Pozvánka na Game Developers Session

6.-7. 11. 2009 se v Brně v hotelu Bobycentrum uskuteční již sedmé setkání nezávislých herních vývojářů a všech herních nadšenců. Na návštěvníky čeká bohatý program, který započne v pět hodin odpoledne, v pátek, prezentací herních titulů z domácí česko-slovenské scény. Po roční přestávce se tak na konferenci vrací blok, kdy mají vývojáři možnost prezentovat svá díla. Vrcholem pátečního večera pak bude první oficiální česká prezentace, pro širokou veřejnost, hry Mafia 2 od brněnských studií 2K Czech. Prezentovat svoje projekty mají možnost jak profesionálové tak amatéři.

Sobotní program bude již od ranních hodin velmi pestrý a nabitý zajímavými přednáškami. Od témat jako jsou testování her, game design, multiplatformové scriptování, herní novinařina či nové technologie se dostaneme i k představení několika společností. Na konferenci vystoupí zkušené osobnosti české herní scény a podělí se s Vámi o své dovednosti, jako příklad můžeme uvést zástupce z 2K Czech, Cauldronu, Score, nVidie či Microsoftu. V plánu jsou i oblíbené tzv. "panelové" diskuze, kde se o své názory podělí jak amatéři, tak profesionálové.

Na letošním sedmém ročníku také dojde k vyhlášení soutěží, které budou probíhat v říjnu, jejich témata a možnost registrace naleznete na oficiálních stránkách celé akce: http://gds09.cz. Výraznou novinkou v tomto ročníku je změna v organizačním týmu. Předchozí členové se již z osobních či pracovních důvodů nemohli podílet na přípravě GDS a tak tyto pravomoce přešli na nový tým nabitý zkušenostmi a energií vnést do této dlouholeté konference určité inovativní směry. Další velkou novinkou je změna prostorů, letošní GDS se uskuteční v prostorách známeho, prestižního hotelu Bobycentrum ****.

Na konferenci se můžete také předem zaregistrovat a získat tak nemalou slevu na oba dva dny, to samé platí pro tisk. V pátek začínají prezentace v 17:00 a konec je očekáván v 21:00, poté následuje diskuse v přilehlé restauraci. V sobotu se začíná v 9 hodin s tím, že jsou pro návštěníky přichystány nápoje a pauza na oběd ve dvanáct hodin, konec sobotních přednášek je pak v 19:00. Večer pak následuje afterparty v baru. Jak již bylo zmíněno, celá akce letos proběhne 6. - 7. listopadu 2009 v brněnském hotelu Bobycentrum.

Kapacita přednáškových sálů dohromady je omezená pouze na 300 účastníků, všem případným zájemcům o akci proto doporučujeme registraci na stránkách gds09.cz, kde také najdou aktuální informace a podrobnosti.

Pořadatel

7.ročník konference GDS organizuje nezávislé kreativní studio Fineway Studios, které se už od roku 2004 zabývá vývojem herních projektů, vypomáháním herním vývojářům a v neposlední řadě testováním českých a slovenských profesionálních her. Organizace probíhá ve spolupráci s organizátorem předešlých ročníků, organizácí České hry o.s. (www.ceske-hry.org), která sdružuje odborné dobrovolníky z oboru elektronické zábavy a od roku 2001 podporuje komunikaci a spolupráci mezi herními tvůrci, vzdělává a motivuje začínající vývojáře a popularizuje českou a slovenskou herní tvorbu u nás i v zahraničí.

Zdroj: TZ
Váš názor Další článek: Video: Taktické manévry v R.U.S.E.

Témata článku: , , , , , , ,Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Nejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

Nejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

** Obludky, příšerky, monstra a paskvily mobilního světa ** Když dáte designérům volnou ruku, vrátí se to jako bumerang ** Zavzpomínejte s námi na nejošklivější telefony všech dob

Martin ChroustFilip Kůžel
TelefonyHistorieKuriozita

Aktuality

11:59 | Monster Hunter Rise dorazí na konzole XO, XSX, PS4 a PS5 už 20. ledna. Rozšíření Sunbreak pak vyjde v průběhu jara. Na aktuálních konzolích má hra běžet až ve 120 FPS. 
3. prosince | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách