PC | X360 | PS3 | Akce | Konzole

Preview: Beowulf: The Game – vzkříšení starodávné legendy

Dnes se podíváme na zoubek titulu, který by vám měl spolu s připravovaným filmovým zpracováním eposu připomenout slávu mytického hrdiny se silou třiceti mužů, pro něhož nebyl problém porazit jakéhokoliv nepřítele. Pojďte si s námi osvěžit vzpomínky, jež jsou po mnohé generace stále uloženy v našich myslích.

Platforma: PC, PS3, PSP, X-Box 360
Typ hry: third-person akční mlátička
Výrobce: Tiwak (
http://www.tiwak.com)
Vydavatel: Ubisoft (
http://www.ubi.com)
Homepage:
http://www.beowulfmovie.com (sekce Video Game)
Datum vydání: listopad 2007

Jak již někteří vědí, v listopadu tohoto roku se do našich kin řítí film s názvem Beowulf, a to od veleznámého režiséra Roberta Zemeckise (série Návrat do budoucnosti, Forrest Gump nebo Pod Povrchem). Film nebude hraný ale animovaný, přičemž tváře postavám propůjčí a dialogy namluví takové celebrity jako například půvabná Angelina Jolie nebo nestárnoucí Antony Hopkins. I když se může zdát, že realistický film vytvořený počítačem nebude podobně jako poslední pokus Polar Express vřele uvítán, opak je pravdou a vesměs se očekává, že se bude jednat o slabiny rvoucí hit konce letošního roku. Jak už je zvykem, u příležitosti očekávaného filmu se také tvoří reklamní hra pro PC a konzole, přičemž Beowulf není výjimkou. V tomto případě bychom se ovšem měli dočkat kvalitního titulu, který se nesnaží co nejvíce podojit peněženky.

  

Na počátku nebyl Arnold

I v dnešních dobách můžete narazit na starověkou legendu popisující udatného hrdinu disponující silou třiceti mužů. Kdysi dávno nebylo živého tvora, který by jeho jméno neznal – dřímalo v něm zlo i dobro, což sebou neslo mnoho paradoxů. Někdy to byl člověk milý, čestný a neustále se zdokonalující ve svém již tak výborném umění boje, jindy si ničil jméno arogancí, krutostí, touhou po bohatství a nehynoucí slávě. Přesto ale získal nesmrtelnost, protože jeho jméno přetrvává dodnes – Beowulf. Asi se budete divit, ale co se týče hlavní dějové linie, ta by měla být zcela odlišná od filmové a psané předlohy.

Beowulf se ve hře vypraví do dalekého Dánska exterminovat jedno přerostlé stvoření, což se mu úspěšně povede. Díky hrdinskému činu se postupem času dostane až na samotný dánský trůn a poprvé v životě tak okusí chuť slávy a bohatství. Nicméně pekelné brány nečekají a celá oblast Skandinávie se má stát v blízké době terčem masivního útoku sýroprdů. Beowulf nelení ani minutu a s malou skupinkou svých nejlepších vojáků vyráží nakopat to, čemu mimozemšťané říkají hlava a humanoidi zadek, každému, kdo by chtěl narušit klidný život jeho vesničanů. Historicky laděný příběh hry neurazí a navíc potěší fakt, že vás kampaň provede celými třiceti lety slavného Beowulfova života.

  

Oč půjde? Beowulf bude akční mlátičkou silně připomínající dřívějšího Conana, což rozhodně není na škodu. Ostatně dost věcí si je podobných, nicméně musím uznat, že Conan byl vůči Beowulfovi slabý odvar. Tento drtič se nezastaví opravdu před ničím a mezi jeho koníčky jednoznačně patří to, jak nejbolestivěji vypustit duši ze svého protivníka. Jelikož budete hrát z pohledu třetí osoby, dočkáte se luxusní porce blahodárné krve, která vám bude v pravidelných intervalech stříkána na monitor. Pro zvýšení brutality ve hře také poslouží dynamický bojový systém. Vedle slušného množství útoků s různými druhy zbraní jsou totiž k dispozici i komba, která lze využít po získání dostatečného množství zuřivosti. V momentě, kdy je tato hranice prolomena, můžete pomocí speciálních útoků velmi rychle sprovodit ze světa klidně i několik nepřátel najednou. Samozřejmostí je rovněž klasické získávání zkušeností, čímž si v boji pochopitelně také polepšíte. Brzy však zjistíte, že i přes všechno bezhlavé a zuřivé sekání kolem sebe potřebujete nutně pomoc.

Tou může být až 12 různých šlechticů, jež však nemáte k dispozici od začátku a jejich počet závisí čistě na vašem umu dobrodruha. Vesměs je totiž musíte zachránit ze zajetí, některé z nich lze údajně najít opuštěné na tajných místech. Když si jich však nashromáždíte dostatečný počet, procházení hrou se podstatně zjednoduší. Těmto udatným bojovníkům můžete zadávat rozkazy, měnit výzbroj a samozřejmě také vylepšovat jejich vlastnosti, a tak se postupem času stanou téměř rovnoprávnými vzhledem k Beowulfovi. Vaší důvěru ale nikdy nezklamou a jakýkoliv rozkaz vydáte, bez zbytečného povyku do puntíku splní. To samé se nedá říct o Beowulfovi, jelikož pokud bude aktivován Berserk mód, přestane se kontrolovat a rozdrtí vše živé v blízkém okolí. Bude potřeba si pohlídat, zdali se akčním rádiu nenachází váš pracně osvobozený žoldák. Mimochodem, vaše hrdlořezy lze vzkřísit bojovým pokřikem (nebo písněmi Standy Hložka), ale stoprocentní záruka zde samozřejmě neplatí. Je ale vtipné, že pokud zabijete svého žoldáka a nepovede se vám ho znovu přivést do světa živých, vrátí se jako duch a bude vám znepříjemňovat putování.

Těšíme se
  • Jiný příběh než ve filmu
  • Dynamické a zábavné souboje
  • Frenetická akce s hektolitry krve
  • Zadávání rozkazů žoldákům
  • Povedené audiovizuální zpracování
Bojíme se
  • Krátkost hry
  • Celková nedotaženost
  • Vysoká cena

Dánský masakr obouručním mečem

Hru již od roku 2006 vytváří studio Tiwak, které se v současné době plně integrovalo do koncernu Ubisoft, takže vás zřejmě nepřekvapí mocný engine YETI použitý například v Tom Clancy´s Ghost Recon Advanced Warfighter 2. Co se dalo rovněž čekat je, že náš milý barbar nebude jen zmateně pobíhat a kosit pochybné existence, ale bude rovněž určitým způsobem pohybově nadán. Autoři očividně použili revoluční myšlenky implementované v novodobé sérii Prince of Persia, a tak pan Beowulf vesele leze po skalách a přirozeně přeskakuje z jedné strany na druhou. Rozhodně také nebude problém vyšplhat se po hřbetu příšery až na její hlavu a z ní pak udělat vkusný jehelníček. I když se z přiložených screenshotů a videa dostavuje pocit finální verze titulu, není tomu tak ani zdaleka. Autoři přiznávají, že mají práce ještě dost, nicméně vše se musí stihnout do premiéry filmu, což znamená jediné – na mystického Ramba si počkáte maximálně do listopadu tohoto roku. Nevím jak vy, ale já se docela těším.

Jak se těšíme:  70%

Váš názor Další článek: Galerie: Precursors

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,