Preview: Heavenly Sword – smrtící kráska

Vlasy barvy plamene, tělo modelky a nebezpečnost klubka naštvaných chřestýšů. Seznamte se s Noriko - hrdinkou hry, která se hodlá už na startu PS3 stát královnou next-gen akčích rubaček.
Preview: Heavenly Sword – smrtící kráska

Platforma: PS3
Žánr: akční
Výrobce: Ninja Theory
Vydavatel: SCEE
Homepage:
http://www.ninjatheory.com
Datum vydání v EU: zatím neznámé

Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že God of War je nejlepší akční hra na PS2. Poměrně nečekaně se objevilo tohle dílko z hlubin studia Sony a kam svojí krvavou nohou došláplo, získalo respekt. Dokonce i dlouholetí experti na third-person akce z Capcomu museli se svým Devil May Cry a Onimushou smeknout před novým králem žánru. God of War exceloval s naprosto intuitivním a velice efektním bojovým systémem, díky němuž se masakrování zástupů pekelných stvoření stávalo naprostou lahůdkou. Když si ještě přidáte netradičního hrdinu, zajímavé prostředí a špičkovou grafiku, máme tu herní perlu jak vyšitou.

  

Přímo do ksichtu * Světelnými efekty se nešetří * Hlavní hrdinka je fešanda

Moment počkám, než si letmým pohledem zkontrolujete nadpis článku. Správně, opravdu  se na vrchu obrazovky skví Heavenly Sword. Tak proč se tu tak zeširoka rozepisuji o God of War? Je to zcela prosté, Heavenly Sword totiž na první pohled připomíná antickou pecku z PS2. Podobnost je v některých ohledech až tak patrná, že má jeden pochyby, zda borci z Ninja Theory tak trochu neopisovali od konkurence. Ale vývoj Heavenly Sword prý začal již v roce 2003 a v té době nebylo po nějakém God of War ani vidu ani slechu. A stejně, pokud bude výsledný produkt stejně zábavný (a ta pravděpodobnost je velmi vysoká) jako originál, tak nám může být nějaké kopírování zcela ukradené.

Zrzavá dračice  

Ať už byl Kratos jakkoliv netypická a sympatická postava, oproti hrdinovi Heavenly Sword má jednu zásadní nevýhodu – je to chlap. A Noriko je ženská a to zatraceně fešná. Modrozelené uhrančivé oči, rudé vlasy a vnady, které zakrývá pár hadříků, jenž by nestačily ani na dvě utěrky a kapesník k tomu. Ovšem zároveň se dokáže pekelně svižně a efektivně ohánět s břitkou ocelí a platí za mistra bojových umění, takže si to pozvaní na rande asi jen nakonec rozmyslím.

  

Vidíte ten vilný pohled? * Tady jich je moc...* ...a tady snad ještě víc

Heavenly Sword nás zavede do asijsky působící země kdysi před pár stovkami let. Noriko patří do skupiny starodávných strážců magického meče jménem, chvilka napětí, Heavenly Sword. Tato zbraň sice dává svému nositeli neuvěřitelný bojový potenciál, ale zároveň si vybírá krutou daň v podobě postupného vysávání jeho života. Zlotřilý Botan však po mocném mečí touží a neváhá nechat vyvraždit celý klan strážců. Hlavní hrdinka si to nemůže pochopitelně nechat líbit a vyráží na křížovou výpravu. A to i za cenu, že ji díky meči zbývá posledních pár dnů života.


Heavenly Sword - TGS trailer

Heavenly Sword - trailer

Heavenly Sword - E3 trailer

 

Tvůrci sice příliš podrobnostmi o příběhu neplýtvají, ale ze všech dostupných obrázků a video ukázek je vidět, že nás čeká epický zážitek stavící na světe asijské mytologie. Samozřejmě nesmí chybět věci s tím spojené, jako třeba ladná bojová umění. Pokud máte v oblibě velké bitvy ve stylu Dynasty Warriors, tak vězte, že Heavenly  Sword přinese boje ještě dravější a dynamičtější. A jak předvedli i v loňském E3 traileru (prý nebyl předrenderovaný), zároveň i daleko masivnější a mnohonásobně lépe vypadající.

Ocelový balet

Jako v typické hack’n’slash akci patří masakrování zástupů protivníků za hlavní chod zábavnosti celé hry. V Heavenly Sword staví hlavní hrdinka na dvou rozdílných postojích a zbraních. Při boji na dálku využívá čepele na řetězech, které nejsou nepodobné vražednému nářadíčku Boha války. Disponují velkým dosahem, uštědří ránu i více cílům zároveň a dokonce zvládnou zachytit protivníka a následně jej poslat na nízkou orbitu či vstříc zástupům na smrt nedočkavých zrůd. Proti tužším protivníkům však podobné zbraně mají stejnou účinnost jako papírový větrník. Na řadu tak dojde magický meč a jeho pomalé, ale devastující údery. Výměna zbraní přitom má být neskutečně snadnou a rychlou záležitostí. Vše probíhá pomocí držení tlačítka R1 a L1, které jsou určeny pro jednotlivé zbraně. Nesmí chybět celá řádka efektních a efektivních komb, které jednotlivé souboje promění v jakýsi krvavý tanec smrti. Že se hlavní hrdinka s ničím nemaže se ostatně můžete přesvědčit v některém z několika videí, na než tu najdete odkaz.

  

Tohle bude vážně bolet * Všechno lítá, co peří má * Tancuje nebo bojuje?

God of War proslul likvidačními útoky prováděnými ve formě jakési minihry, při které jste museli zmáčknout tlačítko, jež se objevilo na obrazovce. Heavenly Sword využívá přesně stejný systém. Ovšem vyleštěný do ještě efektnějších scén, které vás nechají s ústy otevřenými dokořán. Tam, kde God of War vsázel na syrovou krutost likvidačních úderů, Noriko přidává až nadpřirozeně akrobatické prvky ve stylu filmu Tygr a Drak, kde pro hlavního hrdinu není problém skákat pět metrů do výšky. Sice to nevypadá realisticky, ale za to zatraceně dobře.

Těšíme se
  • Povedená grafika

  • Hezká hrdinka
  • Efektní bitky
Bojíme se
  • Problémy s kamerou
  • Příliš krátké
  • Tupá AI

To samé můžu říct i o grafice. Škoda, že hratelné demo a videa z něj neukazovaly nějakou z monumentálních bitev, ale pouze menší potyčku v jakési aréně. Ale i tak si lze udělat slušnou představou o až neuvěřitelné míře detailů, kterou tato next-gen akce předvádí. Výbornému dojmu navíc pomáhá i velká míra destrukce prostředí. Hevenly Sword sice zřejmě nepřinese žádnou velkou žánrovou revoluci, ale rozhodně se jedná o dílko, na které se vyplatí upřít svoji pozornost.   

Jak se těšíme: 85%

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce