Preview: Warhound – další „brainless“ akce

Pokud jste už většinu nebo dokonce všechny zábavné kousky z kategorie "bezduchých akcí" dohráli, nevěšte hlavu, protože se právě v těchto chvílích kutí další - a prozatím vypadá velice dobře.
Preview:  Warhound – další „brainless“ akce

Platforma: PC, X-Box 360
Typ hry: FPS
Výrobce: Techland (
http://www.techland.com.pl/enSplash.php)
Vydavatel: Techland (
http://www.techland.com.pl/enSplash.php)
Distributor v ČR: není znám
Homepage:
http://warhoundgame.com
Datum vydání: Q4 2007

V nedávné době vyšla hutná akce s názvem Call of Juarez, která sklidila velký úspěch. Autorem hry je polské vývojářské studio Techland, známé díky své sci-fi střílečce Chrome. A právě tento tým nyní pracuje na dalším FPS titulu, jenž by se měl odehrávat v současné době a měl by nabídnout neskutečnou porci dynamické a kulervoucí akce. Líbí?

  
Enemy down! * Hypnóza v praxi * Tak pojď ty zmetku!

Oni platí, já se neptám

Ve hře Warhound se zhostíte role obyčejného žoldáka, kterého si nejrůznější lidé či organizace najímají na ty nejvíce rizikové operace. Vzhledem k tomu, že pokud budete mrtví či zajati, tak se k vám nikdo nepřihlásí, je vám za vaše služby opravdu štědře placeno. Za peníze je pak možné si vybírat nové a lepší zbraně, dokupovat munici, vozidla nebo další vybavení. Platit však budete také za dopravu do i z bojového pole. Podle toho, jaký si zvolíte způsob dopravy, se vám otevřou nové přístupové cesty, které můžete využít při plnění stanoveného cíle.

Přivydělat si můžete ukořistěním zbraní a vybavení ze splněných misí, které následně můžete prodat za další zelené papírky. Jelikož však nejste jediným žoldákem na světě, musíte se se svou tvrdou konkurencí umět vypořádat. Je tedy třeba všem dokázat, že právě vy jste tím nejlepším zbožím na trhu, a toho docílíte jedině vysokým počtem úspěšných misí. Tím budete stoupat v žebříčku popularity a získáte tak přístup k těm nejlépe placeným zakázkám na celosvětovém trhu.

 

  
Mocný Kalashnikov v akci * Fire in the hole! * To snad ne, teď chcát nebudeš!

Vítejte v podsvětí

V průběhu hry budete čelit těm nejdrsnějším a nejnebezpečnějším kriminálníkům novodobého světa. Pomáhat budete hlavně vládám nebo nechutně bohatým podnikatelům. Vlády si vás většinou najmou na eliminaci svých odpůrců či možných hrozeb. Proto si do sytosti užijete terminování drogových králů či namyšlených mafiánů. Co s týče zbohatlíků, ti vaše služby využijí například pro záchranné akce svých blízkých, přičemž neúspěch nepovažují za alternativu. Určitě se vám nechce skončit v rukou jiného žoldáka, jenž spojí příjemné s užitečným, a  vaší smrtí si jednak vydělá a zároveň se zbaví konkurence. A to se vyplatí.

Co se týče zbrojního inventáře, ten bude čítat zbraně známé z dnešní doby, čili od pistole, samopalů, těžkých kulometů až po odstřelovačky. Samozřejmostí jsou různé druhy granátů a dalšího standardního vybavení. V bojích musíte sázet na svou rychlost a přesnost, jelikož počet nepřátel rozhodně nebude malý. Upřímně, hra tak trochu připomíná film Rambo, a tak se můžete těšit na opravdu poctivé kosení všeho možného i nemožného. Navíc třeba situace, ve které z tanku sestřelíte helikoptéru letící velice nízko nad zemí, je očividně filmem inspirována.

  
Vzývání starodávných bohů * Likvidace z dálky se prostě vyplatí * Ukázkový headshot

Kromě zmíněných zbraní a vozidel bude také důležité se předem seznámit s informacemi o misi. Tyto fakta se dají rovněž koupit a určitě se nebude jednat o ztrátu peněz. V bojích byste měli vyhledávat vhodná místa pro krytí a hojně využívat terénní nerovnosti. Také byste neměli zapomenout na možnost využít objekty okolního prostředí ke svému prospěchu. Zkrátka a dobře, i když by měla být hra velice akční, přesto je přeci jen lepší se krýt a střílet z dálky nebo ještě lépe ze zálohy.

Trocha inspirace nikdy neuškodí

Design lokací vypadá z prozatím uveřejněných videí velice dobře a dost se podobá hitu Far Cry. Při plnění povinností se podíváte do rozličných prostředí jako třeba do Koreje, Afriky, Balkánu, Jižní Ameriky nebo ostrovů v Pacifiku. Autoři slibují naprosto nelineární postup misí, díky čemuž budete mít maximální volbu rozhodování a cesty ke splnění dané mise. Chcete si např. nepřátele obejít kolem pláže? Není problém, jen směle do toho.  Fantazii se meze nekladou, a tak bude postup mise záviset jen a jen na vás.

  
Bum! * Věk ve válce zřejmě nerozhoduje * Všimněte si propracované okolní krajiny

Co se týče grafické stránky hry, Warhound poběží na čtvrté verzi Chrome enginu, který zvládá velké množství next-gen vymožeností. Plně podporuje rozhraní DirectX10 a Pixel Shadery 4.0, čili se můžete těšit na kvalitní audiovizuální zpracování. Engine také dovoluje poměrně rychlé vykreslování rozlehlých lokací s fotorealistickou grafikou a jako třešničku na dortu uvádím simulaci takřka žijícího okolního prostředí, a to včetně působivých a realisticky zpracovaných efektů jako třeba ohně, vody nebo kouře. Ostatně, není nic jednoduššího než se podívat na přiložené obrázky u tohoto článku.

Světlé stránky hry
  • skvělé audiovizuální zpracování
  • akce, akce, akce
  • vylepšování svého ratingu
  • znovuhratelnost
Temné stránky hry
  • stereotyp
  • hardwarové nároky
  • nestabilita

Warhound tedy vypadá jako velice zajímavá a zábavná akce. I když nepřinese vůbec nic nového a bude zaměřena čistě jen na střílení všeho pohybujícího se, dá se očekávat, že se budete dobře bavit. Autoři se chlubí tím, že by hra měla být znovuhratelná, především díky faktoru náhody, který způsobí náhodné rozestavení nepřátel a také nastaví jejich reakce. Můžete se tedy tak vrátit k již splněným misím a zahrát si je znovu, a to bez obav z toho, že by se nějakým výrazným způsobem opakovaly. Warhound by měl rovněž obsahovat i multiplayer pro více jak 32 hráčů, a tak se dají očekávat velice hutné akce. Datum vydání je stanoveno až na konec toho roku, a proto se  zřejmě nemusíte bát o špatnou vyladěnost nebo bugovost hry, protože času mají vývojáři ještě více než dost.

Jak se těšíme: 80%

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

včera | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

15.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová mobilní hra

Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová…

Jam City chystá mobilní hru Harry Potter: Hogwarts Mystery. Vyrovná se však verzi od Niantic?

14.  12.  2017 | | 6 N/A