Pozvánka na Game Developers Session

6.-7. 11. 2009 se v Brně v hotelu Bobycentrum uskuteční již sedmé setkání nezávislých herních vývojářů a všech herních nadšenců. Na návštěvníky čeká bohatý program, který započne v pět hodin odpoledne, v pátek, prezentací herních titulů z domácí česko-slovenské scény. Po roční přestávce se tak na konferenci vrací blok, kdy mají vývojáři možnost prezentovat svá díla. Vrcholem pátečního večera pak bude první oficiální česká prezentace, pro širokou veřejnost, hry Mafia 2 od brněnských studií 2K Czech. Prezentovat svoje projekty mají možnost jak profesionálové tak amatéři.

Sobotní program bude již od ranních hodin velmi pestrý a nabitý zajímavými přednáškami. Od témat jako jsou testování her, game design, multiplatformové scriptování, herní novinařina či nové technologie se dostaneme i k představení několika společností. Na konferenci vystoupí zkušené osobnosti české herní scény a podělí se s Vámi o své dovednosti, jako příklad můžeme uvést zástupce z 2K Czech, Cauldronu, Score, nVidie či Microsoftu. V plánu jsou i oblíbené tzv. "panelové" diskuze, kde se o své názory podělí jak amatéři, tak profesionálové.

Na letošním sedmém ročníku také dojde k vyhlášení soutěží, které budou probíhat v říjnu, jejich témata a možnost registrace naleznete na oficiálních stránkách celé akce: http://gds09.cz. Výraznou novinkou v tomto ročníku je změna v organizačním týmu. Předchozí členové se již z osobních či pracovních důvodů nemohli podílet na přípravě GDS a tak tyto pravomoce přešli na nový tým nabitý zkušenostmi a energií vnést do této dlouholeté konference určité inovativní směry. Další velkou novinkou je změna prostorů, letošní GDS se uskuteční v prostorách známeho, prestižního hotelu Bobycentrum ****.

Na konferenci se můžete také předem zaregistrovat a získat tak nemalou slevu na oba dva dny, to samé platí pro tisk. V pátek začínají prezentace v 17:00 a konec je očekáván v 21:00, poté následuje diskuse v přilehlé restauraci. V sobotu se začíná v 9 hodin s tím, že jsou pro návštěníky přichystány nápoje a pauza na oběd ve dvanáct hodin, konec sobotních přednášek je pak v 19:00. Večer pak následuje afterparty v baru. Jak již bylo zmíněno, celá akce letos proběhne 6. - 7. listopadu 2009 v brněnském hotelu Bobycentrum.

Kapacita přednáškových sálů dohromady je omezená pouze na 300 účastníků, všem případným zájemcům o akci proto doporučujeme registraci na stránkách gds09.cz, kde také najdou aktuální informace a podrobnosti.

Pořadatel

7.ročník konference GDS organizuje nezávislé kreativní studio Fineway Studios, které se už od roku 2004 zabývá vývojem herních projektů, vypomáháním herním vývojářům a v neposlední řadě testováním českých a slovenských profesionálních her. Organizace probíhá ve spolupráci s organizátorem předešlých ročníků, organizácí České hry o.s. (www.ceske-hry.org), která sdružuje odborné dobrovolníky z oboru elektronické zábavy a od roku 2001 podporuje komunikaci a spolupráci mezi herními tvůrci, vzdělává a motivuje začínající vývojáře a popularizuje českou a slovenskou herní tvorbu u nás i v zahraničí.

Zdroj: TZ

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A