Preview: Flow – jen tak si plavat

Jako ryba ve vodě. Tak se budete nejspíš cítit při hraní Flow, protože právě do těla podmořské rybky se dostanete. Sežrat a nebýt sežrán, toť naše heslo dne. Nakrmte se tedy informacemi o Flow.
Preview: Flow – jen tak si plavat

Platforma: PS3
Žánr: Na odreagování
Výrobce: Sony (
http://scea.sony.com/)
Vydavatel: Sony (
http://scea.sony.com/)
Homepage:
http://www.us.playstation.com/flOw/
Předpokládané datum vydání: 22. únor 2007

Kdyby tady byla možnost, napsal bych zavřete oči a vraťte se do herní minulosti, kdy hry byly zábavné. To by však veškerý efekt článku vyšel vniveč, protože se zavřenýma očima si jej asi nepřečtete. Zkuste tedy pouze zavzpomínat na doby dávno minulé, kdy vrcholem herní tvorby byly hry jako Pong, a nebo housenka. Tedy, někteří možná znáte spíš hada, každopádně herní princip je snad jasný. Něco je v prostoru, vy se jím pohybujete a když to pozřete, vaše tělo naroste. A už jsme u Flow.

Drobná hříčka, která svoji kariéru začala jako závěrečná práce jednoho ze studentů na universitě, přerostla postupně přes Flash až do moderní grafiky a zpracování pro PS3. Kdo říká, že úspěšná hra musí být komplikovaná, ten ať se zahledí do historie. Právě v jednoduchosti je síla, kterou chce Flow uchopit a připoutat jí k sobě hráče. Postupně sice budete pronikat stále hlouběji, ale už od začátku poznáte, že tady jde pouze o čistou a krystalickou zábavu.

  

Vývojáři prozradili, že jakmile hru stáhnete (ano, opravdu je k dispozici ke stažení, otázkou bude jen cena), tak vás po spuštění nebude zatěžovat žádné menu, ale rovnou můžete uchopit Sixaxis a začít se s vaší novou rybou vesele krmit. Postupně rostete, rostete, až se z vás stává dostatečně velký dravec na požírání větších ryb. Namísto toho, abyste se jim vyhýbali, je tak s chutí smlsnete a vesele budete pokračovat v plavbě.

Jakmile však smlsnete některou z barevných bublin, může se vaše role během chvilky změnit. Jako v Matrixu máte na výběr mezi červenou a modrou, kde modrá značí vzestup do klidných vod u hladiny, zatímco pozřením červené se dostanete do hlubokých vod plných větších ryb. A samozřejmě také narazíte na nějakého toho bosse, jehož sníst bude většinou o něco těžší úkol. S trochou dobrého manévrování se však i přes něj dostanete a vaše obří bříško bude příjemně odměněno.

  

Není však všechno tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Větší ryby se zase na oplátku budou snažit sežrat vás. A nebudete-li opatrní, tak se jim to i podařit může, stejně tak ve chvíli, kdy se zamotáte do ovládání. Už jsem se nenápadně zmínil o ovladači Sixaxis a právě tento nástroj by vám svojí schopností hlídat svůj náklon měl sloužit k ovládání. Žádná tlačítka, žádné páčky, prostě budete vesele kroutit rukama, až se budou lidé kolem divně dívat.

Ovládat takto nebudete jen jednu rybičku, ale na výběr dostanete rovnou celou pětici, kdy je budete postupně zpřístupňovat vaší cestou ve hře. Takto se také budete prý dostávat do nových prostředí, která nebudou pouze odstíny modré, ale směsicí všerůzných barev. Podle výběru se také bude měnit velikost tlamy, takže na větší kousky bude pochopitelně třeba i většího otvoru pro háček. Naštěstí pro vás se však ve vodě žádné háčky vyskytovat nebudou, takže si můžete klidně plavat nerušeni lidskou přítomností.

  

A když už se vám bude hra zdát příliš jednoduchá, můžete vyzkoušet její novou dimenzi. Až se třemi kamarády bude prý možno hrát na jedné televizi, kdy se budete potýkat v boji o potravu, postupně se požírat navzájem a nejspíš se i skvěle bavit. Zatím však vývojáři neprozradili, zda hodlají umožnit podobné hrátky i po síti, to se budeme muset nechat překvapit.

Na co se těšíme
  • Jednoduchá zábava
  • Využití Sixaxis
  • Síla více hráčů
Čeho se bojíme
  • Přesnost ovládání
  • Velké ryby

Ostatně, za pár dní by již hra měla oficiálně vyjít, ale po všech odkladech není nic jisté. Po technické stránce by se přitom mělo jednat o slušně našlapaný projekt, protože vaše podmořské řádění bude probíhat v plném rozlišení 1080p. Je otázkou, zda je podobná grafika u takovéto hříčky nutná, ale pokud se chcete odreagovat po náročném dni v práci, pak nejspíš po Flow sáhnete a nebudete řešit, zda má zbytečně předimenzovanou grafiku. A to by mělo být u her to hlavní.

Jak se těšíme: 70%

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

včera | | 19 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A