Předběžný přístup očekávaného Baldur’s Gate 3 byl o týden posunut

Předběžný přístup očekávaného RPG byl posunut kvůli překladům hry. Larian také prozradil více o vztazích se společníky a zveřejnil nové video.

Larian Studios dává všem hráčům na vědomí, že předběžný přístup Baldur’s Gate 3 bude posunut o celý jeden týden, na 6. října. Důvodem zpoždění jsou podle slov společnosti překlady hry. Na obrázku níže Larian vysvětluje, že lokalizace je pro jejich hru důležitá, protože chtějí, aby si jejich mezinárodní fanoušci mohli hru vychutnat naplno.

bg3_early_access_update-1152x648.jpg

Larian Studios kromě zmíněného oznámení také zveřejnili nové video, ve kterém se můžete dozvědět informace o romantickém prvku hry a společnících. Podle zmíněného videa můžeme říci, že hra bude obsahovat jakési systémy, které budou ovlivňovat, jakým způsobem se budou vyvíjet vztahy s vašimi společníky. To by koneckonců v dnešní době nebyla žádná převratná herní funkce, u Baldur’s Gate však celý systém bude mnohem sofistikovanější. 

Tyto systémy byly podle Larian Studios vyvinuty tak, aby vytvářely ony „intimní, autentické a reaktivní" vztahy, typické pro jejich RPG hry. Cesta vztahu s vaším společníkem bude určována „stovkami permutací", které budou definovat, kam váš vztah bude směřovat. Ať už zvolíte jakoukoliv z hratelných postav, každá z nich bude mít jinak zamíchané karty. Společník se do vás může zamilovat nebo naopak vás začne nenávidět. Když někomu pomůžete, jednoho společníka oslníte, druhého zas naštvete. Každá vaše volba, každý váš čin, zkrátka vše bude vaše vztahy měnit. 

Diskuze (1) Další článek: Hry Metal Gear, Metal Gear Solid 1 a 2 možná budou opět vydány na PC

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,Recenze hry Pokémon Scarlet & Violet. Tahle legenda si zaslouží víc, i když míří správným směrem

Recenze hry Pokémon Scarlet & Violet. Tahle legenda si zaslouží víc, i když míří správným směrem

Pokémoni přivítali novou generaci a s ní přišel opravdu otevřený svět, který můžete prozkoumávat ve svém vlastním tempu. Game Freak má před sebou ale ještě dlouhou cestu, aby tento koncept dotáhl k dokonalosti.

Martin Nahodil
Pokémon Scarlet & VioletRecenze
Android 13 přehledně ukáže veškeré používané Služby Google Play. Nepotřebné můžete vypnout

Android 13 přehledně ukáže veškeré používané Služby Google Play. Nepotřebné můžete vypnout

** V Androidu 13 existuje snadní správa Google Služeb ** Dostanete se k nim jednoduše přes nastavení aplikací ** Vybrané služby je možné deaktivovat, ale nedoporučuje se to

Martin Chroust
SlužbaGoogle Play
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Dostaňte z chytré televize maximum. Tipy a triky pro Android TV

Dostaňte z chytré televize maximum. Tipy a triky pro Android TV

Až na pár výjimek vsadili výrobci televizorů na systém Android TV. Využívají jej i multimediální krabičky, které z hloupé anebo staré televize udělají chytrou. Ukážeme vám, jak ho dokonale ovládnout.

Karel Kilián
Android TVTipy
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie

Aktuality

19:07 | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
10:24 | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 
1. prosince | Na víkend od 16. do 19. prosince se chystá druhý betatest pro Street Fighter 6. Na zkoušku bude 8 bojovníků, nechybí online zápasy ani crossplay. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách