Preview: C&C 3: Kane’s Wrath – druhá šance

Za necelý měsíc bychom se měli opět potkat s tiberiem postiženým světem, kde zuří válka mezi GDI, bratrstvem NOD a mimozemskými Scrin. Datadisk by měl uzavřít některé otázky a přinést řadu vylepšení, podívejte se s námi, na co se můžete těšit.
Preview: C&C 3: Kane’s Wrath – druhá šance
Objednejte si na shop.doupe.cz
C&C 3: Kane`s Wrath 
 • PC: 799 Kč
 • X360: 1 699 Kč
 • Platforma: PC, X360
  Žánr: strategie
  Výrobce: Electronic Arts (
  http://www.ea.com/)
  Vydavatel: Electronic Arts (
  http://www.ea.com/)
  Distributor v ČR: EA Czech (
  http://www.electronicarts.cz/)
  Homepage:
  http://www.commandandconquer.com/
  Předpokládané datum vydání: 24. březen 2008

  Od vydání třetího dílu strategie Command and Conquer odehrávajícího se ve světě tibériových válek již uplynula dostatečná doba k tomu, aby se vyplatilo vydat rozšíření. I když by se to vzhledem k situaci v ději hry mohlo zdát zvláštní, stále je co rozšiřovat a doplňovat, navíc staří nepřátelé zůstávají, aby spolu bojovali nadále. Do toho se ještě chystá akční hra Tiberium, situovaná přibližně deset let pod ději třetího dílu, takže je záhodno vyplnit časovou mezeru zajímavým příběhem.

  Přesto však má Kane’s Wrath začínat v trochu jiné době, konkrétně tedy v časech těsně po druhé tiberiové válce, kdy bylo zdánlivě zničeno bratrstvo NOD a jeho vůdce Kane prostě zmizel. V této zdánlivě pokojné době se GDI snažila odstranit zamořené tiberiem a v rámci zbytků NOD probíhala tichá válka. Moci se chtěl ujmout bratr Marcion, vůdce náboženské policie bratrstva – frakce Black Hand. Jenže Kane se opět objevuje na scéně a s vaší pomocí se opět snaží o světovou nadvládu. Příběh pak pokračuje souběžně s třetí tiberiovou válkou a vrcholí v období po ní.

    

  Základem, kterým si nejprve budete muset projít, je kampaň za NOD, skrývající třináctku misí. Po jejím dohrání se údajně ocitnete dějově někdy kolem příběhu třetího dílu hry, a dostane se vám nových možností hraní. Hlavně tedy vedení kampaně, protože zmizí povinný sled misí a nahradí jej mapa světa, na níž si budete své bitvy vybírat. A nejen to, začínat stále od začátku by mohlo hráče omrzet, takže vám, s jistými omezeními, zůstane vaše armáda z předchozích bojů k dispozici. Jednotlivé bitvy snad budou rychlejší a vy se budete moci soustředit na taktiku více než na opakování důvěrně známých počátečních manévrů.

  Stejně jako se budou větvit možnosti strategických útoků různě po mapě, bude do značné míry překopána i základní strategie. Tedy, nebojte se, že by se jednalo o nějakou převratnou změnu, jen se budete muset přizpůsobit širšímu výběru jednotek a protivníků. Nebude se jednat o nové strany konfliktu v pravém slova smyslu, ale jen dvojici nových frakcí pro každou ze tří základních skupin. Každá přitom bude mít trochu odlišný styl boje, ale to asi nejlépe vynikne přímo na příkladech.

    

  Za vojsko GDI budete moci hrát buď normálně, jak jste zvyklí, nebo se přidáte do řad frakcí Steel Talons a ZOCOM. I klasická armáda se dočká jistých vylepšení, ať už se jedná o lepší obranu proti vzdušným útokům, nebo nové jednotky. Steel Talons pak budou bojovat zejména nejnovějšími technologiemi, které pomalu ještě nejsou ani pořádně otestované. Jejich specialitou pak budou opět chodící roboti, známí z předchozích dílů, kteří budou až po střechu nacpáni nejrůznějšími zbraněmi a municí. Oproti tomu ZOCOM se specializuje na ničení tiberiových polí a díky tomu je naleznete v těch nejtěžších možných zbrojích. Jedná se přitom o veterány mnoha konfliktů, zakládají si na dokonalé obraně a postupném útoku.

  Vojska NOD také doznají rozšíření svých současných stavů, k tomu se přidá i zmíněná Black Hand a výsledek tajných experimentů – vojáci Marked of Kane. Jak už jsem se zmiňoval, Black Hand byla za doby druhé tiberiové války jakási náboženská policie, hlídající náklonnost všech příslušníků Bratrstva. A kdokoliv se ukázal ve víře v danou věc špatný, byl očištěn od svých hříchů. Plamenem. Při hraní za Black Hand tedy nepotkáte maskované jednotky, ale spíše velké množství plamenometů u většiny jednotek. Oproti tomu Marked of Kane jsou z části kybernetičtí vojáci, plně věrni Kanovi, s nadlidskými schopnostmi. Přidejte si k tomu nízké počty, tiberiové a pulsní zbraně, dostanete elitní armádu s extrémním vybavením.

    

  Nesmím zapomínat ani na mimozemské Scrin, kteří se objevili v průběhu třetí tiberiové války. Jejich odnož Reaper-17 se soustředí na brutální souboj nablízko, ovlivněný mutacemi získanými z tiberia. Vyhýbají se zato vzdušným útokům a pro svoji kořist si nejraději dojdou po svých. Přesným opakem jsou pak Traveler-59, nejlepší zvědové a špioni ve známém vesmíru. Jejich specialitou je ovládání mysli protivníků; kdo hrál datadisk k Red Alert 2, nejspíš tuší, že budou připomínat schopnostmi Juriho. Slabinu pak můžete hledat v boji proti početným armádám, kdy nestihnou získat pod svoji kontrolu dostatek protivníků a jsou přesilou zaplaveni.

  Asi jste pochopili, že hrát budete moci i za základní armády každé strany, které dostanou nemalá vylepšení. Nové frakce pak představí pouze pár nových jednotek, povětšinou se bude jednat o modifikaci svávajících, jen jinak umístěných v technologickém stromu. Každá podstrana však bude mít svoji speciální zbraň, ultimátní řešení pro krizové otázky. Dostanete se k nim sice až ke konci hry, ale dokáží pěkně zamíchat rozdané karty a nejeden protivník může být vašimi trumfy nemile překvapen.

  Na co se těšíme
  • Epičtější příběh doprovozený filmovými sekvencemi
  • Nově zpracovaná kampaň
  • Diferenciace válčících stran do dílčích subfrakcí
  • Návrat kybertechnologií a vznášedlových tanků
  Čeho se bojíme
  • Mód Global Domination jen kopií War of the Ring?
  • Jen aby Kaneovi z tiberia nenarostly vlasy

  Jednou z dalších novinek má být ovládání na konzoli X360, kvůli němuž vyjde hra na této platformě o něco později. Čekání by mělo údajně stát za to, protože by mělo přinést nový rozměr ovládání gamepadem. Jak tato vize dopadne se dozvíte až v létě, za měsíc se objeví alespoň verze pro PC. Je jen otázkou, zda vydrží zaplnit čekání na Tiberium a Red Alert 3, hry, jež mají vyjít začátkem příštího roku.

  Jak se těšíme: 80 %


  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

  Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

  Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

  Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

  15.  1.  2022 | |23 N/A
  Martin Nahodil
  Téma
  Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

  Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

  Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

  17.  1.  2022 | |6 N/A
  Martin Nahodil
  Logické
  Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

  Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

  Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

  18.  1.  2022 | |44 N/A
  Lukáš Václavík
  Activision BlizzardMicrosoft
  Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

  Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

  Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

  16.  1.  2022 | |108 N/A
  Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
  TémaFree-to-play
  Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

  Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

  Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

  21.  1.  2022 | |1 N/A
  Martin Nahodil
  Hry zdarmaSlevové akce
  Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

  Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

  Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

  14.  1.  2022 |
  Martin Nahodil
  Hry zdarmaSlevové akce
  Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

  Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

  Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

  13.  1.  2022 | |11 N/A
  Lukáš Václavík
  Humble Bundle
  PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

  PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

  Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

  20.  1.  2022 | |2 N/A
  Michal Maliarov
  God of WarModifikace