Prázdniny na Doupěti - srpen, na herní web vlezem?

Sice červenec nebyl v žádném případě nudný měsíc, nicméně srpen jej dokázal rozmanitostí a zajímavostí článků překonat. Co říkáte nabídce čítající reportáže z herní výstavy z Lipska, exkluzivní dojmy z koncertu herní hudby, recenze titulů jako PlanetSide, šestého Tomb Raidera či CMR3, představení chystaných konzolí nebo Hardwarové poradně?
Prázdniny na Doupěti - srpen, na herní web vlezem?

Recenze a preview: PlanetSide - válka, nic než válka

Pod označením online hra, si troufám říci, většina z vás představí fantasy svět plný mečů, šípů, kouzel a samozřejmě nezbytné nepřátelské havěti, jak jste měli možnost vidět v Ultimě Online, Everquestu, Asheron´s Call, Dark Age of Camelot a mnoha dalších podobných MMORPG. Samozřejmě existují i další typově odlišné "onlinovky", ale všeobecně jsou méně známé než uvedený typ fantasy světa. Ovšem opomenout takový skvost jako PlanetSide by byla docela škoda. Představte si futuristickou válku, ve které se vyskytují stovky jednotek, každá se svou vlastní "hlavou", které se jen na základě vlastního rozhodnutí sdružují do skupin. Představte si nesmiřitelné strany stojící proti sobě a přidejte k nim nikdy nekončící bitvy. Nyní procitněte a vrhněte se na PlanetSide. Je libo raději první dojmy nebo rovnou recenzi?

Rozhovor s Cauldrony o barbaru Conanovi

Herních výtvorů z východní Evropy, které už od počátku vývoje směřují na západní trhy, je stále více a více, což je jedině dobře. Jedním z dalších "dobyvatelů" by měl být titul z produkce našich východních sousedů, konkrétně týmu Cauldron, který pilně pracuje na akční adventuře Conan. Co hra nabídne, zda-li v ní budou obsaženy RPG prvky, jaký má grafický engine a mnoho dalšího se dozvíte z našeho rozhovoru s tvůrci.

Recenze: Colin McRae Rally 3 CZ - král závodních simulací se vrací?

Čekali jsme jaro a zatím přišel mráz... tuto větu jsem si s dovolením vypůjčil z jedné známé písničky z jednoho prostého důvodu - na třetího Colina sedí dokonale. Ne, že by to byla vyloženě špatná hra, ale po těch hodinách a nocích probděných u druhého dílu, jsme asi všichni čekali něco víc. Víc než jen hezké filmečky mezi starty rychlostních zkoušek. Víc než čtyři licencovaná auta a víc než těžce ovládatelné vozy. Ostatně přesvědčte se sami v recenzi.

Recenze PS2: Lara na PS2 > Lara na PC?

Pozorní čtenáři si jistě pamatují, že o Laře už jsme mluvili v přehledu minulého měsíce. Ovšem to jsme se zaměřili na PC verzi, kdežto tentokrát dostal prostor Honza Spáčil se svým Playstationem. Jak dopadla mladá archeoložka v akci na této černé mašince? Proč dopadla lépe než na počítači? O kolik je lepší? Dozvíte se v naší recenzi.

Hardwarová poradna ZDARMA: trápí vás něco?

Počítače jsou nevděčná stvoření. Neustále nefungují, pořád se v nich něco nesnese s něčím jiným. Procesory hoří, BIOSy základních desek jsou nestabilní, chladiče řvou na celé kolo, Windowsy tuhnou - no zkrátka, všichni určitě znáte z vlastní zkušenosti. Právě proto jsme pro vás ve spolupráci se společností M+M vytvořili HW poradnu. Zeptáte se na svůj problém a my se vám s pomocí zkušeného technika pokusíme odpovědět. Jako třeba v srpnu.

Phantom - skrytá hrozba pro PS2 a Xbox?

V konzolovém trhu se točí tolik peněz, že by bylo bláhové se domnívat o setrvalosti současného stavu. Rozjezd nové konzole sice stojí výrobce milióny a milióny, ale vidina vysokých výdělků je tak lákavá, že některé firmy toto riziko podstoupí. V poslední době se objevilo spousta spekulací ohledně projektu Phantom, což je vlastně konzole založená na architektuře PC. Více už Honza Horčík a jeho představení tohoto kousku.

Sony Playstation Portable - dobývá Sony další herní trh?

Druhou HW vložkou jinak povětšinou herního srpnového Doupátka bylo shrnutí informací o produktu z líhně veleznámého výrobce Playstationů - Sony. Japoncům se zachtělo dobýt trh, který zatím nechávali konkurentům - herní handheldy - a pro tyto účely stvořili PSP neboli Sony Playstation Portable. Co tato hračička mobilním pařanům nabídne, jaké bude mít technické parametry a mnoho dalšího, se dozvíte v tomto článku.
 

Recenze: film Terminátor 3 - návrat nebo pohřeb?

Arnie je zpět. Tím nemyslím jeho triumfální znovuzjevení se na americké scéně ve snaze získat post kalifornského guvernéra, ale třetí pokračování filmu, jež tohoto statného rakouského svalovce proslavil. Je to tak, po letech čekání se na scéně objevil třetí díl Terminátora a dokázal, že ještě nepatří do starého železa. Spousta vtípků a narážek, nezbytné akční scény a zajímavé vyvrcholení, více už v naší recenzi.

Rozhovor s Milanem "Gremlinem" Czarnowskim - v zákulisí lokalizací

CD Projekt vlétl na českou scénu poměrně odvážně a po prvních zajímavých nabídkách (HOMAM 4 za 999 Kč) svými dalšími kroky dokázal, že se nejednalo pouze o jednorázovou akci, ale o stálou obchodní strategii. Krom zajímavého cenového rozpětí nejnovějších her se také této společnosti povedlo jako první překládat hry do češtiny rychle a kvalitně. A právě o překladech a ohlédnutí za postupným upevňováním pozice firmy na trhu jsme si popovídali s lokalizačním manažerem CD Projektu, Milanem Czarnowskim

Kreed: první dojmy z ostré verze ruské přípravy na Doom 3

DOOM. Čtyři písmena, které hýbou herním světem. A neříkejte, že vás tento král FPS nezajímá - jakákoliv zmínka o něm je několikanásobně čtenější než o jakékoli jiné hře. Kdepak Half-Life, kdepak Far Cry či STALKER - stačí napsat do nadpisu DOOM a úspěch je zaručen.;-) Na tom staví také akce z východu Kreed, která je Doomovi v mnoha ohledech velice podobná. Sci-fi střílečka s hordou exotických nepřátel a futuristickými zbraněmi - co víc si ortodoxní doomař může po odložení svého miláčka přát? Třeba první dojmy z této zajímavé akce?

Zahrajte si Half-Life 2 již 1. září!

Ovšem i Half-Life má "pár" svých příznivců. Dokazuje to hříčka Codename: Gordon, která je v podstatě přenesením úžasného příběhu Gordona do prostředí 2D plošinovky. Tento úžasný nápad byl dostatečným důvodem pro vyzpovídání autorů, jehož se ujal Kamil Gric. V rozhovoru se dozvíte mimo jiné proč se autoři inspirovali známou FPS, co vlastně ve hře budete dělat, kolik nabídne misí a mnoho dalšího. Plošinovky ještě nezemřely!

NHL 2004 - nový tým, nový hokej?

Díky zlatému hattricku našich hokejových reprezentantů to s vedoucím postavením fotbalu ve sportovní hierarchii vypadalo docela bledě. V dobách hokejového útlumu se však vše vrátilo do starých známých kolejí a hokej se vrátil na druhou příčku. Podobně to bylo loni se sportovními simulacemi na PC. Po dlouhé době se dalo objektivně říci, že nová FIFA je mnohem lepší než NHL, což byl pro některé docela velký šok. EA Sports naštěstí pochopili, že šlápli vedle a do letošního dílu připravili dostatečný počet zlepšení. Jejich přehled jsme vám přinesli v této novince.

První dojmy z multiplayeru akce DOOM 3 

V srpnu se ale dostalo i na Jeho Veličenstvo, krále FPS. Na QuakeConu byla představena jedna čistě multiplayerová úroveň z Dooma 3, a tak jsme vás samozřejmě nemohli ochudit o zážitky z hraní šťastlivců, kteří se do Texasu na tuto akci vypravili. Zajímá vás, jaký Doom je? Tak nemeškejte a vrhněte se na naše preview!

Recenze: Tactical Ops vs Tequila vs UT2003 vs Absinth

Prázdniny jsou pro mnoho lidí hlavně obdobím odpočinku a nabírání sil do dalších těžkých životních období. Nikoli však pro hráče, pro něž je více volného čas spíše pobídkou k testování svých hráčských schopností. Jeden takový test jsme vám představili v celé své kráse. Pokud vám mezi těmi všemi průzkumy veřejného mínění, anketami a dalšími chybí opravdu "seriózní" náhled do problematiky, která vás opravdu zajímá, neměl by vám uniknout tento experiment s cílem osvětlit závislost počtu promile alkoholu v krvi na herních úspěších.

Jedi Knight: Jedi Academy - detailní první dojmy a galerie 70 obrázků

Co má člověk Star Wars nedotčený říci o další skvělé akci z prostředí, kde neustále pobíhají nějací divní lidi, kteří proti kulkám nelogicky vybíhají s neony ozářenými meči? Snad jen tolik, že i přes moje elementární neznalosti mě první dojmy od Kamila Grice opravdu zaujali a plánuji, že v blízké době otestuji tento titul na svém počítači. Jedi Knight: Jedi Academy je totiž na první pohled pořádnou akcí jak se patří.

Max Payne 2 - dokonalá symbióza hry a filmu!

Max Payne znamenal asi velký šok pro vývojáře pracující na převedení Matrixu do virtuální reality. Jeho historicky první znázornění Bullet-timu totiž sebralo trumfy z rukávů připravovanému akčnímu tanci Nea, nicméně i bez něj byl Max jednou z nejlepších akcí za posledních pár let. Není divu, že se proto spousta fanoušků zajímá o to, jak to vlastně s druhým dílem bude. Na tuto otázku a na mnoho dalších vám dá odpověď naše velice rozsáhlá novinka.

Reportáže z GC 2003: herní extáze u sousedů

Donedávna dvě posvátné herní výstavy E3 a ECTS dostaly v poslední době dárek v podobě třetího vzadu, který se minimálně počtem vystavovaných titulů na londýnskou akci dotáhl. Herní výstava v Lipsku byla natolik zajímavou událostí, že jsme na ni nemohli chybět. V průběhu výstavy a po ní jsme vám nabídli seriál článků. Vše začalo úvodním představením toho, co se v Německu dělo. Následoval seznam s popisem nejlepších her, které mohli návštěvníci spatřit a na závěr jsme vám nabídli opravdovou lahůdku - exkluzivní reportáž z prvního koncertu herní hudby v Evropě.

3D Luder - virtuální zábava

"Last but not least" - nic jiného se nedá říci o jednom z nejčtenějších článků, kterým byla kupodivu plná hra. Slovíčko "kupodivu" není až tak zcela na místě, když si uvědomíme, že se nejedná o hru ledajakou ale o erotickou hříčku se zajímavou grafikou a ještě zajímavějším námětem. Pomocí různých pohybů musíte uspokojit jednu z vybraných slečen a to v kompletním 3D zpracováním. Jedná se jen o demoverzi, ale i tak vzbudila u těch z vás, kteří jste zrovna nebyli na dovolené, slušný ohlas. Hra je samozřejmě určena jen dospělým pařanům!

Recenze

Colin McRae Rally 3 CZ - král závodních simulací se vrací 
Gothic 2 - Příruční pomocník drakobijcův
Říše Magie - slovenský pokus o nevšední fantasy strategii 
Bioscopia - vtahující dobrodružství ve světě biologie 
Neighbours From Hell - simulátor sousedských vztahů 
Recenze: Tom Clancy`s Rainbow Six 3: Raven Shield 

Preview

PlanetSide: rozsáhlé první dojmy z jedinečné online akce 
FRITZ 8: jeden šachový program vládne všem 
Kreed: první dojmy z ostré verze ruské přípravy na Doom 3 
DOOM 3: první dojmy z multiplayeru
Jedi Knight: Jedi Academy - detailní první dojmy a galerie 70 obrázků  
Freedom Fighters - boj za svobodu v ulicích New Yorku  
Entente - masakr z první světové 

Novinky

NHL 2004 - nový tým, nový hokej? 
Max Payne 2 - dokonalá symbióza hry a filmu! 
Joan of Arc: Johanka - přemožitelka Lary a Total War zároveň? 

Filmy

Terminátor 3 - návrat nebo pohřeb?   
Tomb Raider 2 - zapomeňte na jedničku!  
Piráti z Karibiku - Disneyho pohádková komedie 

Přehledy

Vítězné příspěvky ze soutěže Doupěte a Gamestaru
Levné hry v srpnu - chcete Re-Volt nebo Zaxe za méně než 200 Kč? 
Co najdete ve Score 114? 
OPS2, srpnové číslo - Tony Hawk a jeho výlet do GTA  
Srovnání časopisů Level a Score (červenec 2003) 
Level 103 - dvě tváře a tradičně bohatý obsah časopisu 

Reportáže

Reportáž z GC 2003: představení slovem i obrazem 
GC 2003 reportáž: (nejen) nejlepší hry podle Doupěte 
Exkluzivní reportáž: GC 2003 - 1. koncert herní hudby v Evropě 

Rozhovory

Barbar Conan přichází ze Slovenska - rozhovor s Cauldrony o jejich nové hře
Rozhovor s Milanem "Gremlinem" Czarnowskim - v zákulisí lokalizací 
Zahrajte si Half-Life 2 již 1. září! 

Testy

Jak poznáte, že už jste beznadějnou obětí Final Fantasy  
Tactical Ops vs Tequila vs UT2003 vs Absinth 

Byznys

PlayStation silně klesá, nástupci se teprve chystají
Byznys hrátky: film či hra, Lara Croft je v krizi 
Byznys hrátky: sedm statečných v boji o 3DO! 
Byznys hrátky: záběry iráckého konfliktu v nové válečné hře? 
Byznys hrátky: kdo získal zbytky firmy 3DO? 

HW

Hardwarová poradna ZDARMA: Nejen přehřívání procesorů
Vývoj cen hardwaru: propad DVD vypalovaček, růst cen pamětí 
Sony Playstation Portable - dobývá Sony další herní trh? 
HW novinky - další grafika od ATi: pozdravte AIW Radeon 9600! 
HW novinky - Xbox 2 bude "Powered by ATi"! 
Vývoj cen hardwaru: pevné disky jdou dolů, paměti stoupají
Vývoj cen hardwaru: rapidní vzestup 

Konzole

Tomb Raider: Angel of Darkness - Božská komedie?
Pokémon Ruby/Sapphire - maximální recenze 
Recenze: Tom Clancy`s Splinter Cell za využití mimořádného hardware 
Rygar - legendární adventure? 

Soubory

Nová mega: demo Lionheart, ukázky skvostů Far Cry a Half-Life 2! 
Nová mega: demo AquaNox 2 a XIII, ukázka plošinovky Half-Life 2D! 
Nová mega: staňte se počítačovým hackerem! 
Nová mega: demo Freedom Fighters či videa her UT2004 a Deus Ex 2 

Plné hry

Pirates - na bitevní lodi 
DSW Boom - bombová hitparáda
Rally 2100 - jízda v budoucnosti
Race Bet - prosázejte jmění 
Saucer Attack - vzhůru do vesmíru
Pirates - na bitevní lodi
234-Gleiche - pexeso trochu jinak 
Mineswept - hledač min
Pool`m up - kulečníkové běsnění 
Flash-Racer - pekelné tempo 
Tsunami 2010 - hra budoucnosti 
Tokkobot DX - zkuste a uvidíte 
Pizza Boy - drsné roznášení
Dark-Anoid - skvělá pinkačka 
M.O.E. Dash - proskákejte svět 
MouseBall - nenáročný fotbálek 
Pekka Kana 2 - slepičí příběh 
Ballerman - vlhké slečny
StarGate - zastřel Jaffu
Akropong - ping pongovým mistrem 
Rings - pozdrav z Ruska 
Truck Dismount - Rekkaturvat
Flatsch - barevná bitva 
Samurai Asshole - pomstěte mistra 
Voissa Teton II - jsou pravé? 
South Park - Tic-Tac-Toe 
3D Luder - virtuální zábava 
Space Genocide - nálet ufonů 
Camp Runamuck - lesní trojboj 
U.F.A. - zničte lidstvo

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 3 N/A
Red Dead Redemption 2: zážitek nové generace (recenze)

Red Dead Redemption 2: zážitek nové ge…

Je vůbec nutné uvádět jednu z nejočekávanějších her letošního roku?

1.  11.  2018 | | 20 N/A
Hráči vyrazili na Divoký západ, nafotili nádherné snímky z herního hitu

Hráči vyrazili na Divoký západ, nafoti…

Red Dead Redemption 2 je stejně jako každá hra Rockstaru jako stvořená pro típání krásných pohlednic.

2.  11.  2018 |
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 24 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A