Precursors – slibná směsice žánrů

Tvůrci milovaného i proklínaného Boiling Point chystají nový a vskutku netradiční projekt. Precursors, to je RPG, akce a simulátor v jednom.
Seznam kapitol
  1. Vesmírna epopej
  2. RPG, FPS... a dál?

Poslední dobou se zdá, že téměř všem světovým vývojářům došel dech, a tak uměle udržují své zavedné série a značky při životě, i když o to už prakticky nikdo nestojí. Chtělo by to něco originálního, zvláštního a hlavně zábavného, což si zřejmě jistí lidé konečně uvědomili. Na vaše obrazovky se totiž pomalu ale jistě chystá netradiční podívaná se zvláštním názvem Precursors, za jejímž vývojem stojí relativně neznámé studio Deep Shadows mající za sebou titul Boiling Point: Road to Hell.

precursors01.jpg

Jen jako třešničku dodávám, že zakladatelé této společnosti v minulosti vyvinuli grafický engine pro známý hit Codename: Outbreak. O amatéry se tedy očividně nejedná, a tak bych doporučil, abychom se bez dalších zbytečných řečí přesunuli k popisu toho, co hezkého a zajímavého si na vás sami autoři přichystali.

Bylo nebylo v jedné daleké, předaleké galaxii

Příběh hry vás zavede do vzdálené části námi známého vesmíru, konkrétně do oblasti obývanou výhradně lidským druhem. Vžijete se do role hrdého válečníka Amarnské rasy, který právě úspěšně dokončil studium na prestižní akademii, chystajícího se na planetu Godlin, kde by rád absolvoval náročný trénink pro speciální zaměstnání.

precursors04.jpg precursors05.jpg

Při příletu se však začínáte doslýchávat o podivných vesmírných anomáliích, neviditelném politickém útlaku místního obyvatelstva, prdících hadech a hlavně nekonečných bitvách mezi dvěma znepřátelenými aliancemi. Asi nemusíte vlastnit křišťálovou kouli věštkyně našeho ministra vnitra, abyste zjistili, že tu něco nehraje, čili jak se v tomto chaose nakonec vyznáte a jakým způsobem zachráníte lidské pokolení, bude samozřejmě jen a pouze na vás.

Dějová linka má sice být striktně lineární s jediným možným koncem, nicméně tohoto stavu můžete dosáhnout mnoha rozlišnými způsoby

Dějová linka má sice být striktně lineární s jediným možným koncem, nicméně tohoto stavu lze  dosáhnout mnoha rozlišnými způsoby. Hra je totiž založena na principu svobodného uvažování, a tak pokud budete unaveni plněním různých questů hlavní dějové náplně, můžete zastavit a věnovat se například obchodu, postranním úkolům nebo zahradnickým pořadům.

precursors12.jpg precursors13.jpg

art02.gifOvšem když se rozhodnete absolvovat kampaň, dostane se vám slušné porce kvalitní zábavy ve formě prohledávání pěti obřích planet v zapadlém koutu vesmíru se spoustou lokací zabírajících v průměru více než devět kilometrů čtverečních. To rozhodně není málo a zabavit by se měl snad opravdu každý dobrodruh dřímající uvnitř vaší tělesné schránky.

Každá z planet pochopitelně oplývá jiným ekosystémem a klimatem, to samé platí také o jejím obyvatelstvu. Na některých z nich se totiž seznámíte s různými formy života jako třeba podivnými mimozemšťany, robotickými jedinci nebo Chuckem Norrisem (ha ha). Ze začátku však uvíznete na jediné planetě, kterou opustíte až v momentě, kdy splníte vše potřebné a dostatečně se seznámíte se základními principy hry.

Pak smíte vyvádět prakticky cokoliv. Co se takhle přidat k pirátům a drancovat okolní korvety nebo se stát vojákem aliance a zůčastnit se fenomenálních bitev plných obřích explozí? Jen si vyberte svůj osud, ale ještě než tak učiníte, pojďme se pokusit tento zajímavý titul žánrově zaškatulkovat.

Dostupné pro: PC, X360
Žánr: Akce | Mix akce, RPG a vsmírného simulátoru
Výrobce: Deep Shadows | Webové stránky hry
Související články
  1. Preview: White Gold: War in Paradise – kokain nad zlato
  2. Preview: Red Faction: Guerilla – demolice všeho druhu
  3. Galerie: Precursors

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |