Precursors – slibná směsice žánrů

Tvůrci milovaného i proklínaného Boiling Point chystají nový a vskutku netradiční projekt. Precursors, to je RPG, akce a simulátor v jednom.
Seznam kapitol
  1. Vesmírna epopej
  2. RPG, FPS... a dál?

Poslední dobou se zdá, že téměř všem světovým vývojářům došel dech, a tak uměle udržují své zavedné série a značky při životě, i když o to už prakticky nikdo nestojí. Chtělo by to něco originálního, zvláštního a hlavně zábavného, což si zřejmě jistí lidé konečně uvědomili. Na vaše obrazovky se totiž pomalu ale jistě chystá netradiční podívaná se zvláštním názvem Precursors, za jejímž vývojem stojí relativně neznámé studio Deep Shadows mající za sebou titul Boiling Point: Road to Hell.

precursors01.jpg

Jen jako třešničku dodávám, že zakladatelé této společnosti v minulosti vyvinuli grafický engine pro známý hit Codename: Outbreak. O amatéry se tedy očividně nejedná, a tak bych doporučil, abychom se bez dalších zbytečných řečí přesunuli k popisu toho, co hezkého a zajímavého si na vás sami autoři přichystali.

Bylo nebylo v jedné daleké, předaleké galaxii

Příběh hry vás zavede do vzdálené části námi známého vesmíru, konkrétně do oblasti obývanou výhradně lidským druhem. Vžijete se do role hrdého válečníka Amarnské rasy, který právě úspěšně dokončil studium na prestižní akademii, chystajícího se na planetu Godlin, kde by rád absolvoval náročný trénink pro speciální zaměstnání.

precursors04.jpg precursors05.jpg

Při příletu se však začínáte doslýchávat o podivných vesmírných anomáliích, neviditelném politickém útlaku místního obyvatelstva, prdících hadech a hlavně nekonečných bitvách mezi dvěma znepřátelenými aliancemi. Asi nemusíte vlastnit křišťálovou kouli věštkyně našeho ministra vnitra, abyste zjistili, že tu něco nehraje, čili jak se v tomto chaose nakonec vyznáte a jakým způsobem zachráníte lidské pokolení, bude samozřejmě jen a pouze na vás.

Dějová linka má sice být striktně lineární s jediným možným koncem, nicméně tohoto stavu můžete dosáhnout mnoha rozlišnými způsoby

Dějová linka má sice být striktně lineární s jediným možným koncem, nicméně tohoto stavu lze  dosáhnout mnoha rozlišnými způsoby. Hra je totiž založena na principu svobodného uvažování, a tak pokud budete unaveni plněním různých questů hlavní dějové náplně, můžete zastavit a věnovat se například obchodu, postranním úkolům nebo zahradnickým pořadům.

precursors12.jpg precursors13.jpg

art02.gifOvšem když se rozhodnete absolvovat kampaň, dostane se vám slušné porce kvalitní zábavy ve formě prohledávání pěti obřích planet v zapadlém koutu vesmíru se spoustou lokací zabírajících v průměru více než devět kilometrů čtverečních. To rozhodně není málo a zabavit by se měl snad opravdu každý dobrodruh dřímající uvnitř vaší tělesné schránky.

Každá z planet pochopitelně oplývá jiným ekosystémem a klimatem, to samé platí také o jejím obyvatelstvu. Na některých z nich se totiž seznámíte s různými formy života jako třeba podivnými mimozemšťany, robotickými jedinci nebo Chuckem Norrisem (ha ha). Ze začátku však uvíznete na jediné planetě, kterou opustíte až v momentě, kdy splníte vše potřebné a dostatečně se seznámíte se základními principy hry.

Pak smíte vyvádět prakticky cokoliv. Co se takhle přidat k pirátům a drancovat okolní korvety nebo se stát vojákem aliance a zůčastnit se fenomenálních bitev plných obřích explozí? Jen si vyberte svůj osud, ale ještě než tak učiníte, pojďme se pokusit tento zajímavý titul žánrově zaškatulkovat.

Dostupné pro: PC, X360
Žánr: Akce | Mix akce, RPG a vsmírného simulátoru
Výrobce: Deep Shadows | Webové stránky hry
Související články
  1. Preview: White Gold: War in Paradise – kokain nad zlato
  2. Preview: Red Faction: Guerilla – demolice všeho druhu
  3. Galerie: Precursors

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje 65" OLED monitor a vyměnitelné moduly

Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje…

Herní křeslo už má, teď Razer zkouší vymyslet i ideální stůl

6.  1.  2022 | |2 N/A
Lukáš Václavík
Razer
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |4 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

včera | |41 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jaké poznatky si odnášíme?

První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jak…

Nová generace konzolí je tu s námi už více než rok. Jaké jsou naše poznatky?

5.  1.  2022 | |16 N/A
Ladislav Novák
TémaNext-gen
Sony prozradilo další střípky o PlayStation VR2. Známe přesné parametry i první novou hru

Sony prozradilo další střípky o PlayStation VR2. Z…

Druhá generale VR brýlí pro PlayStation je zase o kousek blíž

5.  1.  2022 | |1 N/A
Lukáš Václavík
PlayStation 5PlayStation VRVirtuální realita