Preview: Brigade E5: New Jagged Union

Když v roce 2003 odhalila přední ruská vydavatelská společnost 1C takticko-strategickou hru s názvem Brigade E5: New Jagged Union, s vydáním to ještě nebylo tak horké. Až nyní po třech letech se upírá pohled směrem k vývojářům ze studia Aperion, které by svou novinkou mělo vstoupit na herní trh ještě tento měsíc.
Preview: Brigade E5: New Jagged Union

Platforma: PC
Žánr: Strategie
Výrobce: Aperion
Vydavatel: 1C & Strategy First
Homepage:
http://www.e5brigade.ru/
Datum vydání: 30.05.2006

Poslední dobou se snaží vydavatelé i tvůrčí týmy těžit z již úspěšných herních titulů. Ať se jedná o čistá pokračování či pouze o rozvedení herního konceptu, nutno říci, že právě tudy vede cesta k pohádkové odměně. Brigade E5: New Jagged Union patří právě do skupiny pokračování, která ale nechtějí jen rozvíjet staré myšlenky, ale také vytvářet nové.

Jak to vypadá uvnitř občanské války

Děj hry je situován do malého tropického státečku Palinero, ve kterém se nepokoje vyhrocují v občanskou válku. Vy, coby hlavní hrdina, povoláním velitel, budete muset spolu se skupinou perfektně vycvičených žoldáků převzít kontrolu nad litým konfliktem. Samozřejmě hlavním úkolem bude přežít, ať už na straně anarchistů, vládních jednotek či na své vlastní.

  

Děti, nesahejte na dráty pod proudem! * Smrtícího nádobíčka budou tuny * Chalupko, chalopkou, kolik ksindlů ukrýváš?

Brigade E5: New Jagged Union je od základu vystavěna na, v dnešním herním průmyslu, neobvyklém systému, označovaném jako „Smart Pause Mode“. Jeho podstatou je jednoduché pozastavení hry v nebezpečných situacích. Pokud například vpadnete do nepřátelského bunkru, kde na vás vybafne desítka po zuby ozbrojených mariňáků, hra se zastaví a vy budete mít na výběr, zda umřít čestně v boji či být prošpikován olovem při odchodu.

Likvidaci nepřátel vám budou usnadňovat nejrůznější zbraně, které si budete moci modifikovat či vybavovat nejrůznějšími doplňky : zaměřovači, tlumiči, dalekohledy, granátomety, atd. Bohatý herní arzenál skýtá kromě všemožných pistolí, samopalů a pušek také velkou škálu munice a granátů. Stejně variabilní je také bojový systém, jenž dovoluje hráči zvolit typ střelby, její přesnost a vzdálenost cíle,  popřípadě u boje beze zbraně kolik úderů pěstí nepříteli vtisknout do tváře. Po vítězné přestřelce pak engine nabídne možnost prošacovat bezvládné tělo a tak si doplnit svůj inventář. Z Brigade E5 je cítit, že autoři chtějí hráčům zprostředkovat  co možná nejvíce volnosti a logicky nejméně omezení. Ne vždy však tuto snahu dotáhli do dokonalosti, což by ale možná v tomto případě znamenalo zvýšení hardwarových nároků.

  

Střílí se pořád, noc nenoc * Inventář jak z Jagged Alliance * Není nad taktickou výhodu vyšší pozice

Na podobě titulu se výrazně podepsal Shaun Lyng, jenž stojí za příběhem veleúspěšného Jagged Aliance. Pokud bych měl  Brigade E5: New Jagged Union k něčemu přirovnat, tak by to byl právě k tomuto titulu.

Kromě klasického single playeru bude hra podporovat také multiplayer a to jak přes LAN tak Internet, přičemž se na herní mapě objeví maximálně 4 hráče s týmy po šesti členech. Ať už si zvolíte jakékoliv připojení na výběr budete mít z několika herních módů (CTR, Deathmatch, Fortress apod.) 

Jak to celé dopadne?

Nedávno uveřejněná demoverze byla tahem, který by měl uklidnit spekulace a ukázat, že vývojáři už mají pěkný kus práce za sebou. Graficky hra zřejmě nebude patřit ke světové špičce, ale k mírnému nadprůměru, který podpoří i nepříliš velká rozsáhlost herních map. Oproti těmto mírným nedostatkům se můžete těšit na chvilky napětí, které by ve skutečnosti trvaly jen pár sekund. Vývojáři však chtějí, aby jste si je prožili naplno. Připravte proto své nervy na souboj, v němž půjde o život vašeho hlavního hrdiny či hrdinky.

Posun od starších dílů ?

Když se poprvé objevila kombinace RPG a strategie, hra Jagged Aliance, od společnosti Sir-Tech nikdo nepochyboval, že si najde oblibu mezi hráči. Stejně jako u  prvního dílu série je děj Brigade E5 zasazen do fiktivní země, kde touha ovládnout vzácnou a potřebnou surovinu nezná hranic. A proto jste najat místní vládou, abyste uklidnil vyhrocenou situaci.  Jako by příběh z oka vypadl připravované novince. Graficky je u Brigade E5 znatelný pokrok, který však vzhledem k časovému rozmezí mohl být ještě výraznější. Co se týče herního systému, mnoho prvků bylo zachováno ze starších dílů a mnoho jich přibylo. Asi největší změnou pak prošel herní systém, který byl nahrazen již zmiňovaným „Smart Pause Mode“, který hráčům poskytne mnohem více prostoru pro kreativní myšlení v boji.

Těšíme se
  • Bohatý arzenál

  • Smart Pause Mode
  • Velká volnost
  • Taktické možnosti
Bojíme se
  • Slabší grafika
  • Malé mapy
  • Okaté kopírování Jagged Alliance

Brigade E5 je v současné době velmi očekávaným titulem, který není určen jen hráčům, jež si oblíbili sérii Jagged Aliance, ale všem fanouškům tahových strategií. Pokud tedy nehodláte pouze přihlížet občanské válce, není nic jednoduššího než si (po vydání) Brigade E5 prostě zahrát.

Těšíme se: 80%


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce