Power of Logic – pěkně chytlavá nostalgie (recenze)

Vzpomínáte na logickou hru Logic? Hádání kombinace barevných kamenů dokázalo zabavit na dlouhé hodiny. O to samé se snaží iOS verze.

V  70. a 80. letech se v socialistickém Československu objevila logická hra Logik, která si velmi brzy získala širokou oblibu. Pamatujete si ještě na zelenou hrací desku a barevné kameny? Hra s relativně lehkým konceptem slavila úspěch a tisíce Čechoslováků si po večerech lámaly hlavy nad odhadováním barevné kombinace, kterou soupeř zvolil. No a nyní se do nostalgie ponoříme v rámci mobilní hry.

Power of Logic využívá známých principů, ale balí je do velmi stylového kabátku

Power of Logic využívá známých principů, ale balí je do velmi stylového kabátku. Vizuální stránka hry je poměrně jednoduchá, ale má nezaměnitelné kouzlo.  Jiskření elektrického proudu, zvuky zvonů v dáli odbíjející další minutu, kterou jste strávili přemýšlením, a především ponurý hudební doprovod, to vše vás velmi příjemně překvapí a výborně naladí.  V logických hrách jde ale především o hratelnost a nápaditost jednotlivých hádanek a tady tvůrci odvedli pořádný kus práce.

Power of Logic 01.jpg Power of Logic 02.jpg

Na výběr máte mezi rychlou hrou a kariérou. V kariéře je před vás postaven cíl uhádnout všech 25 barevných kombinací a tím tak zajistit elektrický proud pro celé město. Jak hrou postupujete, stávají se jednotlivé puzzle těžší a těžší. Zatímco na začátku budete hádat kombinace čtyř barevných kloboučků, později se číslo kloboučků navýší, což velmi znatelně zvyšuje obtížnost, ale také přidává na míře oné pomyslné logické výzvy.

Barevných kombinací je nespočet a v každé hře bude jiná. Celkově je pro vás připraveno celkem 8 barev a v kombinacích mohou být obsaženy i několikrát. Může se stát, že budete hádat řadu šesti žlutých kloboučků anebo také kombinaci šesti kloboučků, přičemž každý má jinou barvu. Po otipování řady kloboučků přejedete prstem po displeji a hra váš pokus vyhodnotí v podobě dvou číslic. Zelené číslo znamená, že jste trefili jak barvu, tak i přesné umístění kloboučku. Oranžové zase, že jste trefili barvu, ale umístění ne. Vy samozřejmě nevíte, kterých konkrétních kloboučků se toto hodnocení týká. A to je právě krása hry. Do jisté míry jde také o štěstí, ale alespoň za sebe musím říct, že mi už dlouho nějaká logická hra nedala tak zabrat, jako právě Power of Logic.

Především pozdější kombinace jsou opravdovým oříškem a budete velmi vděční za deset možných pokusů na poskládání správné barevné kombinace. Připravte se ale také na to, že spoustu puzzle budete řešit klidně i půl hodiny a dokončení hry vyžaduje nejenom dobré logické myšlení, ale také notnou dávku štěstí a vytrvalosti.

Power of Logic 03.jpg Power of Logic 04.jpg

Pro porovnání dosažených výsledků s ostatními hráči je vám vypočítáno skóre po každém vyřešeném puzzle. To se počítá kombinací času, který vám puzzle zabral a počtem tahů, jež jste udělali.

Srovnání s ostatními hráči je slušná motivace pro opětovné řešení hádanek

Srovnání s ostatními hráči je slušná motivace pro opětovné řešení hádanek, protože nad některými výsledky budete jen žasnout a závidět. Uhodnout správnou kombinaci za méně než dvacet vteřin je buď naprosto neuvěřitelné štěstí, nebo skvělá souhra logiky a rychlých prstů. Ale komu čest, tomu čest.

Power of Logic je podařená hříčka, v rámci žánru logických her se jedná o jeden z nejkvalitnějších titulů. Jednoduché principy na pochopení, intuitivní ovládání, stylové audiovizuální podání, to jsou silné stránky. Některé puzzly vám dají zatraceně zabrat, ale ta radost z jejich vyřešení! Za jeden americký dolar to určitě za vyzkoušení stojí.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Logické | Logická hra
Výrobce: Flow Studio | Webové stránky hry
  • Cena
  • Převedení deskové klasiky na iOS
  • Kvalitní audiovizuální stránka
  • Poměrně vysoká obtížnost
  • Puzzle by mohlo být více
Související články
  1. iPhone se dočkal svého prvního gamepadu
  2. Nejlepší iPhone a iPad hry za rok 2011
  3. Woozzle - uklidňující cvrnkání kuliček (recenze)
  4. Liqua Pop - zábava s kapkami rosy (recenze)
  5. Mrazík – před naší, za naší i na iPhone (recenze + soutěž)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |42 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje 65" OLED monitor a vyměnitelné moduly

Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje…

Herní křeslo už má, teď Razer zkouší vymyslet i ideální stůl

6.  1.  2022 | |2 N/A
Lukáš Václavík
Razer
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Hry zadarmo, nebo se slevou: novoroční akce a Gods Will Fall zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: novoroční akce a Gods…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

7.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce