Precursors – slibná směsice žánrů

Tvůrci milovaného i proklínaného Boiling Point chystají nový a vskutku netradiční projekt. Precursors, to je RPG, akce a simulátor v jednom.
Precursors – slibná směsice žánrů
Seznam kapitol
  1. Vesmírna epopej
  2. RPG, FPS... a dál?

Gulash s pěti knedlama, ja?

Precursors bude jakousi ruskou verzí dortu od pejska a kočičky. Údajně by se totiž mělo jednat o mix klasického RPG, FPS akce a vesmírného simulátoru, což jak asi sami uznáte, je opravdu nevídanou záležitostí. Co se týče RPG, bude na vás čekat spousta různorodých questů (povinných i vedlejších), naleštěných zbraní (historických i futuristických), NPC postav a samozřejmě skillů (přesněji řečeno perků), které si lze vylepšit získanými zkušenostmi.

precursors09.jpg precursors11.jpg

Strom dovedností bude rozdělen na tři oddělené větve, a to na základní vlastnosti jako třeba zdraví, bojové schopnosti viz třeba boj zblízka a neškodné specializace ala obchodování.

Precursors je mix klasického RPG, FPS akce a vesmírného simulátoru, což jak asi sami uznáte, je opravdu nevídanou záležitostí

Dočkat se také můžete speciálních znalostí jako možnost bojovat v hyperprostoru, ničit nepřátelské světy říhnutím nebo schopnost subprostorově sledovat cizí mateřské lodě.

precursors06.jpg precursors08.jpg

Hrát ale smíte pouze za jedinou postavu bez možnosti výběru pohlaví nebo třídy, čímž se vytváření vašeho avatara smrskne na pouhé zadání jména a možná změnu celkové vizáže. Na druhou stranu potěší výběr chování, a to hodný, neutrální a zlý, přičemž tato volba pochopitelně ovlivní přístup ostatních charakterů k vaší osobě po dobu celého putování.

art01.gifAčkoliv se vývojáři snaží myslet na příznivce RPG žánru, o trochu větší pozornosti se přeci jen dostane vyznavačům adrenalinové akce. Dočkáte se tedy zběsilého běhání po povrchu a odstřelování všemožné havěti, jež by se jen mrknutím oka (nebo chapadla) pokusila o ohrožení vašeho mrzkého života. Co se týče nepřátel, drtivá většina by měla být humanoidní, i když jak jsem se již zmínil o pár řádek výše, na šílené roboorganické nebo mimozemské formy života natrefíte také.

Až vás přestane bavit cestovat jen po zemi a hlavně si našetříte určité množství finančních prostředků, jistě si zakoupíte polorozpadlé vesmírné plavidlo a odplujete do neznáma za dobrodružstvím. Asi není potřeba připomínat, že s touto herkou neporazíte ani nehybný asteroid, a tak bude zapotřebí zejména ze začátku dávat dobrý pozor na to, aby kocábku i s vaší maličkostí nerozkleplo omylem vyhozené víčko od okurek z okna turistického vesmírného plavidla.

Postupem času však svou loď vylepšíte natolik, že si získáte přístup i k těm nejmocnějším lodním zbraním. Co se týče ručních zbraní, kromě klasického arsenálu očekávejte i bizarnosti jako třeba věc zvanou „sinudu“, která je takovou organickou verzí shrinkeru Duke Nukema způsobující zmenšení zvoleného orgranizmu na miniaturní úroveň. I když nemám v lásce kopie legendárních prvků, lehká nostalgie nikdy neuškodí.

Cesta za poznáním začíná... kdy?!

Co dodat? Kromě neplánovaného multiplayeru se mi už více zjistit nepodařilo, tedy snad až na technologickou stránku hry. Precursors by měla běžet na vylepšené třetí verzi domácího Vital Enginu s podporou Pixel Shader modelu třetí generace, HDR a blur efektů. Hlavní předností je ale schopnost vykreslovat neuvěřitelně rozlehlé mapy s nespočetným množstvím objektů bez otravného přerušovaného nahrávání mezi jednotlivými levely, což potěší asi každého z vás.

precursors02.jpg precursors03.jpg

Hra je vyvíjena pouze pro platformy PC a Xbox 360, přičemž autoři zdůrazňují, že se nebude jednat o pouhé porty, ale o plnohodnotné tituly. Datum vydání ještě nebylo s určitostí stanoveno, avšak autoři plánují hru vydat koncem letošního roku. Pokud se tak stane a dnes představovaný titul stihne předvánoční euforii, možná si najde cestu k některým z vás na poličku. Inu, nechte se sami překvapit.

Dostupné pro: PC, X360
Žánr: Akce | Mix akce, RPG a vsmírného simulátoru
Výrobce: Deep Shadows | Webové stránky hry
Související články
  1. Preview: White Gold: War in Paradise – kokain nad zlato
  2. Preview: Red Faction: Guerilla – demolice všeho druhu
  3. Galerie: Precursors

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

10.  1.  2021 | |35 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play