Preview: Condemned 2: Bloodshot – doba temna a brutality ještě neskončila

I když se místy proslýchá, že hororový žánr nemá mezi herními studii silné zázemí, očividně se jedná o velkou lež. Jasným důkazem je vývojářské studio Monolith Productions, co titul to hit. V současné době pilně pracuje na pokračování temné akce Condemned a my zjistili některá zajímavá fakta.
Preview: Condemned 2: Bloodshot – doba temna a brutality ještě neskončila
Předobjednejte si na shop.doupe.cz
Condemned 2: Bloodshot 
 • Xbox 360: 1 699,- Kč
 • PS3: 1 699,- Kč
 • Platforma: PS3, Xbox 360
  Typ hry: krimi/survival FPS
  Výrobce: Monolith Productions (
  http://www.lith.com)
  Vydavatel: SEGA (
  http://www.sega.com)
  Distributor v ČR: není znám
  Homepage:
  http://www.condemnedgame.com
  Předpokládané datum vydání: 2008 

  Vývojářské studio Monolith patří k těm několika málo vyvoleným, kteří vytvářejí další a další kvalitní hitovky pro stále nenasytnější hráče po celém světě. Z jeho rozsáhlého portfolia si namátkou připomeňme třeba morbidní Blood, špionážní No One Lives Forever, spodky trhající F.E.A.R. (dnes již Project Origin), kriminální Condemned nebo temnou konzolovou akci The Darkness. Jak samotný název tohoto článku napovídá, dnes se spolu podíváme na zoubek druhému dílu launch titulu konzole Xbox 360 Condemned: Criminal Origin, a to s oficiálním označením Condemned 2: Bloodshot. Je tedy jasně patrné, že strach a boj o holý život od minula rozhodně nepoleví.

  Alkohol – metla lidstva

  Příběh druhého dílu bude zasazen do přesně jednoho roku po skončení událostech svého předchůdce. Opět se vžijete do role vyšetřovatele sériových vražd Ethana Thomase, na kterém však zkušenosti z předchozího vyšetřování zanechaly dramatické následky. Prožitá traumata totiž utápí v nekonečných lahvích alkoholu, přičemž se z něj celkem rychle stal ohyzdný bezdomovec. Když však dostane zprávu o zmizení svého kolegy, rozhodne se znovu postavit pevně na nohy, a tak nabídku na opětovné zařazení do týmu SCU nakonec přijme.

    
  Tady máš facana! * Tak a teď jsem zrudnul vzteky! * Brokovnice mi neublíží, hehe.

  V úvodní animaci uvidíte Thomase prozkoumávajícího opiové doupě místních živlů, přičemž jen kousek od jeho pozice operuje zbytek týmu. Pocit bezpečí však záhy zmizí, když nešťastně spadne do výtahové šachty, čímž se od svých kolegů nedobrovolně odpojí. Po menší dramatické akci, kdy o vlásek unikne kontaktu výtahu s jeho hlavou, odpovídá kladně svému týmu na dotaz, zdali je vše v pořádku a nedělá si z nich jen pšouky. Obratem dostává rozkaz prozkoumat blízké okolí, a tak vezme opodál ležící cihlu a samotná hra začíná…

  Temnota a brutalita povyšuje na další level

  Jak si tedy můžete sami snadno domyslet, ve druhém díle bude boj zblízka opět hlavním pilířem celé hry stejně tak jako u minulého dílu, avšak dozná rapidních změn. Tou největší bude zavedení systému mocných komb, díky kterým své nepřátele efektivně sundáte pomocí příslušného namačkání tlačítek. Komb bude početné množství, a tak se můžete těšit až na čtyřicet různých způsobů smrtí vašich protivníků. K použití střelných zbraní pochopitelně také dojde, nicméně jejich munice bude celkem vzácným artefaktem, a tak si budete muset pomoci okolnímu předměty nebo dokonce okolím samotným. Proto také bude životně důležité, abyste se nevrhali zbytečně do bojů, pokud vás k tomu okolnosti nedonutí.

    
  Ale nééé... * Táto, ty jsi pil! * Fuj čokle, kde máš místo. Místo!

  Když se tedy připletete do přestřelky místního gangu a pokusíte se kolem nich proběhnout, během chvilky skončíte na zemi ve tvaru připomínající cedník. Pokud si však počkáte, až se kluci navzájem vystřílí, spokojeně si po nich vezmete zbraně s municí a půjdete si po svých. Míra realističnosti je totiž velká, protože jediná dobře mířená kulka vás okamžitě pošle do věčných lovišť. Pokud vás předchozí díl šokoval drsnými scénami a hutně hororovou atmosférou, raději se už nyní pomalu připravujte na masivní útok na vaše smysly. Přeci jen ne každý snese pohled na moment, kdy švihnete šíleného bezdomovce cihlou přes xicht, chytnete ho za pačesy a omlátíte mu hlavu o záchodovou mísu za doprovodu zvuku tříštící se lebky (i přesto však autoři zdůrazňují, že se prý nebude jednat až tak o realistické ztvárnění jako v případě často zakazovaného Manhunt 2).

  Čas na svačinu

  I když to celé vypadá jako jedna velká neřízená řež všeho živého, pochopitelně tomu tak není, tedy alespoň zčásti. Drsná akce sice bude vyplňovat spoustu herního času, nicméně sem tam se vám dostane odlehčení. Přeci jen nemůžete mít neustále napjaté nervy díky hrůzu nahánějícím pomalým přesunům temnými uličkami, nebo ještě lépe chodbami v temných opuštěných skladištích, kde se mnohdy ještě stále nachází hledaný vrah. Ke slovu se tedy dostanou i vaše pracovní povinnosti, a tak bude třeba zajistit místo činu a přijít danému zločinu (většinou brutální vraždě) na kloub. K tomu vám pomohou vylepšené vyšetřovací metody a samozřejmě nástroje. Zatímco v předchozím díle se události vyřešily téměř automaticky bez využití mozkových buněk, teď tomu tak už nebude, i když je pravdou, že stačit bude mozek velikosti zaječích varlat.

  Raději vám to názorně ukážu na příkladu. V roli Ethana dorazíte na místo činu a máte za úkol  záhadu vyřešit. První věcí bude nafocení všech důkazních materiálů a pochopitelně samotného místa. Začnete samozřejmě u mrtvoly, přičemž její obrázek odešlete do centrály, kde dojde k jeho okamžité analýze. Obratem jste dotázáni na spoustu doplňujících informací, tedy například na to, jestli s mrtvolou někdo hýbal. To snadno zjistíte pomocí UV lampy, která lehce zobrazí i smytou lidskou krev. Pokud tedy uvidíte čáru krve od ložnice do obýváku, je jasné, že s tělem někdo manipuloval – a vy tak máte první dílek z celkové mozaiky trestného činu. Postupně, a údajně rychle, naleznete všechny potřebné části do evidence, čímž přijdete celé věci na kloub a tím ve hře postoupíte o kousek dále. Je ale nutné upozornit, že akce budou častější, čili berte tuto „fíčr“ jako zábavnou formu mezihry pro vaše oddychnutí od všudypřítomného strachu.

  Na co se těšíme
  • 40 způsobů smrti nepřátel
  • nový soubojový systém využívající komba
  • temná atmosféra a řádná porce strachu
  • vyšetřovací praktiky pro ulehčení od akce
  • vynikající audiovizuální zpracování
  Čeho se bojíme
  • stereotypní akce
  • přihlouplá AI
  • přehnaná brutalita

  Autoři mají na vývoj tohoto titulu přesně 15 měsíců, a tak bychom se ho měli dočkat někdy v prvním kvartále letošního roku, a to pouze pro konzole Xbox 360 a PS3, čímž tedy autoři zjevně opustili exkluzivitu pro konzoli od Microsoftu, a co je horší, také platformu PC. I když byl původně kladen důraz pouze na hru pro jednoho hráče, nakonec se dočkáte i podpory více hráčů a samozřejmě online zápasení. Jako třešničku na dortu jsme vyčmuchali, že se bude prý na motivy této série natáčet stejnojmenný film, a nám tak nezbývá než se vroucně modlit, aby se o tom nedozvěděl Uwe Bowl a nezprznil ho tak jako v případě Alone in the Dark.

  Jak se těšíme:  85%

  Dostupné pro: X360, PS3
  Žánr: Akce | krimi/survival FPS
  Výrobce: Monolith Productions | Webové stránky hry
  • 40 způsobů smrti nepřátel
  • nový soubojový systém využívající komba
  • temná atmosféra a řádná porce strachu
  • vyšetřovací praktiky pro ulehčení od akce
  • vynikající audiovizuální zpracování
  • stereotypní akce
  • přihlouplá AI
  • přehnaná brutalita

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

  Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

  Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

  Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

  6.  10.  2017 | | 25 N/A
  Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

  Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

  Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

  13.  10.  2017 | | 13 N/A
  Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

  Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

  Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

  11.  10.  2017 | | 4 N/A
  Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

  Herní agenda: zářijový výběr jako před…

  První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

  4.  10.  2017 |
  Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

  Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

  Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

  8.  10.  2017 | | 3 N/A
  Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

  Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

  Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

  10.  10.  2017 | | 2 N/A
  Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

  Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

  Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

  6.  10.  2017 | | 3 N/A
  Forza Motorsport 7: vstup giganta na scénu (recenze)

  Forza Motorsport 7: vstup giganta na s…

  Na okruh se vydal další z velkých favoritů letošního závodu o titul závodní hry roku 2017. Forza Motorsport 7 je konečně tady, pojďme si jí tedy rozebrat kousek po kousku.

  3.  10.  2017 | | 4 N/A