Preview: BlackSite: Area 51 – nakopejte zadky vesmírnému šmejdu

Firma Midway je známá především díky nesmrtelné sérii Mortal Kombat. Co se ale stane, když se rozhodne prozkoumat vody naprosto cizího žánru? Je tu logická možnost naprostého selhání, avšak v tomto případě vypadá vše nadějně.
Preview: BlackSite: Area 51 – nakopejte zadky vesmírnému šmejdu

Platforma: PC, PS3, X-Box 360
Typ hry: FPS s prvky taktiky
Výrobce: Midway Studios - Austin (
http://www.midway.com)
Vydavatel: Midway (
http://www.midway.com)
Distributor v ČR: není
Homepage:
http://www.blacksitegame.com
Datum vydání: léto 2007

V roce 2005 spatřila světlo světa akce s názvem Area 51. Jednalo se o jednoduchou akční střílečku, která dokázala díky svému homoru u hráčů obstát. Vydavatelská společnost Midway proto nelenila a pustila se do vývoje pokračování, které však bude mít s původní hrou jen velmi málo společného. Pokračování nese název BlackSite: Area 51 a již z názvu vyplývá, že se jedná o poněkud temnější akci než v předchozím díle. Pojďme si tedy o něm říci něco bližšího.

  
Hrdina bojující do poslední chvíle * Výstřelky do tmy * Vpravo jedna malá ukázka paniky

It´s time to kick some alien ass

Určitě neexistuje nikdo, kdo by neslyšel o únosech mimozemšťany. Jednoduše si na vás počkají až pojedete autem po venkovské silnici, pustí EMP, bliknou vám do očí a jste pasé. To co však nevíte je, že některé z těchto veselých ufonků americká armáda zajme a provádí na nich pokusy pro novodobý výzkum v rámci utajovaného programu vlády Spojených států. To se jim však přirozeně nelíbí a snaží se z oblasti uniknout (jak sami správně tušíte, jedná se o Oblast 51). V drtivé většině případů jsou však nebozí emzáci chyceni a pověšeni za kulky do průvanu.

Nakonec se jim však povede prolomit veškerá bezpečnostní opatření, rychle převezmou velení nad stanicí a obsadí i blízké město u základny. Jelikož mají lepší schopnosti než lidé, je zapotřebí zvláštní jednotky, která by jim řádně natrhla půlky. A velitelem této jednotky není nikdo jiný než vy. Příběh není příliš originální, i přesto však autoři slibují, že bude solidní a díky tomu tak vydržíte až do samotného závěru. Mno, nechte se překvapit.

  
Zřejmě střelba na neviditelného muže * Všimněte si například detailů mokré silnice * Tahle pumpa je naše hoši

Otázka za padesát haléřů – akce nebo taktika?

Jak už jsme si řekli, BS: A51 nebude mít příliš společného s předchozím dílem. Původní hra byla totiž brána jako čistokrevná akce s větším množstvím humoru. Pokračování bude klást důraz na temnější atmosféru a hlavně na taktické řešení misí. Nemusíte se ale obávat, hra se nechystá pokořit sérii R6 nebo SWAT. I přesto však zůstane taktika jedním z nosných pilířů.

K tomu, aby si taktické prvky hry oblíbili všichni hráči má sloužit jednoduché a intuitivní ovládání. Veškeré rozkazy svému týmu budete dávat jedinou klávesou. Je libo sejmout snipera na věži? Položit bombu? Vykopnout dveře? Stačí jen ukázat na příslušný objekt a zmáčknout kouzelné tlačítko. Ostatní se již provede automaticky. Na tuto „fíčr“ jsem vážně velice zvědavý. Navíc z ní je vidět, že prioritou autorů zůstává hutná akce - a tak to má být.

Co se týče vaší jednotky, ve hře bude prvek, který byl k vidění snad jen v postarší hře The Thing, a tím je realistické chování vašich podřízených. Pokud budete od nepřátel pravidelně dostávat přes čumák, začne se v týmu projevovat strach a úzkost, Buďte si jisti, že pak netrefíte ani slona ze dvou metrů. Pokud se vám ale bude dařit a budete kosit jednoho emzáka za druhým, skupině se zvedne sebevědomí a všichni její členové budou rozdávat ukázkové headshoty na všechny strany.


Vezmu si vaši zbraň, nevadí?

Hele vole, kde mám káru?

K eleminaci nepřátel budete mít k dispozici širokou škálu zbraní podle reálných předloh. Těšit se tedy můžete jak na staré známé kousky, tak i na některé vylepšené (například M16 se zaměřovačem schopným vidět ve tmě). Druhy nepřátel mají být rovněž rozličné, což si můžete jednoduše ověřit z teaseru na oficiálních stránkách hry anebo ze screenshotů u tohoto článku. Je fakt, že některá monstra působí děsivým dojmem a pokud je ve hře potkáte v noci v potemnělých exteriérech za doprovodu vydatného deště, vaše spodky určitě nezůstanou čisté.

Abyste to v některých situací neměli příliš těžké, budou vám k dispozici některá vozítka, která přesilu a schopnosti mutantů částečně vyrovnají. Je jen na vás, zda si sednete na místo řidiče nebo se postavíte třeba ke kulometu a začnete plnit nebohé nestvůry žhavým olovem. V průběhu hry postupně využijete vozítka jako je Humvee, ATS a dokonce se proletíte i v helikoptéře. Využít ovšem budete moci i civilní auta, a tak se rozhodně není za co stydět, když ukradnete třeba zmrzlinářské auto. Přeci jen, život máte pouze jeden.

Více hlav více rozstřílí

BS: A51 nabídne i propracovaný multiplayer obsahující staré známé mody jako Deatmatch, Team Deathmatch a Capture the Flag, ale i zbrusu nové jako například Human vs. Reborn a Siege. V prvním jmenovaném je zřejmé, že se proti sobě postaví lidé a vetřelci. V druhém modu se jeden tým snaží postupně zajmout všechny členy toho druhého. Zní to zajímavě, bohužel další informace nejsou prozatím známy. Poslední informací je fakt, že v rámci zábavnosti přistoupili autoři na maximální počet 16-ti hráčů v jedné hře.

Pastva pro oči i uši

Po audiovizuální stránce se na hru nemůžu vynadívat. Je vidět, že se na použitých technologiích nešetří. Odlesky, detailní textury, dynamické stínování – to vše dodává hře realistický nádech. Autoři také mluví o plně interaktivním prostředí, a tak se můžete těšit na atmosférické a agresivní boje, protože rozstřelit půjde skoro všechno. Z ukázkového videa mě přímo nadchnula situace, ve které do obchodu pár desítek metrů před vámi narazí meteorit, a to plnou rychlostí. Takovou spoušť jsem opravdu dlouho neviděl a co z obchodu zbylo si jistě domyslíte sami.

Těšíme se
  • vynikající audiovizuální zpracování
  • realistické chování členů vašeho týmu
  • unikátní systém zadávání rozkazů pomocí jediného tlačítka
  • poctivé hubení vesmírného šmejdu
Bojíme se
  • hardwarové nároky
  • stereotyp
  • krátká herní doba

BS: A51 vypadá jako nadějná střílečka, která bude využívat veškeré moderní technologie a zároveň slibuje některé originální prvky. Hra je vytvářena jak pro PC tak i pro konzole, konkrétně pro PS3 a Xbox 360. Hra vyjde letos v létě, což je jen dobře, protože období letního herního sucha je někdy až příliš neúnosné.

Jak se těšíme: 90%

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

5.  12.  2017 | | 17 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Playstation přichází se speciální nabídkou oblíbených herních titulů

Playstation přichází se speciální nabí…

Vánoce se blíží, tak šup do obchodu pro pořádné PS4 hity.

27.  11.  2017 | | 4 N/A