Preview: Frontlines: Fuel of War – přilévat benzín do ohně se nevyplácí

Co se stane, když světu dojde ropa? Nikdo z nás to s určitostí nedokáže říci, nicméně existuje spousta možností a ani v jednom případě se nejedná o nic pěkného. Právě jednu z takových cest se nám snaží svým debutovým titulem názorně přiblížit vývojáři z Kaos Studios.
Preview: Frontlines: Fuel of War – přilévat benzín do ohně se nevyplácí

Objednejte si Frontlines: Fuel of War na shop.Doupě.cz


Frontlines: Fuel of War (PS3): 1 799 Kč

Frontlines: Fuel of War (XBox 360): 1 799 Kč

Platforma: PC, PS3, XBox 360
Typ hry: mulriplayerová válečná akce s kampaní pro jednoho
Výrobce: Kaos Studios (
http://www.kaosstudios.com)
Vydavatel: THQ (
http://www.thq.com)
Homepage:
http://www.frontlinesgame.com
Datum vydání: leden 2008

Ropa, poslední dobou hojně diskutované téma, jelikož se její absolutní vyčerpání rychle blíží a nikdo z nás raději ani nepřemýšlí nad tím, jak se tato situace může v budoucnosti promítnout v globálním měřítku, zejména v mezinárodních vztazích. Nad problematikou se zamysleli i vývojáři z nově vzniklého studia Kaos, a tak již před rokem započali práce na debutovém titulu s příhodným názvem Frontlines: Fuel of War. Po roce namáhavé práce přijeli prezentovat své dílko na výstavu E3 a my vám tak můžeme nabídnout zbrusu nové informace, které jsme pracně získali z uzavřených videokonferencí.

  
Tohle radši budu sledovat z povzdálí * Dobrá trefa * Výsadek v plném proudu

Všechno dobré jednou skončí

I když se může zdát, že je Kaos absolutním nováčkem, není tomu ani zdaleka tak. Jeho jádro totiž tvoří lidé stojící za klíčovými technologiemi Battlefield 2 a také za úspěšnou modifikací Desert Combat pro díl první. K nim se přidali i profesionálové, kteří spolupracovali na takových hitech, jakými jsou F.E.A.R nebo Doom 3. Už to by mělo dávat výraznou záruku kvality, nicméně na hodnocení si taktně počkejme do vydání plné verze.

Děj hry bude zasazen do nedaleké budoucnosti, přesněji do roku 2024, kdy velká světová ložiska ropy a ostatního nerostného bohatství hlásí stav absolutního vytěžení. Během okamžiku se svět ocitá na pokraji války o zbytky černého pokladu roztroušeného po celé planetě. Netrvá dlouho a konflikt se skutečně spustí, přičemž proti sobě stanou dvě obří mocnosti: Western Coalition (USA + EU) a Red Star Alliance (Rusko + Čína). Osud celé planety spočívá jen ve vašich rukou a pouze na vás závisí, kdo získá zbylé suroviny a přežije dobu nutnou pro přechod na obnovitelné zdroje energie.

Sám nebo ne, legrace bude

V singleplayerové části hry se můžete těšit na strhující kampaň, která však bude zahrnovat pouze příběh „hodné“ mocnosti Western Coalition. Je to škoda, upřímně už mě unavuje vidět v téměř každém titulu dobré Američany a zlé Rusy nebo Číňany, ale vraťme se zpět k tématu. Možná jste překvapeni, že právě autoři Battlefieldu lpí na hře pro jednoho hráče, avšak podle mého názoru to zase až tak horké nebude. V podstatě se jedná o přípravu na multiplayerová klání, což rozhodně není na škodu. Dočkat byste se měli obrovských a rozlehlých lokací, v níž budete svádět masivní bitvy. Důraz je kladen zejména na týmovou spolupráci, a pokud si někdo z vás myslí, že je božský ultra-skiller, hra ho velmi brzy vyvede z omylu.

  
Jo hoši, nebude nás štvát! * Jednoho krásného rána... * Nikam neujedeš!

Jak bylo naznačeno, hra pro jednoho se vesměs shoduje s multiplayerem. Samotný boj a hratelnost budou založeny na plnění jednotlivých úkolů, přičemž princip je převzatý ze série Battlefield. Nepřekvapí tedy, že k úspěšnému splnění mise je zapotřebí vykonat množství dílčích bodů, díky nimž postupně vytlačíte nepřítele z oblasti a tím mu definitivně šlápnete na ropná varlata. Zatímco ve hře pro jednoho hráče se počítá s podporou botů, multiplayer jimi již oplývat nebude. Na druhou stranu, ve hře pro více hráčů si lze vybrat povolání, a to například pěchotu, odstřelovače nebo raketometčíka, což přispěje k ještě lepší taktické stránce hry. Na virtuálních bojištích se bude moci prohánět až 32 hráčů, v PC verzi dokonce dvakrát tolik, a tak se již dopředu můžete těšit na hutné a hlavně zábavné bitvy, na něž jste ostatně zvyklí již ze série Battlefield.

  
Doktoooor! * Camp jako vystřižený z učebnice * Kde se tady můžu vychcat?

Nové nádobíčko

Nyní se zaměříme na samotné boje. Způsobů jak proplesknout nepřítele je obecně spousta, o tom není pochyb. Pokud chcete zaútočit takříkajíc tělo na tělo, rozhodně zaútočte po svých. Když si však nebudete chtít špinit ruce, rádi využijete nabídku více než 60 (!) různých vozítek čítající například obrněné tanky nebo útočné helikoptéry. Ovládání těchto strojů by mělo být mnohem jednoduší, a tak doufejme, že k úspěšnému manévrování vrtulníku již nebude potřeba pilotní licence. Protože se hra odehrává v nedaleké budoucnosti, k dispozici budete mít nejnovější zbraně známé ze současnosti a také kousky, které jsou prozatím jen na rýsovacích prknech, nicméně se již plánuje jejich výroba. To samé se týká i vozidel, přičemž je vidět, že autoři chtějí zúročit nemalé zkušenosti s módem Desert Combat a přinést hráčům ještě lepší zážitek.

Z nabídky futuristického vybavení stojí za zmínku tzv. drony. Těch je několik druhů, příkladem budiž vrtulník nebo drona kulometná. Tyto příruční stroje jednoduše vyhodíte do vzduchu a přepnete se do jejich pohledu, čímž je můžete snadno ovládat. A co teď? Inu můžete s nimi zaletět třeba do bunkru, v něm postřílet vše živé nebo spustit autodestrukci, která zničí vše v okolí včetně ovládacího panelu připojeného na vstupní bránu - tou poté můžete lehce infiltrovat základnu. Fantazii se meze nekladou a osobně se již velice těším na využití těchto malých, ale šikovných pomocníků. Je ale nutné dodat, že v průběhu ovládání se stanete lehce zranitelnými, a tak se použití doporučuje jen v případě bezprostředního neohrožení vašeho křehkého života.

Světlé stránky hry
  • Frenetická akce
  • Masivní bitvy
  • Moderní zbrojní arsenál
  • Spousta ovladatelných vozítek
  • Drony
Temné stránky hry
  • Nezajímavá kampaň
  • Hardwarové nároky
  • Špatná optimalizace

Čekání na válku

Pokud shrneme fakta, řítí se na nás titul, který si bere to nejlepší ze série Battlefield a vše zabaluje do hávu moderních technologií. K tomu přidává kampaň pro jednoho hráče, což u tohoto typu her rozhodně není standardem. Co se týče audiovizuální stránky, už jen ze samotných screenshotů je patrný vysoký nadprůměr. Na prezentacích jsou sice vidět poměrně dlouhé loadingy a také poněkud pochybná plynulost hry, nicméně je třeba mít na paměti, že hra ještě není ani ve fázi betaverze. Autoři mají ještě spoustu času k dopilování hry a následnému řádnému testování. Frontlines: Fuel of War by se měly na pultech obchodů objevit až v lednu příštího roku, a tak si na tento zajímavě vyhlížející titul musíte ještě pěkných pár měsíců počkat. 

Jak se těšíme:  80%

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

včera |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A