Přehled nejočekávanějších simulátorů

Simulátory, ať již se jedná o ovládání vysněného osobního automobilu, bitevního robota či gigantické vesmírné lodě, mají všechny své neopakovatelné kouzlo. Ať již je to v onom všudypřítomném (i když poněkud relativním) realismu nebo v jeho pravém opaku - jednou ovládáte nadupané Lamborghini Diablo a jindy zase gigantický vesmírný koráb.
Přehled nejočekávanějších simulátorů
Simulátory, ať již se jedná o ovládání vysněného osobního automobilu, bitevního robota či gigantické vesmírné lodě, mají všechny své neopakovatelné kouzlo. Ať již je to v onom všudypřítomném (i když poněkud relativním) realismu nebo v jeho pravém opaku - jednou ovládáte nadupané Lamborghini Diablo a jindy zase gigantický vesmírný koráb.

Beam Breakers
Oficiální stránky: http://www.similis.com/
Výrobce: Similis
Vydavatel: Fishtank Interactive
Datum vydání: začátek roku 2002
Typ: Grand Theft Auto v roce 2374

O téhle pářce jsem docela podrobně psal ve včerejším týdenním shrnutí, ale protože lidové přísloví říká, že opakovaní jest matka moudrosti, neopomene ji ani dnes v tomto přehledu. Vždyť se bezpochyby jedná o jeden z nejočekávanějších simulátorů, a to nejen proto, že prostředí, v něm se má odehrávat, velmi zřetelně vychází z výborného Pátého Elementu. Hráči jako členové zločineckého gangu usednou za volant (nebo cokoliv, čím se to bude ovládat) svého antigravitačního vozidla a budou se snažit přelstít jak příslušníky ostatních gangů, tak i udržovatele pořádku a zákona. Nebude to jednoduché, i přesto, že New York roku 2374, kde se to bude všechno odehrávat, je naprosto odlišný, mnohem vyšší a rozlehlejší, než jak ho známe dnes. Čeká na nás zvýšená hladina adrenalinu a naprostá svoboda pohybu ve všech směrech… Upřímně, těším se jako malé dítě ;).

Clusterball
Oficiální stránky: http://www.clusterball.com/
Výrobce: Strategy First
Vydavatel: Strategy First
Datum vydání: Vánoce 2001
Typ: sportovně laděná online deathmatch simulace

"Sportovně laděná online deathmatch simulace… Co to ksakru znamená?" říkáte si asi. Popravdě, já si to říkám také. Clusterball je totiž převelice zvláštní hříčka. Tvůrci chtěli dosáhnout stejné hratelnosti jako má Quake či Unreal, ovšem bez zbytečné krve a násilí. Zkombinovali tedy sci-fi střílečku s míčovou hrou a celé to přenesli do online prostředí. To by měl být Clusterball - něco, co jste dosud ještě neviděli. Co je tedy úkolem hráče? Po obrovské mapě jsou rozházené malé útvary kulovitého tvaru (tedy podobné míči;). Vy usednete do kokpitu jakéhosi vznášedla a úkolem je samozřejmě co nejvíc z těchto míčů sesbírat. Jenže nemyslete si, že se svým vznášedlem můžete létat kamkoliv se vám zachce, to zdaleka ne. Na mapě jsou totiž vyznačené cesty, a jen po nich se můžete pohybovat. Čím více míčů nasbíráte, tím většího dosáhnete skóre. Hráč s nejvyšší hodnotou skóre vyhrává. Jak prosté, však jak zábavné - a to i přesto, že zde není téměř žádné střílení (téměr ;-), žádná krev, žádné násilí. A přeci dokáže tahle hra zaujmout, svou originalitou a inovativností.

ClusterballClusterball

HoveRace
Oficiální stránky: http://www.gsc-game.com/english/hoverace/
Výrobce: GSC Game World
Vydavatel: GSC Game World
Datum vydání: začátek roku 2002
Typ: futuristické závody vznášedel

Tohle už je jiná. Jedná se o docela klasický racing, podobný například stařičkému WipeOutu či aktuálnímu MegaRace 3 (který by se dal považovat za konkurenci tohoto titulu). Závody se odehrávají v rozlehlých arénách se speciálně upraveným terénem, sem tam nějakou tou budovou, tunely, podjezdy, nadjezdy, přejezdy, újezdy, rampami, teleporty a jinými podobnými ptákovinami. Celkem bude na výběr přes čtyřicet arén. Některá ze vznášedel, který bude na výběr také několik, budou moci být vybavena jistými… doplňky, s pomocí nichž budou závody hned o poznání snazší. Však víte co myslím :-). HoveRace silně využívá možností nejnovějších 3D akcelerátorů a na skutečně výborné grafice je to poznat.

HoveraceHoverace

Lock On: Modern Air Combat
Oficiální stránky: http://www.flanker2.com/lock-on.html
Výrobce: Flying Legends
Vydavatel: SSI
Datum vydání: první kvartál roku 2002
Typ: klasický vojenský letecký simulátor

Původní název pro tento simulátor zní "Flanker: Attack" a jedná se tedy vlastně o další z rodiny slavných Flankerů, podle některých nejlepších bojových simulátorů pod sluncem. Lock On vás opět posadí za řídící páku mnoha různých ruských i amerických letadel, namátkou vyberme F-15C Eagle, A-10 Warthog, Su-27 Flanker, MiG-29 Fulcrum, MiG-29k, Su-25 Frogfoot, Su-33 Flanker či Su-39. Hra by měla být přístupná jak ostříleným letcům veteránům tak i nováčkům, kteří v žádném ze jmenovaných monster v životě neseděli, ať již v reálu či virtuálně. Ačkoliv pochybuji, že by si vůbec někdo s podobnou hrou zahrával, kdyby se o danou tématiku nezajímal.

Lock On: Modern Air CombatLock On: Modern Air Combat

New York Race
Oficiální stránky: http://www.kalisto.com/us/product/forthcoming.asp#nyr
Výrobce: Kalisto Entertainment
Vydavatel: WANADOO Edition
Datum vydání: Vánoce 2001
Typ: futuristické závody podle Pátého Elementu

New York Race má nápadně mnoho společných rysů s první gameskou tohoto přehledu, totiž Beam Breakers. Jenže zatímco tvůrci Beam Breakers se Pátým Elementem pouze inspirovali, Kalisto Entertainment, autoři New York Race, z něj přímo vycházejí. Byli to totiž právě oni, kteří před několika lety přišli s první a zatím také poslední hrou na téma Pátý Element - s překvapivým názvem The Fifth Element. Jednalo se o nepříliš povedenou 3rd person adventuru ve stylu Tomb Raidera, která byla jak pro fanoušky filmu, tak i žánru, spíše zklamáním. Kalisto se teď tedy pokouší o comeback. Povede se jim to? Sázím že ano, protože New York Race vypadá ještě o něco lépe než Beam Breakers. Opět se tedy budete prohánět "ulicemi" New Yorku, tentokrát však teprve 23. století. I tak to stačí na to, abyste nevěděli kam se dívat dřív - jestli před sebe na cestu nebo na okolní giganty. Obrovské mrakodrapy drápající se vzhůru k nebesům s kořeny zapuštěnými hluboko ve stokách, kolony vznášedel pomalu ale jistě se linoucí odevšad nikam. Rozlehlé reklamní billboardy a barevné neony vytrubující do světa chválu na všemocné Zorg Industries. To všechno a ještě mnohem více budete mít možnost shlédnout. Slovíčko Race v názvu značí, že tady půjde o "regulérní" závody, ve kterých budete mít za úkol postupovat stále výš a výš (až se stanete trpaslíky;). Jakmile dosáhnete nejvyšší mety, otevřou se pro vás nové možnosti co se týká výběru vznášedel - včetně populárního Korbenova taxíku či policejního vozu. U PC verze nebude chybět multiplayer až pro osm hráčů. Plánována je také PS2 verze.

New York RaceNew York Race

Pepsi Max Extreme Sports
Oficiální stránky: http://www.empireinteractive.com/uk/games_menu/Index_extreme.htm
Výrobce: Innerloop Studios
Vydavatel: Empire Interactive
Datum vydání: Vánoce 2001
Typ: simulátor extrémních sportů

Adrenalinové sporty… co vám to říká? Že nic? Nechcete, nebo máte nepřekonatelný strach? S tím že nechcete nic nenaděláme, ovšem se strachem už by se dalo pracovat. Je zde totiž nová gamesa, která vám umožní vyzkoušet si všechny ty podivínské extrémní sporty takříkajíc nanečisto - virtuálně. Které že to jsou? Nabídka sestává ze snowboardingu, bungee jumpingu, dále jsou tu speed hang gliding, mountain biking, sky surfing a nakonec quad biking. Ne že bych o všech těchto záležitostech něco věděl, třeba takový quad biking je pro mě naprostou záhadou, nicméně asi to bude docela zábava. Sportovat se bude v nejrůznějších prostředích, zejména vysokohorských. Celkově se bude jednat o dvanáct různých prostředí v pěti exotických lokacích. Pokud dokážete, že daný sport opravdu ovládáte - například předváděním nějakých speciálních kreací, získáte bonusové body a jiná vylepšení. Sice to nebude ten skutečný adrenalin, ale není pochyb o tom, že Pepsi Max Extreme Sports vám nějakou tu extra dávku v těle vytvoří…

Silent Hunter II
Oficiální stránky: http://www.silenthunterii.com/
Výrobce: Strategic Simulations Inc.
Vydavatel: UbiSoft
Datum vydání: Vánoce 2001
Typ: simulátor ponorky

Pokračování úspěšného Silent Huntera na sebe nenechalo příliš dlouho čekat. Pravda, je to hra pro velice omezenou skupinu hráčů, ale právě ta si přeje dokonale realistické ovládání i prostředí, fyzikální zákonitosti, a podobně. Ve dvojce opět prožijete zuřivé boje mezi nacistickými jednotkami a slavnými britskými a americkými ponorkami. Silent Hunter II má být druhou generací ponorkových simulátorů - předčí však pouze sám sebe, tedy svůj první díl. Nikoliv nezbytností, ale vítanou vlastností bude úchvatná 3D grafika, ve které se vám podmořská válka ukáže v celé své "kráse".

Star Trek Bridge Commander
Oficiální stránky: http://www.bridgecommander.com/
Výrobce: Totally Games
Vydavatel: Activision
Datum vydání: leden 2002
Typ: vesmírná simulace

Ještě před pár lety by se o licenci na Star Trek pral jen málokdo - gamesy vycházející ze světa ST byly povětšinou velice nekloudné kvality. V poslední době se ale mnohé změnilo a například Star Trek: Elite Force jest výborným příkladem propracované 3D akční řežby. Zdá se tedy, že ve v hájemství Star Treku blýská na lepší časy. Potvrdí to i Bridge Commander? To se teprve uvidí. Někteří ze skeptiků ho považují za kopii Starfleet Academy. Jenže tak tomu podle slov samotných tvůrců zdaleka není. Bridge Commander má prý mnohem blíže k oblíbenému námořnímu simulátoru Harpoon než ke kterékoliv předchozí Star Trek hře. V čem tedy spočívá jeho krása? Zejména v tom, že se usadíte do kapitánského křesla té nejsilnější hvězdné lodi celé galaxie - a odtud budete zadávat pokyny posádce. Všechno se to odehrává v Next Generation universu, na scénu tedy přijdou kapitán Picard, android Dat a další staří známí.

Trainz
Oficiální stránky: http://www.auran.com/trainz/default.htm
Výrobce: Auran
Vydavatel: Strategy First
Datum vydání: Vánoce 2001
Typ: vláčký!

TrainzTrainz

Cílem hry Trainz je přenést takové ty překrásné malé modely železnice, které jsou občas k vidění v televizi (v těch šťastnějších případech i v reálu) na obrazovky našich počítačů. Hráč tedy začne od skutečného základu - budováním vlastního světa. Jakmile si postavíte svět, upravíte všechno podle svých představ - terén, flóru (a snad i faunu), nastane čas na pokládání kolejnic. Budete si tak moci vytvořit tu nejkrásnější projížďku vlakem, jakou kdy bylo možné zažít. Budete prohlubovat kaňony a vyzdvihovat hory - jen proto, aby vyhlídka při projížďce na vaší železnici byla co nejúchvatnější. To všechno samozřejmě ve 3D. A co je nejlepší, svět který takto vytvoříte bude teoreticky téměř neomezený na velikosti (samozřejmě bude záležet na vašem hardwaru - ale ten se popravdě dá vylepšovat mnohem snadněji než velikost vašeho obývacího pokoje). Důležitou součástí bude samozřejmě i "vozový park", jež bude sestávat z patnácti lokomotiv a více než 50 typů vagónů. Stovky různých budov pak bude možné rozmisťovat pomocí jednoduchého editoru kolem tratí.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Váno…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

6.  12.  2021 | |1 N/A
Ladislav Novák
Mobily
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

6.  12.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

5.  12.  2021 | |13 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete …

Herní průmysl neustále doprovází jeden odklad za druhým, i tak jsme ale měli v posledním roce stále co hrát. Urodily se výborné kousky skrz všechny žánry a my jsme vybrali ty, které byste neměli minout.

3.  12.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hry