Pozvánka na Game Developers Session

6.-7. 11. 2009 se v Brně v hotelu Bobycentrum uskuteční již sedmé setkání nezávislých herních vývojářů a všech herních nadšenců. Na návštěvníky čeká bohatý program, který započne v pět hodin odpoledne, v pátek, prezentací herních titulů z domácí česko-slovenské scény. Po roční přestávce se tak na konferenci vrací blok, kdy mají vývojáři možnost prezentovat svá díla. Vrcholem pátečního večera pak bude první oficiální česká prezentace, pro širokou veřejnost, hry Mafia 2 od brněnských studií 2K Czech. Prezentovat svoje projekty mají možnost jak profesionálové tak amatéři.

Sobotní program bude již od ranních hodin velmi pestrý a nabitý zajímavými přednáškami. Od témat jako jsou testování her, game design, multiplatformové scriptování, herní novinařina či nové technologie se dostaneme i k představení několika společností. Na konferenci vystoupí zkušené osobnosti české herní scény a podělí se s Vámi o své dovednosti, jako příklad můžeme uvést zástupce z 2K Czech, Cauldronu, Score, nVidie či Microsoftu. V plánu jsou i oblíbené tzv. "panelové" diskuze, kde se o své názory podělí jak amatéři, tak profesionálové.

Na letošním sedmém ročníku také dojde k vyhlášení soutěží, které budou probíhat v říjnu, jejich témata a možnost registrace naleznete na oficiálních stránkách celé akce: http://gds09.cz. Výraznou novinkou v tomto ročníku je změna v organizačním týmu. Předchozí členové se již z osobních či pracovních důvodů nemohli podílet na přípravě GDS a tak tyto pravomoce přešli na nový tým nabitý zkušenostmi a energií vnést do této dlouholeté konference určité inovativní směry. Další velkou novinkou je změna prostorů, letošní GDS se uskuteční v prostorách známeho, prestižního hotelu Bobycentrum ****.

Na konferenci se můžete také předem zaregistrovat a získat tak nemalou slevu na oba dva dny, to samé platí pro tisk. V pátek začínají prezentace v 17:00 a konec je očekáván v 21:00, poté následuje diskuse v přilehlé restauraci. V sobotu se začíná v 9 hodin s tím, že jsou pro návštěníky přichystány nápoje a pauza na oběd ve dvanáct hodin, konec sobotních přednášek je pak v 19:00. Večer pak následuje afterparty v baru. Jak již bylo zmíněno, celá akce letos proběhne 6. - 7. listopadu 2009 v brněnském hotelu Bobycentrum.

Kapacita přednáškových sálů dohromady je omezená pouze na 300 účastníků, všem případným zájemcům o akci proto doporučujeme registraci na stránkách gds09.cz, kde také najdou aktuální informace a podrobnosti.

Pořadatel

7.ročník konference GDS organizuje nezávislé kreativní studio Fineway Studios, které se už od roku 2004 zabývá vývojem herních projektů, vypomáháním herním vývojářům a v neposlední řadě testováním českých a slovenských profesionálních her. Organizace probíhá ve spolupráci s organizátorem předešlých ročníků, organizácí České hry o.s. (www.ceske-hry.org), která sdružuje odborné dobrovolníky z oboru elektronické zábavy a od roku 2001 podporuje komunikaci a spolupráci mezi herními tvůrci, vzdělává a motivuje začínající vývojáře a popularizuje českou a slovenskou herní tvorbu u nás i v zahraničí.

Zdroj: TZ

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |7 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Recenze hry Battlefield 2042. Rozbité bojiště budoucnosti

Recenze hry Battlefield 2042. Rozbité bojiště budo…

Nový Battlefield je tady a bojiště světových válek mění za válku v blízké budoucnosti. Hra se dočkala změn, vynechala kampaň a soustředí se primárně na multiplayer. Povedla se sázka na jistotu?

18.  11.  2021 | |5 N/A
Vojtěch Matušinský
Battlefield 2042FPSRecenze