Preview: Devil May Cry 4 – nebe, peklo, ráj

Božská grafika, pekelná hratelnost a mise, jejichž projetí bude tím pravým očistcem – takový by měl být Devil May Cry 4. Hra, která dost možná donutí i ďábla k pláči.
Preview: Devil May Cry 4 – nebe, peklo, ráj

Platforma: PS3, Xbox 360, PC
Žánr: akční
Výrobce hry: Capcom (
www.capcom.com)
Distributor hry: Capcom (
www.capcom.com)
Předpokládané datum vydání: Rok 2007

DMC4 je druhým pokračováním legendárního Devil May Cry. Ne, nepočítám špatně – skutečně jde o druhé pokračování, protože Devil May Cry 3 byla jakási předehra, prequel. Děj DMC4 bude zasazen mezi události DMC a DMC 2. A pokud se snad ještě dost netěšíte, snad vás navnadí konstatování, že za hrou stojí ti samí lidé, co za prvním DMC nebo za titulem Resident Evil 4.

  

V DMC4 si již tolik neužijeme hrdinu prvních dílů – stylového Danteho. Ačkoli aktuální informace napovídají, že si za Danteho přeci jen zahrajeme, hlavní role v příběhu se zhostí nová postava – Nero. Ten je na první pohled podobný Dantemu a jeho bratru Vergilovi – a je členem Řádu meče. Ten kdysi založil odpadlý démon Sparda, aby bojoval proti ostatním démonům a chránil tak lidstvo. Řád pak pro tento účel založil speciální jednotku elitních bojovníků – Holy Knights. Nicméně lovec démonů Dante (syn Spardy a hrdina DMC) má s Řádem jiné plány. Neočekávaně se totiž objeví a popraví několik jeho členů. Toho je svědkem Nero – a od této chvíle považuje Danteho za zrádce a padoucha, za jednoho ze svých nepřátel... Nero sám je jeden z nejschopnějších členů Holy Knights. Je sice cynický a samotář, ale řád mu velmi důvěřuje.

  

Nero je vyzbrojen revolverem (Blue Rose), mečem (Red Queen) a je schopen používat magii (jeho démonická ruka mu propůjčuje takovéto schopnosti).

V principu je Nero velmi podobný Dantemu, ale... Prostě nemá jeho image – image hrdiny, se kterým jsme se již za ta dlouhá léta sžili. Nedávno vypustil Capcom nové demo na DMC4, obsahující tři různé mise a trailer prezentující Danteho.

  

V první misi se Nero probíjí městem plným démonů. Boje jsou v principu stejné jako v minulých hrách, ale Nerova ruka mu umožňuje používat celou řadu nových schopností. Ty zahrnují například možnost přitáhnout si vzdálené nepřátele, speciální přehoz a schopnost posílit svůj meč. Tyto možnosti se samozřejmě projevují i na možnostech tvořit různá šílená a úžasná komba.

Druhá mise v demu prezentuje zasněžený hrad a cestu k němu. Na začátku mise jste na zasněžené pláni a v dáli je vidět obrovský hrad, který je vaším cílem. Ovšem aby to nebylo příliš jednoduché, v cestě vám – kromě trochy sněhu – stojí i davy ne zrovna přátelských nestvůr. V různých ledových krápnících jsou pak poschovávané život obnovující bonusy.

  

Poslední mise pak představuje souboj s bossem. Na začátku se Nero setkává s ohnivým démonem Berialem v opuštěném městě; ale oba rychle přejdou od slov k činům. Na vás pak je přijít na to, jak překonat jeho ohnivou ochranu, abyste jej vůbec mohli zranit. Berial sám pak disponuje obrovským arzenálem různých ohnivých útoků, kterými postupně mění městečko v jednu velkou ruinu.

Trailer s Dantem ukázal, že náš starý známý bude bojovat stylem, který jsme si zažili v DMC3. Novinkou by ale měla být možnost během boje plynule měnit bojové styly. Capcom sice zatím neprozradil žádné detaily o příběhu, ale obecně se soudí, že Dante se objeví až v pozdější fázi příběhu. Napovídá tomu i jeden z mála prozrazených detailů – a to že Nero považuje Danteho za padoucha, protože se stane svědkem toho, jak povraždí několik členů Řádu.

Na co se těšíme
  • Dante
  • Nový příběh
  • Hordy démonů
Čeho se bojíme
  • Žádné rozdíly mezi hrdiny
  • Zběsilé bušení do tlačítek
  • Málo nových nápadů

Co ale nedávno rozbouřilo emoce fanoušků série bylo oznámení multiplatformnosti titulu. Původně exkluzivní PS3 hra byla z ničeho nic oznámena i pro Xbox 360 a PC. Fanouci se vzbouřili, mluvili o zradě Capcomu – a dokonce i organizovali petice za návrat k té "jediné a pravé" platformě. Capcom ale odmítl s tím, že rozhodování bylo těžké, ale nezbytné...

Jak se těšíme: 97 %

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

dnes |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

včera |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |