Přehled novinek mezi základními deskami

Pokud uvažujete o koupi nové základní desky, možná vám přijde vhod následující přehled novinek mezi výrobci. Na trh se totiž právě dostávají tři nové kousky od Asusu a jeden od Abitu. Nuže, nenechte se dvakrát pobízet a skočte do toho víru nových informací.
Přehled novinek mezi základními deskami
Pokud uvažujete o koupi nové základní desky, možná vám přijde vhod následující přehled novinek mezi výrobci. Na trh se totiž právě dostávají tři nové kousky od Asusu a jeden od Abitu. Nuže, nenechte se dvakrát pobízet a skočte do toho víru nových informací.

Základní deska Asus CUSL2-C
ASUS CUSL2-C vychází již se staršího CUSL2 a je sním prakticky totožný. Rozdíl je jen v použitém chipsetu. Zatímco CUSL2 používá I815 Solano s obvodem ICH2, CUSL2-C používá vylepšený chipset I815EP a nemá integrovanou grafickou kartu jako její předchůdce!! Jinak obě desky obsahují jeden AGP PRO slot, 6x PCI slotů, jeden CNR, tři banky pro paměti a řadič ATA/100. Cena se pohybuje kolem 6500 Kč. Pokud sháníte nějaký motherboard pro Intelovský procesor a 440BX Vás kvůli svým nedostatkům už nudí je CUSL2-C to pravé.

Základní deska pro dva procesory - Abit VP6
Konečně si nějaká firma uvědomila že jedno místo místo pro procesor nestačí a vytvořila VP6, základní dual procesorovou desku se socketem 370. Po starším modelu BP6, který byl určen pouze pro procesory Celeron zde můžete použít i PIII. Chipset u obou desek je stejný – VIA 694X.Dalšími lahůdkami jsou integrovaný ATA/100 řadič, AGP 4x, 5x PCI a čtyři pozice pro paměti. Malou nevýhodou je, že ne všechny operační systémy dva procesory podporují. Ty „pravé“ jsou Windows NT4 & 2000 a Linux od verze 5. Jen mě tak napadá, kdy někoho napadne udělat takovouto desku pro Durona. Na to si ale ještě chvíli počkám.

Základní deska Asus A7M266
A7M266 je základní deska podporující DDR paměti určená pro procesory Duron a Thunderbird ve verzi pro socket a. Tento motherboard používá nový chipset AMD 751 North Bridge a VIA VT82C686B South Bridge a je určen pro velmi výkonná pc. Má čtyři paměťové banky a maximální velkost všech čtyř pamětí je2 GB DDR. Na desce je integrovaná síťová karta 3COM 10/100, plně hardwarová šesti kanálová zvuková karta s chipem C-MEDIA. Samozřejmostí je integrovaný ATA/100 řadič, Jumper Free mód, AGP PRO slot, pět PCI slotů, 4 USB a jeden AMR. Mezi zajímavosti patří Hardwarový monitor, Wake up LAN & RING a spousta utilit. Základní deska by se u nás měla prodávat každou chvíli.

Základní deska Asus P4T
Hned po Garibaldim od Intelu je P4T druhá základní deska pro P4 s chipem I850. Podporuje frekvence 1,4 a 1,5 Ghz, což pro pozdější upgrade není zrovna vhodné. Má čtyři paměťové banky RIMM s maximálním počtem 2 GB paměti (když uvážíme jejich cenu, úplně by stačily dva :-) ), 400 Mhz sběrnici, ATA/100 řadič, 5x PCI slotů a 4 USB.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A