Přenos informací bezpečnější - jednotlivé fotony

Pokud hrajete hry po síti Internet, nebo třeba jen vybíráte poštu, máte vždy problém, zda někdo na drátě neposlouchá vaše zadávání hesla. Pokud se jedná o herní účet, není situace až tak kritická, horší je třeba účet bankovní. Ti, co jsou připojeni pomocí optických vláken, mají nyní velkou výhodu, protože vědcům v laboratořích firmy Toshiba se podařilo vyvinout zařízení, které dokáže posílat informace po jednotlivých fotonech. A protože jsou fotony velmi křehké částice, tak je jakékoliv čtení po cestě zničí. Vy v tu chvíli hned víte, že je někde něco špatně a někdo se snaží poslouchat.

Zařízení, které tuto ochranu poskytuje je v podstatě jednoduchá LED s několika příměsemi arsenu a iridia. To dohromady tvoří jakési maskovací zařízení, které propustí ven pouze jediný foton. Už dvojice by totiž mohla být osudná a útočník by ji mohl bez problémů zpracovat. Pokud se tedy bojíte už jen posílat heslo pro ověření vstupu na mail, nebo do nějaké hry, toto zařízení je právě to, na co máte v budoucnu čekat. Sice ještě nějaký ten čas uplyne než bude komerčně použitelné, ale pak už vám zajistí klid před odposlechem.

Zdroj: New Scientist


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  1.  2021 | |3 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce