Předplatné k WoW bude nově zahrnovat předchozí rozšíření

Diskuze čtenářů k článku

Naštvaný hráč  |  20. 07. 2018 12:22

Jsem z toho zdrcený. Jako by se WoW k novým hráčům nechoval už takhle moc ochranářsky. Po více než deseti letech hraní a už ani nevím kolika desítkách tisíc investovaných do hry dostane nový hráč zdarma celou sadu zatímco věrný hráč cítí neúctu. Wow vyrostlo na svých hráčích a ne na nováčcích tak proč neodměňit ty kteří jsou u něj od zacatku? No byznys je byznys a se slušností by to asi daleko nedotáhl

 |   |  Odpovědět
21. 07. 2018 17:50

Musím s Vámi nesouhlasit. Podle mě je to správný krok. Pokud by tak Blizzard neučinil, měl by problém s přílivem nových hráčů. Je to již 7 datadisk v pořadí (pokud se nepletu) a právě nutnost kromě BfA kupovat i všechny předešlé rozšíření může potenciálního nového předplatitele odradit.

Programátory a vývojáře v Blizzardu možná zajímá, zda se ve hře bavíte, ale lidi nad nimi zajímají jen peníze a potřebují/chtějí, aby vstup do hry pro nového předplatitele byl co nejjednodušší, aby je nalákali.

Vy jste si za své peníze užil již v minulosti a zahrál datadisky, patche, dungy, raidy a pvp tak, jak si nový hráči již nikdy nezahrají. Za to jste si zaplatil a to jste dostal. Jsem na tom stejně jako vy a vůbec mě rozhodnutí Blizzardu neuráží.

 |   |  Odpovědět
Torham  |  24. 07. 2018 18:29

Správný a logický krok. Sice jsem také nějakou dobu hrál na offiku (jen Cataclysm a účet už je dlouho dormantní) a k Battlechestce jsem ještě dokupoval Cata, což nebylo zrovna nejlevnější. A dnes už máme sedmý (!) datadisk. Doteď by hráč musel koupit Battlechestu, Legion a Battle for Azeroth. Už to je docela dost peněz dopředu, a to nemluvím o pravidelných poplatcích. Kdo hrál WoW v minulosti, ten za své peníze dostal vše, co hra obsahovala a dokonce v podobě, v jaké ten obsah dnešní hráči už nezažijí.

Mimochodem, Bungie dělá přesně tuto chybu: vyjde Destiny 2: Forsaken. Ale ten bude vyžadovat Curse of Osiris a Warmind. Takže hráč, který chce s Destiny 2 začít, si po vydání Forsaken bude muset koupit rovnou 4 tituly, a to je dost peněz na to, aby to mohlo člověka potenciálně odradit. Nemluvě o tom, že už Curse of Osiris odstranil Heroic Striky ze základní hry a hodil je za paywall (možná už to Bungie napravil, můžete mě opravit), což mluví samo za sebe.

Pro Blizzard a World of Warcraft je nejdůležitější periodický příjem - tedy poplatky, aby vývojáři měli dost prostředků na udržení hry v provozu (a ano, je to sakra drahá sranda), jednorázové příjmy z koupě hry a datadisků se sice také počítají, ale dnes už nejsou tak významné, protože celková suma za hru a 7 datadisků by leckterého potenciálního WoW začátečníka mohla velmi spolehlivě odradit. Samotný poplatek není zase tak vysoký, hra a datadisky byly mnohem dražší; stály tolik co několik měsíců či snad rok nebo více předplaceného času ve hře.

 |   |  Odpovědět
Bzum  |  05. 11. 2018 09:04

No nevím přijde mi to nespravedlivé k těm co si až doteď museli vše kupovat.

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor