Preview: Conan – barbar v rudé

Barbar Conan je hned po Gandalfovi nejznámější fantasy postavou. Není proto divu, že kromě knih a filmů se tento hrdina dočkal několika herních zpracování a minimálně jedno na něj ještě číhá – akční adventura Conan, jež k nám zamíří již za měsíc.
Preview: Conan – barbar v rudé
Objednejte si na shop.doupe.cz
Conan 
 • PS3: 1 799 Kč
 • Platforma: PS3, Xbox 360
  Typ hry: Akční adventura. Hodně akční adventura
  Výrobce: Nihilistic (
  http://www.nihilistic.com)
  Vydavatel: THQ (
  http://www.thq.com)
  Homepage:
  http://www.conanthevideogame.com
  Datum vydání: 23. října 2007

  Žil v dobách, kdy země byla prosáklá krví. V dobách, kdy platilo jen právo silnějšího. A on byl silnější vždy! Toto motto prolíná filmem Barbar Conan, který v roce 1982 proslavil tehdy rakouského kulturistu, dnes kalifornského guvernéra Arnolda Schwarzenegera. Slavný barbar má ale kořeny výrazně hlubší. Poprvé spatřil světlo světa již v roce 1932, když jej jako hlavní postavu pro svou povídku použil spisovatel Robert E. Howard.

    

  Dobrodružství svalnatého Conana se sice odehrávají na Zemi, ale ve fiktivní době – v hyborianském věku, v časech "mezi tím, kdy moře pohltilo Atlantidu a její zářivá města a dobou, kdy povstali synové Árijští." Od té doby se z Conana stala jedna z nejslavnějších fantasy postav; jako jeden z mála se může co do popularity a komerčního úspěchu dovolit srovnávat i s takovými giganty, jakým je Frodo Pytlík.

  Desítky spisovatelů jej stále znovu a znovu oživují a nechávají jej prožívat další dobrodružství; setkali jsme se s ním v kinech (Barbar Conan, Conan Ničitel a ve filmu Rudá Sonya se ujal vedlejší role) i v televizi (animovaný a později hraný seriál Conan Dobrodruh, animovaný seriál Conan a mladí válečníci). Stranou nezůstaly komiksy, má vlastní sběratelskou karetní hru a samozřejmě i počítačové hry. Zatímco společnost Funcom se chystá příští rok přivést na světlo světa bájnou Hyborii v podobě MMO akční hry, již za pár týdnů se dočkáme rubačky od THQ.

    

  Když Conan, tak Ničitel

  Příběh titulu Conan není založen na základech žádného textu z pera slavného Howarda ani žádného z jeho mnoha následovníků. Tvůrci pro svou hru vytvořili vlastní zápletku, fanoušci svalnatého barbara se ale mohou těšit i na staré známé lokace.

  Příběh se má točit kolem ztráty Conanových čtyř čarovných částí zbroje, které nyní musí získat. S každou z nich mu přibudou nové schopnosti v podobě (ehm...) magických útoků. Jistě, Conan je barbar jak má být, jenže podle autorů si prostě uvědomuje užitečnost kouzel, takže jaképak copak. Po cestě se setkáme s vnadnou lučištnicí A`kannou, za kterou si také střihneme pár misí.

  Hyborianská éra

  R. E. Howard měl velkou zálibu v historii, na druhou stranu ale chápal úskalí spočívající ve spojování historických reálií se smyšlenými fakty a událostmi. Proto se, jak sám přiznává čistě z komerčních důvodů, rozhodl vytvořit na jednu stranu sice z historie vycházející, na stranu druhou ale zcela smyšlený svět se vším všudy. Aby jej učinil čtenářům bližší, rozhodl se jej umístit na zemi do dávných dob – jak sám píše, do doby "mezi tím, kdy moře pohltilo Atlantidu a její zářivá města a dobou, kdy povstali synové Árijští." V jiném jeho podání někam mezi léta 14.000 a 10.000 před Kristem.

  Howardovo zasazení zahrnuje Evropu, severní Afriku a část Asie s drobnými odkazy na další místa a kontinenty (například Mayapan, tedy Severní Amerika). Geologické rozdíly jeho světa oproti realitě, na niž jsme zvyklí, vysvětloval pohybem tektonických desek a geologickým vrásněním – mapy zemí Conanových dobrodružství zhruba odpovídají vědci předpokládané podobě Země před zhruba 40 milióny lety.

  Každý, kdo hrál Ninja Gaiden nebo God of War bude v Conanovi okamžitě jako doma. Každý typ zbraní má vlastní série útoků – jinak se vám bude bojovat s jednoručním mečem, odlišně se dvěma a jinak s obouručákem. Navíc dostaneme k dispozici ještě pár základních útoků nezávislých na zbrani a možnost soupeře chytit a pořádně mu zlámat kosti v těle.

    

  Samozřejmostí je možnost házet po nepřátelích jak jednotlivé zbraně, tak i různé předměty ze svého okolí. Nechybí ani náročnější možnosti pro zkušenější hráče, kteří si mohou do sytosti užít navazování jednotlivých komb či možnosti odrážet nepřátelské útoky a pak nepřátele zabít jediným, samozřejmě značně efektním útokem.

  Pro každý ze tří stylů pak bojem a příležitostným otevíráním ukrytých truhel sbíráte zkušenosti, jež vám průběhem času tu posílí základní schopnosti a útoky, támhle přidají nové kombo a onde zase supersilný nabíjecí útok. Ke slovu samozřejmě přijdou i speciální magické síly získané z jednotlivých částí vašeho znovunalezeného brnění. Ty vám umožní například dočasně přeměnit vaše nepřátele v kámen, seslat na jejich hlavy ohnivý déšť a podobně.

  Když Ničitel, tak krvavý

  Základním prvkem všech bojů v Conanovi bez ohledu na vaše zkušenosti je násilí. Všude spousta krve, usekané končetiny (ano, i tohle hra umožňuje), rozpáraná břicha a rozpůlené hrudníky – toho všeho si užijete dosyta. Dojem násilí již jen umocňuje fakt, že mrtvá těla nemizí, naopak zůstávají na svých místech jako trvalé důkazy vašich schopností. O nepřátelích se rozhodně nedá říct, že by se v nich – poté, co spatří svou smrt v očích šíleného barbara – krve nedořezal, protože každý z nich dokáže této životodárné tekutiny vystříkat na vás a vaše okolí během pár sekund více, než kolik byste jí našli v běžné krevní bance.

  Vámi a vašimi útoky násilí nekončí. V mnoha lokalitách jsou různá propadla, bodáky vyjíždějící ze stěn, obří gilotiny... Všechny nabízejí jak vám, tak i vašim nepřátelům spoustu možností, jak nepěkně zemřít. A v případě nepřátel také možnost zůstat rozčtvrcený a připíchnutý na svém místě natrvalo.

    

  Ovšem aby takovéto krvavé orgie patřičně vynikly, chce to dobrou vizuální stránku – nejen technologickou, ale estetickou. Ani v jednom případě se nemusíme bát. Engine vypadá úžasně, přičemž o podobu jednotlivých postav, lokací i zbraní se zasloužil Frank Frazetta, Conanův dvorní malíř, který má na svědomí nejslavnější obálky knih a nejznámější Conanovy artworky.

  Světlé stránky hry
  • Barbar Conan jak má být
  • Nádherná farzettiovská grafika
  • Spousta akce
  • Ještě větší spousta krve
  Temné stránky hry
  • Zbytečně moc násilí
  • Zbytečně moc krve
  • Zbytečně moc akce
  • Neconanovský příběh

  Hra samotná bude obsahovat 14 misí a autoři odhadují, že půjde dohrát za 8 až 12 hodin. Ovšem pouze pokud nebudete hledat panny. Ano, slyšíte dobře. Ve hře bude podle slov autorů poschováváno přes 20 unesených, zneuctěných, k smrti odsouzených či jinak zneužitých panen, které náš svalnatý barbar může najít a zachránit před smrtí či dokonce před osudem horším než smrt. Ačkoli dívky samotné nejsou pro hru podstatné ani z příběhového, ani z herního hlediska, autoři se domnívají, že jejich průsvitný, roztrhaný či zcela chybějící oděv bude pro hráče dostatečnou motivací k tomu, aby si hru o pár hodin protáhli a všechny je nalezli.

  Jak se těšíme: 80 %


  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

  Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

  Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

  Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

  25.  11.  2020 | |19 N/A
  Ladislav Novák
  Nejlepší hryTémaMobily
  Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

  Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

  12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

  19.  11.  2020 | |6 N/A
  Martin Nahodil
  Konzole
  Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

  Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

  Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

  27.  11.  2020 | |1 N/A
  Martin Nahodil
  Hry zdarmaSlevové akce