Překvapení se nekoná, The Phantom Pain je Metal Gear Solid V

Ground Zeroes je název prologu v Metal Gear Solid V.
Překvapení se nekoná, The Phantom Pain je Metal Gear Solid V

Hideo Kojima a členové jeho týmu měli včera na GDC prezentaci schopností jejich Fox Enginu a sám Hideo hned na začátku ohlásil Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Veškeré spekulace, které se vyrojily po záhadném traileru na loňských Video Games Awards, se potvrdily.

Je The Phantom Pain novou hrou, nebo jen Kojimovou mystifikací?

Je The Phantom Pain novou hrou, nebo jen Kojimovou mystifikací?

Jak Phantom Pain, tak Ground Zeroes jsou součástí Metal Gear Solid V – jde vlastně o názvy dvou částí hry. Ground Zeroes je prolog, na jehož konci se ocitne Snake v kómatu a The Phantom Pain začíná o devět let později, kdy se z něj hrdina probouzí.

Metal Gear Solid V 01.jpgMetal Gear Solid V 02.jpgMetal Gear Solid V 03.jpg

Když jsem napsal Snake, měl jsem na mysli toho původního – Big Bosse. Pátý MGS totiž se vrací do historie a navazuje na Peace Walker. Ostatně v prvním traileru je vidět destrukce těžební plošiny, kterou Snake a jeho žoldácí používali jako základnu v zatím posledním díle, který původně vyšel na PSP.

Metal Gear Solid V 04.jpgMetal Gear Solid V 05.jpgMetal Gear Solid V 06.jpg
Metal Gear Solid V 07.jpgMetal Gear Solid V 08.jpgMetal Gear Solid V 09.jpg
Metal Gear Solid V 10.jpgMetal Gear Solid V 11.jpgMetal Gear Solid V 12.jpg

Stále platí informace známé od Ground Zeroes, tedy že nový díl bude otevřenou hrou, kde budete moci používat i dopravní prostředky. Stejně jako v Peace Walker nebude chybět možnost starání se o vlastní základnu a novinkou se stane střídání denní a noční doby.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain vyjde na PS3 a X360. Kdy? To je zatím stále otázkou. A na závěr smutná zpráva, Snakea tentokrát nebude mluvit David Hayter

Zdroj: Eurogamer

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 nejšílenějších pařeb, které si můžete zahrát na Steamu

8 nejšílenějších pařeb, které si můžet…

Během letošního roku se Valve rozhodlo, že Steam Greenlight neplní tu roli, kterou od něj požadovalo. Skrz něj se na Steam totiž dostávaly opravdové zrůdnosti, jako třeba simulátor kamene. Tomu měla zabránit nová služba jménem Steam Direct. Jak si můžete všimnout, opět jim to tak úplně nevyšlo, a i nadále tak v nejpopulárnější digitální distribuci PC her naleznete unikátní šílenosti. Nabízíme vám ty nejbizarnější z nich!

14.  9.  2017 | | 7 N/A
10 českých her, které úspěšně prorazily i do zahraničí

10 českých her, které úspěšně prorazil…

Ačkoli se nemůžeme měřit s většími zeměmi, pár skvělých her od nás se do světa podívalo. Pojďme se podívat na ty největší šťastlivce.

6.  9.  2017 | | 12 N/A
Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický fotoseriál z výpravy

Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický …

Destiny 2 je hra plná rozporů. Po několika desítkách hodin strávených v jejím světě vám ale můžeme říct jedno. Budete nadávat, ale nebudete se moci odtrhnout.

9.  9.  2017 | | 2 N/A
Herní agenda: konec okurkové sezóny

Herní agenda: konec okurkové sezóny

Tak jsme přežili letošní okurkovou sezónu a pomalu ale jistě se k nám dostávají tituly, na které jsme se takovou dobu těšili. Je libo strategii, čistokrevnou akční jízdu nebo pohodovou adventuru? To všechno se objevilo během minulého měsíce.

8.  9.  2017 |
7 nejděsivějších herních zážitků, které nesmíte hrát v noci

7 nejděsivějších herních zážitků, kter…

Strach a hrůza patří spíše k nepříjemným a nechtěným pocitům. Přesto je ovšem mnohdy záměrně vyhledáváme a jejich přítomnost si doslova užíváme, což je vlastně jeden z velkých paradoxů zábavního průmyslu. Hororové zážitky nás naplňují a přitahují zároveň, a to v jakékoli podobě. Pojďme si připomenout ty nejděsivější hry, které si lze v rámci videoher můžeme užít.

12.  9.  2017 | | 6 N/A
Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky ži…

Byl tady Skyrim, bylo tady Divinity a teď tady máme třeba Uncharted. Singleplayer zkrátka stále táhne, nyní snad možná ještě více než kdy dříve.

16.  9.  2017 | | 7 N/A
WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

Nasaďte helmu, zapněte pásy a připravte se ke startu. Nový ročník WRC je konečně tady. A tak se ptáme, má v letošní konkurenci závodních her šanci na úspěch?

18.  9.  2017 | | 1 N/A
GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve slevové akci digitální distribuce

GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku her na PC? Green Man Gaming má pro vás parádní slevy!

13.  9.  2017 |