů, jež jste udělali.

Srovnání s ostatními hráči je slušná motivace pro opětovné řešení hádanek

Srovnání s ostatními hráči je slušná motivace pro opětovné řešení hádanek, protože nad některými výsledky budete jen žasnout a závidět. Uhodnout správnou kombinaci za méně než dvacet vteřin je buď naprosto neuvěřitelné štěstí, nebo skvělá souhra logiky a rychlých prstů. Ale komu čest, tomu čest.

Power of Logic je podařená hříčka, v rámci žánru logických her se jedná o jeden z nejkvalitnějších titulů. Jednoduché principy na pochopení, intuitivní ovládání, stylové audiovizuální podání, to jsou silné stránky. Některé puzzly vám dají zatraceně zabrat, ale ta radost z jejich vyřešení! Za jeden americký dolar to určitě za vyzkoušení stojí.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Logické | Logická hra
Výrobce: Flow Studio | Webové stránky hry
  • Cena
  • Převedení deskové klasiky na iOS
  • Kvalitní audiovizuální stránka
  • Poměrně vysoká obtížnost
  • Puzzle by mohlo být více
Související články
  1. iPhone se dočkal svého prvního gamepadu
  2. Nejlepší iPhone a iPad hry za rok 2011
  3. Woozzle - uklidňující cvrnkání kuliček (recenze)
  4. Liqua Pop - zábava s kapkami rosy (recenze)
  5. Mrazík – před naší, za naší i na iPhone (recenze + soutěž)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A