Preview: Kingdom Hearts 2 – koncentrovaná fantazie

Jedna z nejočekávanějších PS2 her současnosti již vyšla v Japonsku a během tří dnů se prodal milion kusů. Roky tvrdé (spolu)práce legendárního tvůrce japonských RPG Square Enix a Disneyho přinesly ještě bohatší zkřížení světů Final Fantasy s Disneyovými filmy, než poprvé.
Preview: Kingdom Hearts 2 – koncentrovaná fantazie

Platforma: exkluzivně PS2
Žánr: japonské RPG
Výrobce: Square Enix
Vydavatel: Square Enix
Homepage:
www.square-enix.co.jp/kingdom2
Datum vydání v EU: TBD 2006

Vývojářský dům Square Enix má na svém kontě úctyhodnou řádku kvalitních RPG, v případě Final Fantasy série můžeme dokonce říct, že jde o nejdůležitější a nejbohatší japonská RPG vůbec. Podobně bohatou zásobárnu fantazie stvořilo také americké filmové studio Walta Disneye. Co se stane, když se tyto dva extrémy japonské a americké fantazie spojí do jednoho obřího celku, to jsme viděli již před třemi roky v mimořádném RPG Kingdom Hearts (nyní k dostání v platinové edici). Teď přichází slíbené pokračování: větší, lepší, výpravnější, dospělejší.

  

Úhlavní nepřítel? * Zosobnění zla... nebo osudu? * Kombinovaný útok s Auronem

Série je proslavená kromě jiného mimořádně kvalitními trailery, takže pokud chcete na vlastní kůži pocítit její unikátní atmosféru, vřele doporučuji například videa na serveru IGN. Jakkoliv to znělo nepravděpodobně, Disneyho světy se svými pohádkovými postavami poskytnuly perfektní prostředí pro dobrodružství zcela nové skupinky postav (chlapec Sora a jeho přátelé), doprovázené hrdiny z Final Fantasy série. První hra byla nicméně v první řadě pohádkou a také nízký věk jejích protagonistů nebo relativně jednodušší bojový systém dávaly najevo orientaci na mladší publikum. To se ovšem poněkud změnilo během smutného a dramatického závěru hry.

Nástup temnoty

Jak jste mohli odkrýt již v rámci tajné upoutávky schované na konci první hry, KH2 je svým laděním mnohem temnější a dospělejší. Nejen že v pozadí všeho stojí skupinka tajemných postav v černých pláštích s kápěmi (vypadají skutečně hrozivě), ale hlavní hrdinové zestárli. Jejich tvůrce (a zároveň vedoucí celého KH2 projektu) s nimi po designové stránce provedl zhruba to samé, co s hrdiny Final Fantasy VII ve filmu Advent Children. Jsou starší, vážnější, realističtější. Dosud zveřejněné trailery také poukazují na mnohem hlubší příběh, plný loučení, ztrát a smutku. Zkrátka a dobře, bude se hrát na emoce, jak to jen tvůrci Final Fantasy umí.

  

Johny Depp jako Jack Sparrow * Kráska a Zvíře * Zvíře bylo jednou z nejtragičtějších postav prvního dílu hry

Příběh navazuje na hořkosladký konec prvního dílu a odkazuje také na volné pokračování nazvané Chained Memories, které vyšlo pro Game Boy. Pokud jste ale předchozí dvě hry nehráli, pak se nemusíte obávat obtížného proniknutí do příběhu. Velká část v úvodu hry je věnována vzpomínkám a flashbackům na předchozí události. Hlavní zápletkou je temnota a její služebníci „heartless“, kteří znovu zaplavují všechny světy. Sora, odříznutý od svých přátel a v doprovodu Donalda s Goofym, musí najít zdroj sílícího zla a porazit jej dřív, než bude příliš pozdě. Poměrně tradiční zápletka je obohacená o nejlepšího Sorova přítele, který se přidal na stranu zla… nebo například o tajemné zloděje vzpomínek.

Bohatá hratelnost

Původní Kingdom Hearts se hrála do značné míry jako plošinovka – procházeli jste 3D světem a překonávali různé plošinky či překážky. Souboje se odehrávaly realtime za pomoci útoků různě silnými klíči (místo mečů) a magie. Vaše postavy se nicméně vyvíjely a získávaly zkušenosti dle klasických pravidel japonského RPG a hra byla plná vedlejších questů. Nyní budou souboje obohaceny o kombinované útoky a bohatší nabídku vyvolávacích kouzel. Kromě toho se ale v herním světe můžete pohybovat (i bojovat!) z pohledu vlastních očí, navíc máte možnost kdykoliv stoupnout na skateboard a pohybovat se prostředím rychleji (případně sem tam zaperlit nějakým trikem jako Tony Hawk). Mezi jednotlivými světy se opět přenášíte hratelným létáním a střílením v raketě „Gummi Ship“, nicméně hratelnost těchto pasáží byla značně vylepšena.

  

Či-či-čip a Dééjl! * Malá mořská víla a její princ * Hrdinové filmu Piráti z Karibiku

KH2 je nepochybně vysoce zábavná po herní stránce. Jejím největším lákadlem jsou ovšem (kromě špičkového příběhu, výpravy a soundtracku) samotné herní světy. Podíváte se do džungle za Lvím králem, do hororového městečka v Noční můře před vánoci, do Alladinovy říše, ale také třeba do světa filmu Piráti z Karibiku za kapitánem Jackem Sparrowem nebo do digitální reality Trona. Nechybí samozřejmě ani zcela unikátní světy a lokace, vytvořené pouze pro hru. Na vašich cestách budete mít vždy (umělou inteligencí ovládaný) doprovod. V jeho rámci s vámi budou cestovat a bojovat hrdinové jako Herkules, Alladin, Mulan, Zvíře, Mickey Mouse nebo třeba Cloud (ve své podobě z filmu Advent Children), Squall, Rikku či Aeris. Něčemu takovému je těžké odolat. Speciálně jistá bojová pasáž kde zuřivě bojují bok po boku, záda na záda Squall a Cloud, to je pro fanoušky splněný sen.

Těšíme se
  • Neskutečně pestrá paleta lokací a postav
  • Jedinečná atmosféra
  • Špičková výprava
  • Bohatá hratelnost
  • Nezapomenutelné filmové pasáže
Bojíme se
  • Občasné dětinskosti
  • Chaotického příběhu
  • Odkládání PAL konverze

Filmové sekvence, kterých je hra tentokrát opravdu plná, jsou přitom režírované právě Tetsuyo Nomurou, takže svojí dynamičností připomínají jeho revoluční Advent Children. Takovou podívanou zkrátka jinde nenajdete. V kombinaci s dospělejším designem všech postav hra zvážněla a dospěla způsobem, který tvoří důstojnou konkurenci největším japonským RPG typu Final Fantasy X či Xenosága. Jestliže se vám krev nadšením nevaří již teď, pak asi nemáte japonská RPG ani trochu rádi. Osobně proklínám tradiční pomalost, s jakou Square Enix lokalizuje svoje hry do angličtiny. Obávám se totiž, že dříve než na vánoce se Kingdom Hearts 2 u nás nedočkáme.

Jak se těšíme: 97%


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce