Přenosné Blu-ray disky v prodeji od listopadu

Společnost Verbatim uvedla na evropský trh nový přírůstek v podobě zapisovatelných (BD-R) a přepisovatelných (BD-RE) Mini Blu-ray disků. Tato média o průměru pouhých 8 cm budou k dostání ve specializovaných prodejnách od listopadu letošního roku a jejich maloobchodní cena se bude pohybovat mezi velice příjemnými 350 Kč a 490 Kč.

„Mini BD média Verbatim v kombinaci s BD-kompatibilní videokamerou poskytují spotřebitelům výhodné vlastnosti, které videokamery pracující s pevným diskem nejsou schopny nabídnout,“ řekl Torsten Leye, Marketing Manager Optical Verbatim EUMEA. “Proto jsou tato nová média velice dobrou volbou pro spolehlivé natáčení a dlouhodobé uchovávání prázdninových či rodinných videonahrávek.“

I přesto, že nová jednostranná média budou měřit pouhých 8 cm, jejich kapacita - 7,5 GB - je dostačující pro uložení přibližně jednu hodinu trvající videonahrávky v plném High-Definition rozlišení (1920×1080) nebo dvouhodinové nahrávky v rozlišení 1440×1080. Nová Mini BD média byla uvedena na japonský trh již v srpnu, tedy ve stejné době, kdy společnost Hitachi zahájila prodej své první videokamery kompatibilní s formátem Blu-ray. V Evropě pak budou tyto Mini Blu-ray disky dostupné na počátku listopadu. Doporučená maloobchodní cena zapisovatelného (BD-R) média byla stanovena na 350,- Kč, zatímco přepisovatelný bráška (BD-RE) vám z peněženky vysaje o 140,- Kč víc.

Zdroj: TZ

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |