Preview – Gods and Heroes: Rome Rising – poznejte starověký Řím

V poslední době se s online hrami doslova roztrhl pytel. Mnoho jich již vyšlo a další kvantum prozatím čeká na své dokončení. Jednou z nich je i dnes představovaný titul, na kterém pracuje tým Perpetual Entertainment s obrovskou posilou – level designérem modly zvané Diablo II. Co myslíte, bude se jednat o hit či nikoliv?
Preview – Gods and Heroes: Rome Rising – poznejte starověký Řím

Platforma: PC
Typ hry: MMORPG
Výrobce (PC): Perpetual Entertainment (
http://www.perpetual.com)
Vydavatel: Sony Online Entertainment (
http://www.station.sony.com/sonyonline)
Distributor v ČR: není znám
Homepage:
http://www.godsandheroes.com
Datum vydání: léto 2007 

Gods and Heroes, tak zní název právě připravované hry od týmu Perpetual Entertainment, který má za sebou ne příliš populární MMORPG zvané Star Trek Online. Proč se tedy kolem této hry spustil takový humbuk? Může za to člověk jménem Stieg Hedlund známý jakožto vedoucí designér prozatím nepokořeného Diabla II. Jedná se o velice schopného designéra s bohatou praxí, a to ve věhlasných firmách jako Blizzard, Konami, SEGA a Electronic Arts. Záruka kvality je tedy více než dobrá, avšak nepředbíhejme. Pojďme si raději Gods and Heroes trochu podrobněji představit.

Sláva římskému impériu!

Hra se odehrává v dramatických dobách starověkého římského impéria. Jak Řím postupně roste ve věhlasnou republiku, barbarští nepřátelé jako například Galové hledají možnosti, jak si alespoň trochu ukousnout z jejího bohatství. Aby toho nebylo málo, římský lid sužují starodávná mýtická  stvoření jako například Gorgona, Minoutaurus či Medůza. V těchto těžkých dobách se bezpečnost stává velice relativním pojmem. Vy se vžijete do role jednoho z mnoha hrdinů, kteří jsou odhodláni bránit římský lid za každou cenu a zároveň sloužit římským bohům známé z dnešní mytologie.

   
Round 1, fight! * Na ně, moji milí smraďoši! * Příklad vytvořené skupiny

Příběh hry by měl odhalován v celkem více jak 1000 (!) questech, což se ani mně nechce příliš věřit. I kdyby se jednalo o prosté úkoly typu „najdi a sejmi“, je to stále obří číslo. Za splnění úkolu bude pochopitelně následovat odměna a čím je úkol těžší, tím více zkušeností a bakšiše získáte. Asi není důležité připomínat, že začnete jako neznámý pučmidrát, který se však postupem času propracuje až mezi elitní skupinu hrdinů tvořící pomyslný mezičlánek mezi římským lidem a olympskými bohy. Jako téměř neporazitelná složka se stanete spásou a patronem místního obyvatelstva, a to se vyplatí.

Vyberte si svůj osud

V mystickém světě římské říše je pro vašeho avatara k dispozici celkem šest druhů povolání: gladiátor, voják, zloděj, průzkumník, mystik a kněz. Pravda, moc jich není, za to by však měla být opravdu propracovaná. Výběrem povolání možnosti rozhodně nekončí. Měli byste být schopni si řádně upravit vzhled svého svěřence, zásoby a kemp, který bude vaším domovem. Nyní poodhrňme roušku a povězme si něco o jednotlivých povolání.

   
Začátek útoku * Konec útoku * Skok ala Prince of Persia

Gladiátor je velice silný bojovník, který se stal buď zajatcem, anebo se narodil jako otrok. V boji nemá slitování ani čest a svým chováním připomíná spíše barbarské jedince, kteří prozatím nervózně přešlapují před branami římské říše. Jeho patronem je bohyně vítězství Fortuna či otec všech bohů Jupiter. To voják je v podstatě přesný opakem. I když je rovněž zdatným bojovníkem, je naprosto loajální ke své říši a ta se o něj na oplátku královsky stará. Uctívá buďto boha války Marse nebo bohyni vědomostí Minervu. Zloděj samozřejmě luskne vše co se dá, přičemž jeho obratnost nenajde na celém širém světě konkurenci. I tito drobní kriminálníci však uctívají své bohy, a to boha poslů Merkura anebo také Nemesise, boha pomsty.

