Preview: Heavenly Sword – smrtící kráska

Vlasy barvy plamene, tělo modelky a nebezpečnost klubka naštvaných chřestýšů. Seznamte se s Noriko - hrdinkou hry, která se hodlá už na startu PS3 stát královnou next-gen akčích rubaček.
Preview: Heavenly Sword – smrtící kráska

Platforma: PS3
Žánr: akční
Výrobce: Ninja Theory
Vydavatel: SCEE
Homepage:
http://www.ninjatheory.com
Datum vydání v EU: zatím neznámé

Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že God of War je nejlepší akční hra na PS2. Poměrně nečekaně se objevilo tohle dílko z hlubin studia Sony a kam svojí krvavou nohou došláplo, získalo respekt. Dokonce i dlouholetí experti na third-person akce z Capcomu museli se svým Devil May Cry a Onimushou smeknout před novým králem žánru. God of War exceloval s naprosto intuitivním a velice efektním bojovým systémem, díky němuž se masakrování zástupů pekelných stvoření stávalo naprostou lahůdkou. Když si ještě přidáte netradičního hrdinu, zajímavé prostředí a špičkovou grafiku, máme tu herní perlu jak vyšitou.

  

Přímo do ksichtu * Světelnými efekty se nešetří * Hlavní hrdinka je fešanda

Moment počkám, než si letmým pohledem zkontrolujete nadpis článku. Správně, opravdu  se na vrchu obrazovky skví Heavenly Sword. Tak proč se tu tak zeširoka rozepisuji o God of War? Je to zcela prosté, Heavenly Sword totiž na první pohled připomíná antickou pecku z PS2. Podobnost je v některých ohledech až tak patrná, že má jeden pochyby, zda borci z Ninja Theory tak trochu neopisovali od konkurence. Ale vývoj Heavenly Sword prý začal již v roce 2003 a v té době nebylo po nějakém God of War ani vidu ani slechu. A stejně, pokud bude výsledný produkt stejně zábavný (a ta pravděpodobnost je velmi vysoká) jako originál, tak nám může být nějaké kopírování zcela ukradené.

Zrzavá dračice  

Ať už byl Kratos jakkoliv netypická a sympatická postava, oproti hrdinovi Heavenly Sword má jednu zásadní nevýhodu – je to chlap. A Noriko je ženská a to zatraceně fešná. Modrozelené uhrančivé oči, rudé vlasy a vnady, které zakrývá pár hadříků, jenž by nestačily ani na dvě utěrky a kapesník k tomu. Ovšem zároveň se dokáže pekelně svižně a efektivně ohánět s břitkou ocelí a platí za mistra bojových umění, takže si to pozvaní na rande asi jen nakonec rozmyslím.

  

Vidíte ten vilný pohled? * Tady jich je moc...* ...a tady snad ještě víc

Heavenly Sword nás zavede do asijsky působící země kdysi před pár stovkami let. Noriko patří do skupiny starodávných strážců magického meče jménem, chvilka napětí, Heavenly Sword. Tato zbraň sice dává svému nositeli neuvěřitelný bojový potenciál, ale zároveň si vybírá krutou daň v podobě postupného vysávání jeho života. Zlotřilý Botan však po mocném mečí touží a neváhá nechat vyvraždit celý klan strážců. Hlavní hrdinka si to nemůže pochopitelně nechat líbit a vyráží na křížovou výpravu. A to i za cenu, že ji díky meči zbývá posledních pár dnů života.


Heavenly Sword - TGS trailer

Heavenly Sword - trailer

Heavenly Sword - E3 trailer

 

Tvůrci sice příliš podrobnostmi o příběhu neplýtvají, ale ze všech dostupných obrázků a video ukázek je vidět, že nás čeká epický zážitek stavící na světe asijské mytologie. Samozřejmě nesmí chybět věci s tím spojené, jako třeba ladná bojová umění. Pokud máte v oblibě velké bitvy ve stylu Dynasty Warriors, tak vězte, že Heavenly  Sword přinese boje ještě dravější a dynamičtější. A jak předvedli i v loňském E3 traileru (prý nebyl předrenderovaný), zároveň i daleko masivnější a mnohonásobně lépe vypadající.

Ocelový balet

Jako v typické hack’n’slash akci patří masakrování zástupů protivníků za hlavní chod zábavnosti celé hry. V Heavenly Sword staví hlavní hrdinka na dvou rozdílných postojích a zbraních. Při boji na dálku využívá čepele na řetězech, které nejsou nepodobné vražednému nářadíčku Boha války. Disponují velkým dosahem, uštědří ránu i více cílům zároveň a dokonce zvládnou zachytit protivníka a následně jej poslat na nízkou orbitu či vstříc zástupům na smrt nedočkavých zrůd. Proti tužším protivníkům však podobné zbraně mají stejnou účinnost jako papírový větrník. Na řadu tak dojde magický meč a jeho pomalé, ale devastující údery. Výměna zbraní přitom má být neskutečně snadnou a rychlou záležitostí. Vše probíhá pomocí držení tlačítka R1 a L1, které jsou určeny pro jednotlivé zbraně. Nesmí chybět celá řádka efektních a efektivních komb, které jednotlivé souboje promění v jakýsi krvavý tanec smrti. Že se hlavní hrdinka s ničím nemaže se ostatně můžete přesvědčit v některém z několika videí, na než tu najdete odkaz.

  

Tohle bude vážně bolet * Všechno lítá, co peří má * Tancuje nebo bojuje?

God of War proslul likvidačními útoky prováděnými ve formě jakési minihry, při které jste museli zmáčknout tlačítko, jež se objevilo na obrazovce. Heavenly Sword využívá přesně stejný systém. Ovšem vyleštěný do ještě efektnějších scén, které vás nechají s ústy otevřenými dokořán. Tam, kde God of War vsázel na syrovou krutost likvidačních úderů, Noriko přidává až nadpřirozeně akrobatické prvky ve stylu filmu Tygr a Drak, kde pro hlavního hrdinu není problém skákat pět metrů do výšky. Sice to nevypadá realisticky, ale za to zatraceně dobře.

Těšíme se
  • Povedená grafika

  • Hezká hrdinka
  • Efektní bitky
Bojíme se
  • Problémy s kamerou
  • Příliš krátké
  • Tupá AI

To samé můžu říct i o grafice. Škoda, že hratelné demo a videa z něj neukazovaly nějakou z monumentálních bitev, ale pouze menší potyčku v jakési aréně. Ale i tak si lze udělat slušnou představou o až neuvěřitelné míře detailů, kterou tato next-gen akce předvádí. Výbornému dojmu navíc pomáhá i velká míra destrukce prostředí. Hevenly Sword sice zřejmě nepřinese žádnou velkou žánrovou revoluci, ale rozhodně se jedná o dílko, na které se vyplatí upřít svoji pozornost.   

Jak se těšíme: 85%

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

včera | | 8 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |
Jak by vypadaly současné herní hity v minulém století? (galerie)

Jak by vypadaly současné herní hity v …

Napadlo vás někdy, jak by vlastně vypadaly současné hry, kdyby byly vytvořeny v dobách dávno minulých? My už odpověď známe!

16.  1.  2018 | | 1 N/A