   
Haůůů * Výborné efekty, že? * Mocný kopanec

Průzkumníci jsou nejvíce spjati s přírodou a obdivují její velkolepou krásu. Pokud nemusejí jít nutně do města, jednoduše to neudělají. Jejich životy jsou oddané bohyni lovu Dianě či bohu slunce a lučištníků Apollonu. Mystik to už je jiné cappuchino. Svůj život zasvětil tajemným přírodním silám a spirituálním vědomostem. Útočí pouze z dálky buď přírodními kouzly, anebo přivolává mocné summony. Uctívá temnou bohyni Treviu či Bacchuse, boha země. Posledním povoláním je kněz, silně podpůrný charakter, který dokáže nejen léčit, ale i vzkřísit mrtvé. Je silně věřící a jeho až fanatickou víru nic nepodlomí. Oběti přináší ponurému bohu Plutovi nebo Juně, královně všech bohů a ochránkyni morálky.

Klanění bohům se vyplatí

Spojenectví lidí s jejich bohy se tedy v této onlinovce opravdu vyplatí. Vyvolení hrdinové jako jste vy můžou využívat část jejich obrovské síly ke svému vlastnímu prospěchu. Ne každý je však schopen ovládat všechny tyto božské síly (a proto jsem si také dal tu práci a o pár řádek výše u každého charakteru vypsal jejich vytoužené bohy). Je velice důležité si řádně promyslet, jakého boha chcete uctívat, protože jakmile si jednoho zvolíte, není již cesty zpět.

   
Sem mi lézt nebudeš! * Klid před bouří * Tak lidi, kdo jde se mnou?

Na oficiálních stránkách hry se můžete podívat na malá videa zobrazující ukázky sil některých bohů. Kupříkladu příznivci Minervy dokáží vykouzlit obří kladivo, které udělá z nepřátelů poměrně hezky zpracované bramboráčky. Pokud dáte přednost bohyni Fortuně, můžete se těšit na drcení monster pomocí hrozivých minitornád. A do třetice mohu zmínit například mocnou sílu boha Bacchuse, díky níž nepřítele skolí neviditelná síla a na jeho místě vyrostou rozkošné kytičky. Sice je to lehce úchylné, ale proč ne, obzvlášt když to vypadá tak roztomile.

Vytvoř si svou skupinu – inovativní nebo zbytečné?

Autoři Gods and Heroes se honosí titulkem „First Online Squad Adventure Game“, čímž tak vyzdvihují svou zcela novou myšlenku implementovanou ve hře. Tou není nic jiného, než fakt, že si k sobě můžete najmout další NPC hrdiny, se kterými společně vyrazíte na svou dobrodružnou pouť napříč mystickým světem. Upřímně nevím, jak se tato novinka uchytí, protože prozatím bylo vždy lepší spolupracovat s lidskými hráči. Na finální verdikt si ale raději počkejme do recenze.

   
Fire in the hole! * Bitva v plném proudu * Voják vzadu: asi jsem neměl jíst ty proklaté fazole!

Do svého týmu si budete moci rekrutovat vojáky, kněze, lučištníky nebo dokonce i mýtická stvoření. Těmto pomocníkům smíte dávat rozkazy, a výrazně si tak pomůžete v bojích jak proti potvorám, tak i proti lidským protivníkům při PvP hraní. Boje by měly vypadat věrohodně, obzvláště animace jednotlivých postav či nepřátel. Některé screenshoty se lehce podobají Mortal Kombatu, a tak můžete vidět kopy, údery, skoky ala Matrix atp. Zkrátka a dobře, boje budou hlavním nosným pilířem celé hry a prozatím tomu vše nasvědčuje.

Na co se těšíme
  • využití božských sil
  • vytvoření vlastní skupiny dobrodruhů
  • značné množství questů
Čeho se bojíme
  • hardwarová náročnost
  • vysoká cena
  • drahé měsíční poplatky

Ve článku jsem záměrně nerozepisoval audiovizuální zpracování, jelikož k tomu stačí říci jen jediné – je skvělé. Jako důkaz místo slibů uvádím skutečnost, že hra získala mezi kvantem jiných cen z E3 2006 trofej za nejlépe vypadající MMORPG na veletrhu. Může vás tedy Gods and Heroes oslovit? Pokud si shrneme poznatky, jedná se prozatím o solidní onlinovku čítající monstrózní počet questů, využití božských sil, vytvoření své vlastní skupiny, a to celé v nádherné atmosféře bájné doby slávy římského impéria. Datum vydání je stanoveno na léto tohoto roku, a tak částečně odpadá nepříjemné herní sucho, které se v tomto období s oblibou vyskytuje.

Jak se těšíme: 80%

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |